Turbulencje (2018-2023)
Turbulencje: Sezon 4 Turbulencje sezon 4, odcinek 20
odcinek Turbulencje (2018-2023)

Ostatnie wezwanie

Final Boarding 50m
8,3 133
oceny
8,3 10 1 133
Turbulencje
powrót do forum s4e20

Z jednej strony zakończenie mi się podobało, bo pasażerowie odzyskali te 5 lat, które stracili i zmieniły ich życie. Między innymi Ben odzyskał żonę i mamę, Saanvi swoją ukochaną, a Michaela Zeke'a (mimo, że on jej nie pamięta), a Cal swoje dzieciństwo i czas i relacje z siostrą. Ale z drugiej strony jak sobie tak pomyśleć. Ben i Grace mieli córkę Eden i nagle tak jakby jej po prostu nie było. Tak samo jak jedna z pasażerek, która urodziła dziecko w więzieniu. O ile Grace nic nie wie i nie pamięta, tak pasażerowie pamiętają co się działo przez te 5 lat.

W sumie mimo, iż kibicowałam aż do połowy 4. sezonu parze Jared-Michaela. Cieszę się, że tak się potoczył ich wątek. Ona ma Zeke'a, a Jared z Dreą tworzą fajną parę.

ocenił(a) serial na 8
Trefel

O tym samym myślałam .. co z osobami, które już ułożyły sobie życie. Czy aby napewno było to szczęśliwe zakończenie ?

zanaaac

Według mnie to było bardzo dziwne zakończenie.

ocenił(a) serial na 10
Trefel

Ale smutne jest to że Vance ich nie pamięta

Trefel

I jakoś wszyscy zapomnieli o tym drugim pilocie Dailym i tej kobiecie od mozgow ktorzy zostali zabici przez Angeline ale co tam, tylko 11 pasażerow zniknęło( w scenie, w ktorej pokazują że wrocili nawet Ci pasażerowie co umarli nie było tej dwojki).

Cirrila

A no tak racja, nawet nie zwróciłam na to uwagi. Może tamci "nie zasłużyli", ale nikt nie zauważył ich obecności.

Cirrila

Odnośnie drugiego pilota to na IG aktora wcielającego się w rolę Vance jest wycięta dot. tego wątku

Cirrila

Kapitan nie zasłużył. Fiona nie była pasażerką 828, najpewniej żyje tak jak Grace niczego nieświadoma.

ocenił(a) serial na 8
kapu_cyn

Na pewno nie była pasażerką? Pamiętam jak chyba Michaela jakoś pod koniec pierwszego sezonu zastanawiała się na głos, jakie były szanse, żeby osoba badająca ten temat znalazła się z nimi na pokładzie.

Sol89

Oczywiście, że była pasażerką tylko nie miała wizji. Jest nawet kilka scen retrospekcji z samolotu. Inaczej nie mogłaby być "prorokiem" w późniejszych odcinkach.

kapu_cyn

Była pasażerką i wróciła jak Violet i inni co zginęli nie wrócili tylko ci co wybuchli w samolocie Angelina Randall ten co bił żonę Otten itp.

Cirrila

Ale przeciez Fiona wrocila wyszla z samolotu razem z innymi co zgineli w ciagu 5 lat Ben ich wymienil mowil Violet Finn Fiona

Trefel

Brak pomyslu tworcow na niepowtarzalne zakończenie.
Moim zdaniem zakończenie było podobne do zakończenia innego serialu "Lost-zagubieni". Między innymi wtedy gdy Ben mówi do Angeliny że na pokładzie samolotu muszą być wszyscy ( podobne słówka padały w chyba 7 sezonie LOST) a na koniec pasażerowie z Turbulencji najpierw wlecieli w blask, a jak wysiadali z samolotu to też ogarnęło ich światło jak w ostatnim odcinku LOST gdy wszyscy zagubieni którzy "wrócili" spotkali się w kościele i na koniec (chyba też ta postać nazywała się Ben) otwarł drzwi do świątyni.

A_B_8

Moim zdaniem serial od czasu przejęcia przez Netflix - ewoluował negatywnie. Zbyt dużo tam nawrzucali bzdur typu szafiry, Arka Noego, boska świadomość i apokalipsa. Wątek Angeliny kompletnie zbędny i nic nie wnoszący do serialu. Samo zakończenie bardzo przewidywalne - powrót do pierwszego odcinka. Małego Cala chyba nagrali 5 lat temu, żeby teraz wykorzystać w finalnej scenie ? Czy pozostałych aktorów też ? Dziwne, że nikt się nie dziwił, gdzie podział się pierwszy pilot samolotu ? Śmieszne było jak pasażerowie zagonili czarnego anioła śmierci do budy... a kysz ! Generalnie mało logiki w tym wszystkim.

emerick_enariano

Moim zdaniem to małego Cala zrobili komputerowo, jak się przyjrzysz tej kilku sekundowej scenie z jego twarzą to zobaczysz że jest jakiś dziwny a potem widać go tylko od tyłu.

emerick_enariano

Tak ostatni odcinek bardziej zabawny niż trzymający w napięciu. Scena z aniołem śmierci mnie rozwaliła. Tak samo jak scena z samolotem, który cudownie wyrósł z pod ziemi. Do tej pory wszystkie sytuacje cudów wyglądały jak niesamowite zbiegi okoliczności, a tu nagle samolot wyrasta spod ziemi??? Nie wysilili się.

emerick_enariano

Gdyby nie przegonili Anioła to by ich wszystkich pozabijał jak tych dilerów

Edyta_Ratus

Dilerów

A_B_8

Totalna bzdura LOST MIAŁ BARDZO DURNE ZAKOŃCZENIE A tu zakończenie było bardzo fajne uratowali świat i wrócili dostali 2 szansę Eden jak i inne dzieci mają szansę się narodzić a w LOST SIE OKAZALO CHYBA ZE ONI NIE ŻYJĄ

A_B_8

O tym samym pomyślałem - Lost 2

ocenił(a) serial na 6
Trefel

Powiedzcie mi że tylko ta popieprzona Angelina zdechła , bo przecież nie zdzierżę...

SaraRajker

Tak zginęła i się nie pojawiła nawet po przeskoku czasowym sprzed kilku lat. Była 1 z 11 zaginionych osób.

ocenił(a) serial na 6
SaraRajker

nikt mnie tak nie drażnił jak ta Angelina!

ocenił(a) serial na 6
Trefel

Czy odzyskali to nie wiem - przecież FBI czy coś w tym stylu zaraz wszystkich zgarnie do kupy jako świadków, albo podejrzanych, bo ludzi z lotu, z którego nie wróciło 11 osób tak łatwo w spokoju nie zostawią. I zacznie się od nowa...

Gabbriel

To już w sferze domysłów. Pewnie się nie dowiemy, co dalej, bo piątego sezonu podobno na pewno nie będzie.

ocenił(a) serial na 6
Trefel

Skończyło by się, że wszystkich zamkną- bo zaczną ich przesłuchiwać- co stało się z zaginionymi w czasie lotu. Gadali by podobne rzeczy wiec jeszcze by ich badali i robili eksperymenty;) Ben by klepał pasażerów i mówił, że uratowali szalupę.

ocenił(a) serial na 10
Trefel

Cały czas miałam nadzieję, że Mick i Jared będą razem

anni87

Ja też przez cały serial, ale Mick i Drea też tworzą świetną parę. Ale szkoda, że te lata tak naprawdę nigdy się nie wydarzyły. Oni się nie znali, a ich dziecko nie istnieje. No i mimo, że nie przepadałam za Zekiem to był dobrym człowiekiem i 2 razy poświęcił swoje życie dla Calla. Zasługiwał na miłość Mick.

Trefel

Smutne trochę szczerze powiem Przecież tam kobieta urodziła dziecko ta ciemna i później jak wrócili to je straciła, tak samo iden :( Michaela odzyskała zakea ale nie do końca, juz nie to samo bo on jej nie zna smutno trochę, lubiłam jareda z nia też ale jednak zake to jest to coś z kim powinna byc

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones