PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11244}
7,1 6 920
ocen
7,1 10 1 6920
Tulipan
powrót do forum serialu Tulipan

kobiety

ocenił(a) serial na 8

Jestem rocznikiem 1987, więc w latach 80 co najwyżej robiłem w pieluszki i gryzłem grzechotki,
więc mam pytanie do osób, które "liznęły" tamtych czasów i tego jak wyglądało społeczeństwo
wtedy. Czy kobiety, młode dziewczęta itp pokazane ofiary Tulipana jak w tym serialu naprawdę
były takie..hm, przepraszam, ze może kogoś urażę, ale GŁUPIE?? Serio, ten Tulipan moim
zdaniem nie był super wygadany, w jego mowie można było wyczuć pewien jad i podstęp. Sądzę,
że miał szczęście, bo trafiał na głupie, naiwne laski. Np ta Gosia, którą wyrwał w pociągu -
poleciała na niego od razu, była w stanie spędzić resztę życia z kolesiem, którego znała raptem
24h.. Co za baba podejmuje taką decyzję??!?!? Niby wiem, że to tylko serial, fikcja, ale na Boga,
litości jak można być tak durną? Gdybym był kobietą uznałbym to za okazję na tzw."szybki
numerek", przygodę na jedną noc. Ale gdyby facet rzucił mi pytanie gdzie moja matka trzyma
biżuterię to od razu bym pomyślał, że coś jest nie halo. Po co mu taka informacja? W latach 80
serio była taka walka o dobrobyt? Dziewczyny były w stanie oddać się pierwszemu bogatszemu?
Jedyna ogarnięta ta Marzena od jubilera, trzymała go krótko.

ocenił(a) serial na 8
MrFantastic

nie są aż tak głupie, jak teraz, bo teraz często są jeszcze głupsze
serial jest luźnym nawiązaniem do życiorysu postaci, która istniała naprawdę. Ten prawdziwy nazywał się Jerzy Kalibabka, który rzeczywiście okradł i zapłodnił (nie zawsze w takiej kolejności) kilkadziesiąt kobiet. Chciałbym zwrócić Twoją uwagę na postać Teda Bundy'ego, któremu udowodniono zgwałcenie i zamordowanie (znowu niekoniecznie w takiej kolejności) około 20-25 kobiet. Skazany w 1979, wyrok wykonano w 1989 roku. Podczas odsiadki i oczekiwania na wykonanie wyroku dostawał około 200 listów dziennie od wielbicielek, więc jak widać nie jest to tylko polska przypadłość.
Marzena nie trzymała go krótko, po prostu Tulipan nie był nią specjalnie zainteresowany

MrFantastic

Serialowe aktorki tego nie oddają, ale zdecydowana większość kobiet, a w zasadzie dziewczyn, uwiedzionych przez prawdziwego Tulipana była w wieku 15-17 lat. Najstarsza miala mieć podobno 19 lub 20. Tylko tak młode i niedoświadczone dziewczęta nabierały się na jego mało wyrafinowane techniki, "nienaganne maniery" i konfabulacje na temat pochodzenia z zamożnej rodziny itp. Kwestia uroku osobistego jest rzeczą względną, owszem mógł uwieść kilkadziesiąt dziewczyn, ale równie tyle samo kobiet mogło przejrzeć go po kilku minutach.

ocenił(a) serial na 9
GburrriaFurrria

A ja wiem ze jego ofiary mialy powyzej 20 go roku zycia i serial jest mocno przekoloryzowany .

oZeta

Ależ ja wcale nie twierdzę, że serial tv jest wierną kopią autentycznych wydarzeń. Sam reżyser potwierdza, że historia Jerzego Kalibabki byla tylko inspiracją dla scenariusza. Być może i niektóre z jego ofiar były pełnoletnie (dlatego napisałam "większość"), jednak wiele z tych, które w rzeczywistości zgłaszały się jako poszkodowane, były młodociane. Potwierdza to również wspólniczka / partnerka Kalibabki. Podobieństo między serialowym uwodzicielem a Kalibabką jednak jest: ich główną strategią były kłamstwa, udawanie zamożnego, przemoc i pomoc wspólniczki, która "werbowała" swoje równieśniczki (zazwyczaj pod przymusem Kalibabki). Celowo użyłam słowa "rówieśniczki" a ww wspólniczka była osobą nieletnią (zdaje się, że uciekła z domu pod nieobecność rodziców).

GburrriaFurrria

a gdzie masz w filmie pomoc wspólniczki? W filmie działa sam

m_listkiewicz

Ania Zawadzka, grana przez Martę Klubowicz, staje się jego wspólniczką. Początkowo wierzy w jego miłość, ale z czasem dowiaduje się o "profesji" swojego wybranka. W jednym z ostatnich odcinków zaczepia młodą dziewczynę podając się za siostrę Tulipana, pamiętam, że chodziło o zwabienie dziewczyny w jedno miejsce. Ania ostatecznie decyduje się też na współpracę z policją, po to, aby uniknąć kary.

GburrriaFurrria

nie jest jego wspólniczką, dziewczynę zaczepiła dla zabawy a nie żeby ją okraść

MrFantastic

Tu masz wywiad/dokument dotyczący Jerzego Kalibabki:

https://www.youtube.com/watch?v=moM_uNynrDY

Pozdrawiam

ocenił(a) serial na 9
MrFantastic

Jeżeli myślisz, że ludzie są tak głupi jak w tym serialu to mylisz się - są jeszcze głupsi.

ocenił(a) serial na 9
Pawuloniasty

Wystarczy się rozejrzeć, na forach internetowych, istnieją tam wątki ofiar współczesnych tulipanów. Co ciekawe nie są to często młodzi mężczyźni (jak filmowy, a nawet prawdziwy Kalibabka), ale 50, 60 nawet 70 panowie, z przaśnym wyglądem. I nawet kwoty które wyłudzają są o wiele większe - setki tysięcy złotych, mieszkania, wysokie kredyty. Wg mnie wcale się nie poprawiło, zdecydowanie sytuacja wygląda gorzej tj. kobiety dla byle chłopa zrobią wszystko (część tulipanów nawet tych kobit nie przeleciało...).

ocenił(a) serial na 9
libella

Aha i nie młode dziewoje, tylko wydawało by się coś już wiedzące baby po 30, 40 itd., w górę.

MrFantastic

Niestety, tak było, świat był szary i jak pokazał się ktoś, kto wyglądał jak człowiek "z zachodu", to był to już jakiś gość, warty zwrócenia uwagi. Chociaż każdy widzi, że podboje Tulipana w serialu pokazane są trochę na skróty. Poza tym, teraz są też takie naiwne dziewczyny, ale w ładniejszych, bardziej kolorowych opakowaniach, ot taka różnica.

ocenił(a) serial na 1
MrFantastic

Nie glupie, a szukajace czegos innego, niz nedza na blokowiskach. Wtedy ktos, kto mial 100$ w portfelu to byl MILIONER. A sam film fatalny.

TrashO2

Nie wiem, nie widziałem, natomiast serial rewelacyjny.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones