PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=108246}
5,9 6 276
ocen
5,9 10 1 6276
6,7 3
oceny krytyków
Tygrysy Europy
powrót do forum serialu Tygrysy Europy

Nowa seria jest znacznie gorsza od starej. Po pierwsze jednak wole filmy nakręcone na taśmie filmowej (jednak wg mnie film na taśmie filmowej jest jakoś lepszy niż na video, sam nie potrafię tego wytłumaczyć). Bardzo kłuje w oczy brak Jacka (naprawdę szkoda ,że wątek Jacka nie został praktycznie dokończony w starej serii i nie ma go w nowej). Nowakowie w pierwszej serii byli właściwie postaciami drugoplanowymi, tutaj jednak grają w pierwszym planie. Nie ma też stałości miejsc (biuro w drugiej serii jest zupełnie innym miejscem niż w drugiej serii, jednak na siłę wsadzono tam portiera). Zauważyłem też coś ciekawego. W pierwszej serii każdy odcinek zaczynał się rano ,a kończył wieczorem (no może prócz ostatniego), tutaj niestety nie ma czegoś takiego. Nie ma też oczywiście rzeczy która była dla mnie najważniejsza w pierwszej serii czyli tego klimatu końca lat 90-tych.

ocenił(a) serial na 2
kepak

Szybka kamera i brak postsynchronów po prostu ujawniły mizerię scenariusza. Gdyby pierwszą serię robić w taki sposób też by wyglądało to na badziew. Da się na cyfrowych kamerach uzyskać efekt zbliżony do taśmy filmowej, ale to trzeba jednak ten kadr chociaż ustawić, rozrysować...

ocenił(a) serial na 6
kepak

wczoraj przeleciałam 1, dzisiaj przerabiam meczę 2 i rzeczywiście czegoś brak:-) ale i tak przyjemnie się ogląda :-)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones