The Walking Dead: The Ones Who Live (2024)
The Walking Dead: The Ones Who Live: Sezon 1 The Walking Dead: The Ones Who Live Sezon 1, Odcinek 1

Years

8,6 490
ocen
8,6 10 1 490
The Walking Dead: The Ones Who Live
powrót do forum s1e1

Srsly? Po tylu latach budowania tej postaci w tym uniwersum, twórcy chcą byśmy uwierzyli w to, że Rick nie miał już absolutnie żadnej alternatywy ani żadnych innych pomysłów, by posunąć się do samookaleczenia? Totalnie kretyńskie posunięcie scenarzystów, tym bardziej, że pierwsza połowa odcinka bazuje na tym, jak ten cały Okafior Kalafior próbuje go od dłuższego już czasu zbałamucić, żeby zaciągnąć go do wojska. Chyba logicznym jest że jako żołnierz miałby być prędzej czy później wysłany w teren poza mury, i to z uzbrojeniem. Czy to nie byłby lepszy sposób na ucieczkę niż odcinanie sobie ręki, idący za tym szok, potencjalne starcie ze szwędaczami i ogonem służb? Mało tego, mimo tego samookaleczenia nikt nie ma kłopotu z tym by Rick nadal wskoczył w kamasze. Te drzwi były zawsze otwarte. O czym oni mówią tam, że on nie zostanie, że on zawsze będzie chciał uciec? Tak jakby Rick po 10 sezonach serii głównej nagle zapomniał co to znaczy wykorzystywać okazje.

I tak ten odcinek oglądało mi się lepiej niż pierwszy epizod Dead City. To nie jest fizyka kwantowa, chodzi o zwykły instynkt samozachowawczy i zdrowy rozsądek. Pewnie i tak obejrzę resztę sezonu, ale skoro tak wygląda rozwijanie głównych bohaterów w spin-offach to dla mnie prawdopodobnie będzie ostatni rozdział z tego uniwersum jaki obejrzę.

Deakon_Black

To była ostatnia z czterech ucieczek Ricka. Przeciez było to później wyjaśnione. Skoro pierwsze trzy nic nie dały to przy czwartej już był na tyle zdesperowany, że albo tym razem się uda, albo zginie, tym bardziej, że już mu nie zależało na życiu, jak tez potem to się wyjaśnia przy rozmowie z Kalafiorem.

Dla mnie to jest jedyny dobry powrót do starego uniwersum, bo te poprzednie z małolatami, czy to z Darylem, to lipa nie do oglądania.

perun_6

Nie oglądałem pozostałych spin-offów więc nie mam porównania. Jeśli Rick próbował uciekać, to dlaczego nie spróbował uciec poprzez służbę w wojsku? Tej opcji spróbował dopiero przy wejściu do kanałów, ale nadal było to dopiero po tym jak odciął sobie rękę. Czyli nie spróbował wszystkich alternatyw, mimo tego, że takie istniały, i to właśnie jest mój problem ze scenariuszem tego odcinka. Poza tym, o jakiej desperacji my mówimy? Chłop siedzi w osadzie, która nie tylko jest uzbrojona po zęby, ale ludzie mają dach nad głową, dostęp do wody pitnej i tereny rekreacyjne (jak ten ich cały park). Zakapior, który przeżył kilkanaście lat po apokalipsie, radził sobie z różnymi frakcjami i sytuacjami bez wyjścia miałby się załamać bo nie może uciec z zabezpieczonej na cztery spusty osady by zjednoczyć się z rodziną? Tu się nic kupy nie trzyma.

Deakon_Black

A czy Rick zawsze radził sobie ze wszystkim w racjonalny sposób? Bo o ile pamiętam, to wielokrotnie było "dobra, dawajcie, idziemy w to", a potem płacz. I wielokrotnie ktoś potem musiał ratować jego grupę. Pierwszy lepszy przykład - uznanie, że można sobie tak po prostu zabić ludzi Negana na posterunku, bez rozpoznania całej sytuacji. A potem zdziwienie, bo przyszły konsekwencje. Zabijanie ludzi jak popadnie, żeby w kolejnych odcinkach nagle uznać, że nie wolno nikogo zabijać. Rick nigdy nie był postacią super racjonalną i stabilną. I na tym też polega piękno tej postaci. Sam Rick, jak napisałeś, jest przyzwyczajony do walki w terenie z różnymi groźnymi grupami, ale sytuacja, w której trafia do uzbrojonej po zęby osady z kamerami wszędzie, jest dla niego nowa mimo wszystko. To nie jest bitka w lesie z dwoma zombiakami, gdzie zaraz wyleci Daryl na pomoc.

ocenił(a) serial na 5
Deakon_Black

No jest to trochę bez sensu z tym ucięciem dłoni. Pierwszy odcinek kolejnej kontynuacji "TWD", która udaje spin-offa, był bardzo nierówny. Pierwsza połowa nie porwała, druga była lepsza, a finał narobił apetytu.

ocenił(a) serial na 9
Deakon_Black

Z tą ręką też tak myślałam. Ale po ponownym obejrzeniu muszę stwierdzić,że właśnie o to chodziło scenarzystom. Rick był tak zdesperowany, po kilku nieudanych ucieczkach, że nie myślał racjonalnie w tamtym momencie. Więc dopuszczam taką opcję u niego.

Corderosa

Michonne powinna dać mu w mordę za to

Corderosa

Delete

ocenił(a) serial na 9
Deakon_Black

Szkoda, że już swojego magnum czy sig sauer p250 nie użyje;)

Corderosa

Teraz tak chodzić bez pistoletu to jak bez ręki xD

ocenił(a) serial na 9
Deakon_Black

Przesraniutkie xD

Deakon_Black

gdzie można oglądnąć ten sezon?

mireczek85

Vider

Deakon_Black

a drugi odcinek gdzie znajdę?

mireczek85

Też jest na viderze

ocenił(a) serial na 6
Deakon_Black

Wiesz co jest lepszym sposobem na ucieczkę niż obcięcie sobie ręki? Ucięcie linki, zamiast ręki... Naprawdę, nikt tej głupoty nie punktuje...

Helter10

Im dłużej człowiek analizuje tę scenę, tym bardziej scenarzyści - i Rick również - wychodzą na kretynów.

Deakon_Black

Całkiem sporo słów, żeby powiedzieć:

- to kolejne dojenie wpół martwej krowy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones