PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=849228}

The Valhalla Murders

Brot
6,7 11 436
ocen
6,7 10 1 11436
The Valhalla Murders
powrót do forum serialu The Valhalla Murders

Cholera jasna, naprawde kazdy serial netflixa musi byc nastroszony jakims motywem homoseksualnym? Mam serdecznie dosc, niezaleznie od tego czy jestem tolerancyjna czy nie. Nawet serial kryminalny - musza cos wrzucic, jakis cenzor ktory patrzy czy wszystko jest w "normie" ze standardami. Murzyna jeszcze nie widzialam o dziwo....
Serial taki sobie - islandzkie seriale sa ok, ale ten ciagnie sie za bardzo; jest rozwlekany; pani prowadzaca sprawe taka troche "zmieszana" i skołowana i to widać. Partner jej towarzyszacy super-skryty, tajemniczo-mdły. No nie do konca mi ten serial odpowiada, ale jszcze pare odcinkow mi zostalo, wiec nie wieszam totalnych psów.

qzka

[EDIT] obejrzalam do konca: moja poprzednia wypowiedz weryfikują 3 kolejne odcinki i zakonczenie, tak wiec ocena ostateczna 7/10. Nie jest tak zle; kiedy akcja ustaje na chwile i czlowiek przysypia nagle bum i jedziemy dalej. Dosc fajnie sie konczy, ale chyba drugiego sezonu nie bydzie.

ocenił(a) serial na 7
qzka

Ogladam wiele filmow i seriali netflixa i nigdy nie mialam takich skojarzen. Radze zmianic kanal jak Sceny dla doroslych cie szokuja. 

Unfaithful

Ja również już rzygam tematyką homo występującą w serialach Netflixa.

ocenił(a) serial na 8
Robertus55

To polecam przerzucić się na polskie filmy, jeśli inni ludzie cię obrzydzają (inni niż ty oczywiście). Kino skandynawskie to nie twoja liga. Musisz uderzyć trochę niżej.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
milenaerr

To nic nie zmieni. W polskich będzie wciśnięty "na siłę" antysemityzm i fanatyzm katolicki. Taki schemat.

milenaerr

Uszanowania, dobrze to napisałeś! Miłego dnia!

Robertus55

Pozostaje Ci Korona królów... czy jakoś tak.

magdalenawielowska

Aha, czyli według Ciebie jak ktoś chce oglądać filmy / seriale bez LGBT, to pozostaje jemu do wyboru tylko szmira? Hahaha, co za płytkie myślenie, a brak znajomości tematu.

Unfaithful

Jesteś dobrym prolem:* łykasz ładnie propagandę, tak trzymaj, może dostaniesz krakersa.

Unfaithful

myślę ze po prostu nie chcesz zauważyć pewnych prawideł z produkcji netflix

qzka

fajny był ten kiss

monja88

oj fajny

ocenił(a) serial na 6
qzka

Skoro tak bardzo Panią to w oczy kole, że pojawia się wątek homoseksualny, to raczej jednak nie jest Pani tolerancyjna. W czym on się różni od heteroseksualnego? To nie jest żadne wciskanie na siłę, tak samo jak występowanie "murzynów" w produkcjach jest zupełnie normalne. Polecam się nad tym zastanowić.

ocenił(a) serial na 7
r02r4b14k4

Zgadzam sie

ocenił(a) serial na 7
qzka

Jest pani śmieszna, to tak jakby denerwowała się pani tym, że w ogóle pokazują jakieś uczucia/seks w serialach/filmach
A pisząc taki komentarz pokazuje Pani, że faktycznie jest nietolerancyjna, bo za bardzo w oko kole XD

BrokenHeart

A ja obronie koleżankę. Nie mieszkam w wielkim mieście od lat, ale wśród ludzi mi znanych nie ma zadeklarowanych homo. Oglądając seriale na netflix i HBO mam wrażenie że co trzecia osoba wokół, mnie oszukuje. Naprawdę za dużo tego! Jak dla mnie wpadli ze skrajności w skrajność. Może w Warszawie i Londynie jest inaczej.... Dodam że daleko w poglądach mi do prawicy

ocenił(a) serial na 7
kojak82_2

Okej rozumiem, że ktoś jest ze wsi i ma problem w dostrzeżeniu tego, ale ja również jestem ze wsi 300osobowej i to nie wpłynęło na mój brak pojęcia o świecie, wiem że ta wieś mała to nie wszystko i są inni ludzie i inne upodobania

BrokenHeart

Ale to wylewa sie z niemal kazdego serialu. Akurat tu bym sie nie czepial, byla tylko chwila ale ostatnio ogladalem, tez rok za rokiem od hbo. Tam w pierwszych odcinkach przegieli. Naprawde nic nie mam do osob o innej orientacji seksualnej, ale nie rajcuje mnie patrzenie co chwile na dwoch rznacych sie facetow. co to niby wnosi? a co do pojecia o swiecie tez wydaje mi ze raczej mam i zdaje sobie rowniez sprawe z istnienia innych upodoban. poki obie strony sa zadowolone nic mi do tego, ale w serialu tez jestem strona i mam wrazenie ze w ostatnich kilku latach ilosc watkow homo wzrosla przynajmniej kilkunastokrotnie. o ile wczesniej nie mowilo sie o tym wcale tak teraz mowi sie o tym ciagle. Niekoniecznie wiec musi sie laczyc moje ale czy tez ale qzka z nietolerancja.

ocenił(a) serial na 7
kojak82_2

I myślisz, że to źle w związku z pokazywaniem tego w większej ilości? Im wieciej się o tym mówi tym wieciej tego będzie, bo wzrasta społeczne akceptowanie takich sprawy.
I nie wnosi to nic tak samo jak nie wnosi nic rżnięcie laski przez faceta :)

BrokenHeart

ogolnie sie zgadzam z twoimi tezami :) ale wole jednak jak facet rznie laske nawet jak to nic nie wnosi! moze staroswiecki jestem

kojak82_2

"ale wole jednak jak facet rznie laske" A jak wolę jak nie. I czyja wola wolsza, wolniejsza? I wolę jak niebo jest zachmurzone, a nie jakieś niebieskie, niech mi takie pokazują! Za dużo niebieskiego nieba, bleeeeeeeeeeeeee. Nawet w serialach skandynawskich niebieskie niebo bywa, nie takiego "klimatu" oczekiwałam, chlip chlip.

kojak82_2

"Rżnie", po słownictwie widać, z kim mamy do czynienia.

ocenił(a) serial na 6
kojak82_2

to nie oglądaj seriali, które dzieją się "w wielkim mieście" skoro nie ogarniasz swiata

haloperidolable

W wielkim mieście?? Hahaha. Akurat tutaj w roli głównej Reykjavík. Widać, że w dupie byłeś i gówno widziałeś

ocenił(a) serial na 6
zalo0

cudzysłów, takie kreseczki, kojarzysz? odnoszace sie do nikt juz nie wie czego bo posty sprzed lat. widać, ze w dupie to jestes ty

haloperidolable

Masz rację. Siedzę akurat w tej dupie- Reykjavík, o którym może gdzieś tam słyszałeś ( widziałeś w filmie) i myślisz, że to "wielkie miasto". Wszedłem tu po tylu latach bo akurat wyświetlił mi się ten film w proponowanych, a że akurat o Reykjavíku to postanowiłem, że upewnię się czy warto obejrzeć i zobaczyć znajome miejsca. Pozdrawiam matołku

ocenił(a) serial na 6
zalo0

cudzysłów, naprawdę pogooglaj co oznacza i dlaczego "wielkie miasto" to nie wielkie miasto. pozdrowienia z berlina

ocenił(a) serial na 6
zalo0

i skąd wiesz, że nie jestem matołkiem, a nie matołką? ;)

kojak82_2

Może mając takich znajomych jak Ty nie chcą się nikomu przyznawać...

kojak82_2

Zdeklarowanych może nie, ale na pewno jest kilku takich, którzy to ukrywają.

ocenił(a) serial na 8
kojak82_2

A dlaczego ktoś miałby się deklarować komuś kto od razu ma ogromny problem bo serial przedstawił jednego geja. Nie znasz, bo widocznie jesteś znaną osobą, z którą nie ma sensu rozmawiać.

BrokenHeart

Brawo. Najśmieszniejsze i najtragiczniejsze w tym jest to, że oni piszą, że są tolerancyjni...

ocenił(a) serial na 7
qzka

Dokładnie. Też mam takie wrażenie, że reżyserzy już sobie myślą, że bez wątku homo nie ma dobrego serialu. Zaczyna mi to przeszkadzać. Rozumiem kiedy taki wątek się pojawia w 1 na 10 seriali, ale on już jest niemal w każdym...

Diva_Natalya

Wydaje mi się, że patrzycie na to z trochę hermetycznego, polskiego punktu widzenia. Nasze społeczeństwo mimo wszystko jest dość mocno "zamknięte" na inność, na dodatek w większości Polacy to osoby białe a homoseksualiści w większości nie obnoszą się ze swoją orientacją. Dlatego pewnie wrażenie, że homo, czarni itp są wciskani w filmy na siłę i dla poprawności politycznej. Osobiście w swoim bliskim otoczeniu znam trzy osoby homoseksuslne, dwoje w zwiazkach, więc w sumie pięć osób, w dalszym otoczeniu (rodzina lub znajomi znajomych kolejne pięć). Nie są to jacyś wymyśleni ludzie, ani znajomy ciotki znajomego. Będąc w Glasgow w drodze z PKS do hotelu, która trwała 15 minut, widziałam dwie homoseksualne pary, koleżanka pracującą na stałe w Czechach mówi, że u nich to nic nadzwyczajnego i bardzo często spotyka się takie part na ulicy. To samo doryczy osob o innych kolorach i religiach, choć u nas to mniejszość to już w UK spotykasz tych ludzi tak samo czesto jak białych. Może zanim się napisze, że serial epatuje czymś na siłę warto sprawdzić, jak sytuacja ma się w danym kraju. Bo nie każdy kraj traktuje homoseksualistów na zasadzie " bądź kim chcesz tylko o tym głośno nie mów i nie pokazuj tego na ulicy" i nie w każdym kraju ktoś innej narodowości czy o innym kolorze skory to przypadek jeden na tysiąc.

ocenił(a) serial na 9
Diva_Natalya

Chodzi o pokazywanie zycia jakie jest. Serial pokazał orientacje całkiem zwyczajnie; nie skupiał się na tym cały wątek. Poza tym większość par była heteroseksualna. Wyobraź sobie być np.: homiseksualną osobą i WSZĘDZIE widzieć reprezentacje tylko osób hetero. Wszędzie. Całe życie. Widzieć 1 postać nagle, która jest homoseksualna i mieć w końcu poczucie reprezentacji, wchodzić potem na taki filmweb i czytać, że osoby hetero są tym URAŻONE. Tym jednym przedstawieniem. Uważam, że ludziom czasami brakuje empatii. Polecam spróbować myśleć jak grupa przeciwko której masz uprzedzenie i dostrzec, że oni też są ludźmi. Też mają uczucia. Tak jak Ty.

SomewhereOutThere

Dawno nie czytałam tak trafnego komentarza. Dzięki.

SomewhereOutThere

Chodzi o to, że obecnie każdy serial Netflixa musi odhaczyc pewne tematy. Musi być gej, kobieta na wysokim, typowo męskim stanowisku, albo chociaż walcząca wręcz z 2 bandziorami.

Diva_Natalya

Idiotko, to życie. Mam dosyć takich homofobów, chce mi się żygać jak czytam takie komentarze jak twój. Polaczki małe, kartoflaki, nie pasuje im, że ktoś w normalnym świecie pokazał normalnych ludzi, bo ten Polaczek nie lubi, że ci ludzie chodzą że sobą do łóżka. On wolałby ich nie oglądać, bo go to wqurza. Co za debile, aż mi wstyd, że mówię takim językiem jak oni. Aczkolwiek zaraz się pocieszam, że to towarzystwo kiedyś zamknie swoje gęby na zawsze! A ml9dzi ludzie już w ogromnej większości są normalnymi ludźmi! Dobrze jednak, że nie mieszkam w tym kraju, bo bym chyba ciągle lądowała w szpitalu, bo nie wytrzymałabym patrzeć, jak atakują ludzi LGBT czy emigrantów czy też Żydów bym za każdym razem interweniowała!

natasza_szczecin

Nie zesraj się.

natasza_szczecin

Rzygać piszemy przez "rz" tępa łycho

ocenił(a) serial na 7
qzka

Cholera jasna, naprawde kazdy serial netflixa musi byc nastroszony jakims motywem heteroseksualnym? Mam serdecznie dosc, niezaleznie od tego czy jestem tolerancyjna czy nie.

ayanna8

Dokładnie! Ale oni chyba i tak tego nie pojmą. Banda głupców. Pozdrawiam.

ayanna8

A dlaczego ma nie być, skoro ok. 90-95% społeczeństwa jest heteroseksualna?

qzka

przeszkadza ci watek homosexulany, a mi przeszkadza heterosexualny. Moze lepiej siedz w swoim grajdole przed tvp?

ocenił(a) serial na 7
diepole

Wątek heterseksualny jest normalny, 99 % społeczeństwa jest hetero i nie ma w tym nic dziwnego. Jeśli Ciebie to razi to wybacz ale jesteś w mniejszości i musisz to znieść. Mnie też razi w oczy ilość homoseksualizmu w serialach Netflixa. Stfu!

damian_stolarczyk

9999! i 666! wszystko w procentach %%% po bobrzemu. A

damian_stolarczyk

To jak Ty, będący w większości, znosisz wątki homoseksualne w produkcjach Netflixu...? I kto ustalił, że " wątek heterseksualny jest normalny", a homoseksualny już nie?

MKociarka

Może natura?

Other_

TO JEST TO ...BRAVO!!!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones