The Walking Dead
powrót do forum 4 sezonu

może mi ktoś napisać co się działo w 4 sezonie? bo tak szczerze nie chce mi się oglądać 4 sezonu,
a niedługo 5 i chciałabym wiedzieć co się działo

julkax

Pierwsza połowa 4 sezonu:
1. W więzieniu wybucha epidemia jakiegoś wirusa. Trochę osób umiera, ale nikt z tych ważnych.
2. Gubernator buduje nową armię.
3. Gubernator wjeżdża czołgiem w więzienie, ale wcześniej zabija Hershela.
4. Michonne zabija Gubernatora.

Druga połowa sezonu:
1, Bohaterowie rozbijają się w grupy i przez 8 odcinków biegają po lesie.
2. Wszyscy (no prawie) bohaterowie się znajdują, ale zostają uwięzieni przez nowych wrogów.
3. Rick robi groźną twarz i udaje twardziela.

Koniec sezonu

Monstro

wielkie dzięki :)

ocenił(a) serial na 10
julkax

Szczerze mówiąc, to dziwi mnie taka postawa - "nie chce mi się oglądać 4. sezonu ale niedługo zacznie się piąty..." - mam rozumieć, że zorientujesz się w akcji na podstawie paru zdań podanych na forum? Nieźle ;]

ocenił(a) serial na 8
julkax

Nie zrozumiesz na przykład istoty przemiany Ricka. Wątku Eugena. Wątku Beth ;|
To tak jakby mieć dwie rurki z kremem. Jedną z czekoladowym, drugą ze śmietankowym. I spytać kogoś jak smakuje ta czekoladowa. Po czym zabrać się do śmietankowej.

Jaskier16

Piękna przenośnia.

Monstro

obejrzałam 3 odcinki 4 sezonu i niezbyt mnie zainteresowało to co się działo niż w poprzednich częściach (a dość szybko zaczęłam oglądać, 3 sezony w 12 dni...), więc chcę pominąć ten sezon..

julkax

Pomiń. To najsłabszy sezon.

ocenił(a) serial na 4
julkax

3 sezony (warto dodać, że nie chodzi o sezony po 22-24 odcinki, a 6+13+16) w 12 dni to szybko?

ocenił(a) serial na 10
Badly

Nie dodaliście najważniejszego. Rick bierze przykład z żywych trupów. Zaczął gryźć innych w szyje prawie jak Saurez!

ocenił(a) serial na 8
Merle_Dixon

Oraz nie będziesz wiedziała o co chodzi z kwiatami i pudingiem :D

Badly

patrząc, że mam wiele teraz do roboty w wakacje, to uważam że tak ;)

ocenił(a) serial na 10
julkax

Akurat pierwsze trzy odcinki oraz 6 i 7 to najgorsze odcinki tego sezonu, także polecam obejrzeć całość. Te nudniejsze przemęczyć. Ale odcinek 4, 5, 8, 9, 11, 12, 14, 15, 16 są nie najgorsze. Chociaż niestety poziomowi 3 czy tym bardziej 2 i 1 sezonu nie dorastają, to jako tako ciekawie się je ogląda. Pierwsza połowa 4 sezonu to niestety ale nudy, nudy, nudy.

ocenił(a) serial na 10
TakaJedna93

Ale jeśli skrócić to SPOILERY:

1. We więzieniu wybucha epidemia
2. Pierwsze jej ofiary Carol zabija potajemnie, uprzednio też ucząc dzieci walczyć i zostając przybraną matką dwóch sierot
3. Glen i Maggie się kochają
4. Ofiarą Carol jest dziewczyna Tyreese
5. Daryl, Michonne, Bob (nowy bohater od 4 sezonu), Tyreese wyruszają po leki dla chorych - na miejscu Hershel leczy ich naturalnymi, zielarskimi sposobami, Maggie, Rick, Beth, Carl pomagają, Glen zachorował silnie, Sasha - siostra Tyreese także
6. Rick dowiaduje się że Carol zabiła pierwszych chorych by zapobiec rozprzestrzenianiu sie choroby i ją wywalił z grupy, uprzednio spotkali w terenie dwójkę osób z czego dziewczynę znaleźli martwą potem z odrąbaną nogą a po chłopaku ani śladu (ten odcinek był pierwszym ciekawym odcinkiem w 4 sezonie - odcinek 4) - chłopak ten pojawi się, jak widać na Trailerze, w 5 sezonie
7. Nowy bohater Bob okazuje się że ma problem alkoholowy i zamiast zbierać leki z uniwersytetu weterynarii do którego udała się Michonne z chłopakami, zabiera wódkę za co Daryl go nienawidzi, w międzyczasie też Tyreese się załamuje że pewnie jego siostra już umarła i nie ma po co wracać
8. W izolowanym bloku więziennym Hershel walczy o życie chorych, sprawa wymyka się spod kontroli, ginie kilka osób, zamieniają się w szwędaczy, wybucha walka, jedna z podopiecznych Carol uratowała Glena odciągając od niego zombie, Maggie siłą dostała się do izolowanego bloku i pomogła opanować sytuację
9. Gubernator natrafił na małą rodzinę - dwie siostry, ich ojca chorego na raka który dość szybko umiera i córkę jednej z nich - zaprzyjaźnia się z nimi, z jedną jest potem w związku, potem uciekają w inne miejsce, znajdują nową grupę, gubernator zostaje ich przywódcą zabijajac m.in. Martineza. Jedna z tych dwóch sióstr ta co nie ma dziecka to Tara - lesbijka która znajduje w nowym obozie dziewczynę.
10. Gubernator z zasadzki zaatakował Hershela i Michonne i ich porwał i wziął na zakładników - dał Rickowi ultimatum albo opuści więzienie i zostawi je dla drużyny gubernatora, albo zabije zakładników. Stał wtedy pod płotem z armią i czołgiem. Rick się nie zgadza, Gubernator sie wscieka i odcina głowę Hershelowi do połowy, zostaje postrzelony przez Ricka, wydaje rozkaz ataku i dobija Hershela w zamieszaniu Michonne sie ulatnia, znajduje swój miecz i bieże udział w bitwie, Maggie ucieka po Glenna bo jest wciąż chory i go chowa do autobusu.

11. Dzieci w tym dwie sieroty którymi Carol miała się opiekować ale Rick ją wywalił zamiast uciekać z Judith stają do walki za namową starszej z sierot - Lizzie i zabijają dziewczynę Tary i jakiegoś dziadka, ratując Tyreese. Ogólnie jest wielka bitwa, uciekając z więzienia tworzą się grupki: Rick i Carl, Michonne sama potem odnajduje Ricka i Carla, Maggie z Bobem i Sashą, Glen najpierw jest sam potem na polu bitwy znajduje załamaną Tarę że jej siostra i córka jej siostry umarły i zabiera ją ze sobą by szukać Maggie, Beth z Darylem, a Tyreese z tymi dwiema sierotami i małą Judith, do których potem dołącza Carol która ich śledziła ale obawiała się ujawnić bo myślała ze Tyreese wie że zabiła jego dziewczynę, w końcu jednak się ujawnia.
12. Maggie szuka Glena, Rick i Carl znajdują się z Michonne, Glen i Tara natrafiają na Abrahama, Eugena i Rositę którzy z misją jadą do Waszyngtonu. Potem odnajdują Maggie, Boba i Sashę.
13. Daryl wraz z Beth są załamani i szukają alkoholu, a gdy się upili spalili dom w lesie. Potem Beth ktoś porwał, Daryl trafił na grupę bandytów o dziwnych zasadach moralnych.
14. Tyreese, Carol, dwie sieroty i córka Ricka znajdują domek zaopatrzony w gazownię, wodę i z drzewami owocowymi i tam się zatrzymują. Jednak jedna z sierot jest chora psychicznie - myśli że zombi esą normalnymi ludźmi i by to udowodnić Carol i Tyreesowi, zabija swoją młodszą siostrę. Potem Carol i Tyreese po przezyciu szoku decydują się popełnić egzekucję na tej małej, chorej dziewczynce.
15. Rick, Michonne i Carl napotkali na grupę z którą potem złączył się Daryl, w obronie Rick zabił jednego z nich i go scigają. JAK go doścignęli Daryl stanął w obronie Ricka Michonne i Carla, zaczęła się bójka, obleśny grubas chciał zgwałcić Carla i prawie to zrobił. Rick ze wściekłości wygryzł tętnice ich przywódcy, potem była walka i wygrali.
16. Wszyscy zaczęli zmierzać torani oznakowanymi ''Kto tu dotrze, przetrwa, TERMINUS''. Najpierw dociera tam Glen, Tara, Maggie, Bob, Sasha i ta nowa trójka - Abraham, Rosita i Eugene. Zastają sielankę po czym zostają schwytani i zamknięci w wagonie.
17. Następnie do Terminus dociera Rick, Carl, Michonne i Daryl, zachodzą od tyłu i sprawdzają teren ale i tak dają się złapać.
18. Nie wiadomo co z Beth, kto ją porwał, co się z nią dzieje.
19. Carol i Tyreese z córką Ricka nie dotarli w 4 sezonie do Terminus więc prawdopodobnie to oni uratują resztę grupy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones