PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=117482}

Tom i Jerry

Tom and Jerry
7,7 39 956
ocen
7,7 10 1 39956
7,6 12
ocen krytyków
Tom i Jerry
powrót do forum serialu Tom i Jerry

Od jakiegoś czasu krążą creepy pasty o tym odcinku. Ludzie po obejrzeniu tego odcinka są w wielkim szoku. To niby ten gdzie Tom i Jerry popełniają samobójstwo. Nie rozumiem dlaczego jest tak kontrowersyjny. To kreskówka tworzona od lat 40tych. Ten odcinek powstał gdzieś w połowie lat 50tych a wtedy mentalność ludzi była inna. Aluzje do samobójstwa czy palenie cygar było odbierane jako żart. Dzisiaj pewnie w dobie internetu i bulwersowania się wszystkim oraz nad interpretowanej poprawności politycznej taki odcinek wywołał by skandal. Dla mnie jako dziecka, ten odcinek był najlepszym w całej serii. Jakoś nie myślałam o tym ,że rozerwie ich pociąg tylko było mi szkoda ,że trafili na dziewczyny typu "GoldDigger". Z resztą nic takie nie było pokazane, i skoro pojawili się w kolejnych odcinkach, oznacza to ,że zrezygnowali z samobójstwa. Bardzo podobało mi się to ,że gnój Jerry też w końcu oberwał od życia. Nie odczuwam żadnej traumy z powodu oglądania takiej sceny. To była raczej przestroga ,żeby uważać gdzie lokuje się uczucia. Wiem ,że dzisiaj są rodzice co nawet zabraniają używać słów jak "brzydki" czy "głupi" w obecności dzieci, bo to je zdemoralizuje i zmuszają do opisywania świata tylko w superlatywach. Myślę, że to raczej będzie mieć negatywny w psychikę dzieciaka niż pokazanie takiej smutnej sytuacji. Jeśli w kreskówkach pojawiają się motywy typu nieszczęśliwa miłość albo śmierć kogoś z bliskich (jak pewnie znany wszystkim odcinek o śmierci babci Ludwiczka) to oswaja to dzieciaki z prawdziwym życiem.

ocenił(a) serial na 10
FearTheRipper

Dokładnie,bardzo dobrze to wyjaśniłeś. Też nie rozumiem dzisiejszego zamieszania z powodu tej kreskówki.To najsmutniejszy odcinek z moimi ukochanym bohaterami ale jaki piękny no i z morałem. Czego oni chcą,gdzie oni tu widzą jakieś samobójstwo? Nigdy, przenigdy nie przeszło mi przez myśl że oni na końcu giną. Dzwięk nadjeżdzającego pociągu dodał tylko magii tej końcówce.W dzisiejszych czasach ludzie często z nudów doszukują sie wszędzie spisków i sensacji i drugiego dna,którego często nie ma.. Dostało się też niestety Tomu i Jerremu.Powiem Ci że ja też cieszyłem się że ten gnój gryzoń dostał łomot od życia! Kreskówka jest przepiękna, zresztą jak każda wyprodukowane przez Freda Quimby. Magia tych bajek jest nieśmiertelna.Uczą najmłodszych radości, poczucia humoru,często wzruszają i uczą że dokuczanie komuś nie popłaca i może odwrócić się przeciwko tobie.

FearTheRipper

Za to jaki aktualny wizerunek blachary, której się wszystko należy za samą urodę :) Ogólnie odcinek, który jest niesławny, bo wywołał traumę u dzieci, to "Heavenly Puss" z 1949 - Tom stara się o bilet do nieba, na peronie są różne koty - przejechany (płaski) oraz małe kotki w worku ociekającym wodą. Zakończenia nie będę zdradzał, możesz zobaczyć na dailymotion (w zasadzie znajdziesz tam wszystkie odcinki, ale nieuporządkowane - musisz szukać po tytułach). Ten serwis to kopalnia złota - tam dorwiesz również rasistowskie i brutalne odcinki Popeye'a :) a Youtube wywala wszystko jak leci, już nawet nie znajdziesz bajek, gdzie bohaterowie palą cygara...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones