PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=849228}

The Valhalla Murders

Brot
6,7 11 435
ocen
6,7 10 1 11435
The Valhalla Murders
powrót do forum serialu The Valhalla Murders

Poboczne wątki są zbyt rozbudowane, a nic z nich nie wynika. Tak, jakby twórcy chcieli na siłę pokazać że główni bohaterowie mają swoje problemy i... to tyle. Zwłaszcza wątek Arnara. Kiedy serial zaczynał nudzić, ratuje go intryga z zamieszanymi wysoko postawionymi osobami. Na plus, że to serial islandzki. Najbardziej irytowala mnie ta nieudolność policjantów w sytuacji zagrożenia. Czy ktoś jest w stanie powiedzieć czy islandzka policja jest rzeczywiście tak rozbrojona? Tą nieudolność można tłumaczyć brakiem doświadczenia w terenie, ale brak broni palnej, pałek czy nawet gazu?

ocenił(a) serial na 7
Sixzeroeight

Też mnie to zastanawia. Ale coś w tym może być, bo jak pojechali na akcję do tego garażu to Kata giwerę wyciągała z sejfu w samochodzie.

ocenił(a) serial na 4
Sixzeroeight

cytat z wikipedi : "Although police officers carry only extendable batons and MK-4 OC-spray (pepper spray) whilst on duty, they are trained in the use of firearms and are issued firearms in certain situations.[22] Most patrol vehicles are equipped with firearms in order to limit the response time needed in assignments that demand armed police. The firearms are stored in a special weapons locker. The special operations team, the Víkingasveitin, carry out their daily assignments armed.[23][24]"

ocenił(a) serial na 6
Sixzeroeight

Finałowa rozgrywka trochę taka niepełnosprytna, na dodatek w stylu zabili go i uciekł. Zmroziło mnie gdy podczas jednej z akcji policjantka dzwoni i prosi o kod do sejfu z bronią. Poza tym miałem problem z ogarnięciem całej tej intrygi często mieszały mi się imiona i nie wiedziałem o kim rozmawiają. Kto był w końcu tym zabójcą? Ojciec tego chłopaka, którego zabili i który później strzelił sobie w łeb? Fakt, niektóre wątki totalnie niepotrzebne, odciągają uwagę od śledztwa. Twórcy chyba chcieli zrobić coś w stylu True Detective.

sebogothic

Osoby ze zdjęcia zabił ojciec tego chłopaczka zamordowanego przed laty. Ale dla mnie ten wątek jest dziwny, bo to że chłopaczek został zabity a nie - tak jak wciskano rodzicom - uciekł i umarł z wychłodzenia, było wersją oficjalną jeszcze długo po tym, jak zginęli opiekunowie ze zdjęcia. Ojciec-morderca nie mógł wiedzieć, że zabili oni jego syna, ponieważ to wyszło w toku śledztwa długo później.
Odnośnie zabójstwa czwartej ofiary, to sprawcą był prokurator generalny vel wysłannik ministerstwa, a motywem fakt, że czwarta ofiara, która przed laty tylko tymczasowo opiekowała się chłopcami w tamtym ośrodku, chciała wyznać całą prawdę w telewizji. Co też jest dziwne w tej fabule, ponieważ po 1. nie wiemy skąd prokurator o tym wiedział, a po 2. wiemy, że czwarta ofiara była szanowanym lekarzem. Pytanie brzmi: czy szanowany lekarz zostałby tymczasowym opiekunem dzieci w jakiejś placówce na wyp.zdowie?
Odnośnie działań policji jako takiej, to też zdziwiłam się, że funkcjonariusze są całkowicie rozbrojeni. Zdziwiłam się też, że wyszkoleni policjanci mieli zwyczaj działać w pojedynkę, nie wzywać posiłków, łazić po nocach po jakichś magazynach w pojedynkę, a jeszcze w międzyczasie dać się rozbroić przez starego dziadka i prawie dać się zabić. Może naoglądałam się za dużo amerykańskich seriali, ale jeśli tak w realu działa policja, to wolałabym nigdy nie potrzebować ich pomocy, bo byle bezdomny wyposażony w śrubokręt byłby w stanie spuścić im łomot.
Na koniec dodam, że jak na mroźną scenerię, w której znajdowano też zamrożone zwłoki, to zamiłowanie policjantki do pływania na odkrytym basenie i bieganie w rozpiętej wiosennej kurteczce przyprawiło mnie o ciarki.

sebogothic

Osoby ze zdjęcia zabił ojciec tego chłopaczka zamordowanego przed laty. Ale dla mnie ten wątek jest dziwny, bo to że chłopaczek został zabity a nie - tak jak wciskano rodzicom - uciekł i umarł z wychłodzenia, było wersją oficjalną jeszcze długo po tym, jak zginęli opiekunowie ze zdjęcia. Ojciec-morderca nie mógł wiedzieć, że zabili oni jego syna, ponieważ to wyszło w toku śledztwa długo później.
Odnośnie zabójstwa czwartej ofiary, to sprawcą był prokurator generalny vel wysłannik ministerstwa, a motywem fakt, że czwarta ofiara, która przed laty tylko tymczasowo opiekowała się chłopcami w tamtym ośrodku, chciała wyznać całą prawdę w telewizji. Co też jest dziwne w tej fabule, ponieważ po 1. nie wiemy skąd prokurator o tym wiedział, a po 2. wiemy, że czwarta ofiara była szanowanym lekarzem. Pytanie brzmi: czy szanowany lekarz zostałby tymczasowym opiekunem dzieci w jakiejś placówce na wyp.zdowie?
Odnośnie działań policji jako takiej, to też zdziwiłam się, że funkcjonariusze są całkowicie rozbrojeni. Zdziwiłam się też, że wyszkoleni policjanci mieli zwyczaj działać w pojedynkę, nie wzywać posiłków, łazić po nocach po jakichś magazynach w pojedynkę, a jeszcze w międzyczasie dać się rozbroić przez starego dziadka i prawie dać się zabić. Może naoglądałam się za dużo amerykańskich seriali, ale jeśli tak w realu działa policja, to wolałabym nigdy nie potrzebować ich pomocy, bo byle bezdomny wyposażony w śrubokręt byłby w stanie spuścić im łomot.
Na koniec dodam, że jak na mroźną scenerię, w której znajdowano też zamrożone zwłoki, to zamiłowanie policjantki do pływania na odkrytym basenie i bieganie w rozpiętej wiosennej kurteczce przyprawiło mnie o ciarki.

ocenił(a) serial na 6
Sixzeroeight

Popieram w całości. Dokładnie takie miałem odczucia. Policja do bani. Jak dzieci we mgle.

ocenił(a) serial na 8
Sixzeroeight

Islandia ma jeden z najniższych wskaźnikow przestępczości na świecie, dlatego policja nie nosi ze sobą broni. Wystarczy znać trochę ten kraj żeby to wiedzieć.

ocenił(a) serial na 6
magdalena_111

Wystarczy nie być bucem I normalnie prowadzić dyskusję Magdaleno ;)

ocenił(a) serial na 5
Sixzeroeight

Tu już nawet nie chodzi stricte o broń palną, tylko jakieś, nie wiem, wyszkolenie? Dwóch policjantów nie daje rady staruszkowi z nożem? Ona, rozumiem, spraliżowana (powiedzmy), ale facet? Policjant w Islandii idzie na akcje, gdzie jest zagrożenie życia z gołymi rękami i myśli, że co osiągnie? Przemówi zbójowi do rozsądku? Skoro nawet wręcz nie potrafią się bronić? Ręce mi opadły.

ocenił(a) serial na 6
galateaa

No mnie też to mocno irytowało. Nie wiem jaki był zamysł autorów... może żeby pokazać słabość ich policji? Albo może tam poprostu tak jest i to jest dla nich normalne :)

Sixzeroeight

Wątek, że niby ojciec zamordował tych ludzi to jakieś nieporozumienie. Generalnie przecież mieli narzędzie zbrodni z odciskiem palca tego faceta, którego podejrzewali. A sprawę zamknęli po tym, że niby wszystko znaleźli w garażu starego. Nonsens. Ja to sobie tłumaczę tak, że zawalili śledztwo, a w istocie za zabójstwami stały dwie osoby. Przede wszystkim ten wychowanek co wyszedł z więzienia i on był bezpośrednim sprawcą, a ojciec tamtego mu pomagał. Inaczej nie da się wyjaśnić skąd odciski na nożu i zdjęciach. Potem się pokłócili po tym jak TV stwierdziła, że typ jest podejrzewany także o zabójstwo chłopca i stąd stary go zaatakował. Tylko znowu to nie ma sensu, bo przecież planując wspólnie zbrodnię powiedziałby staremu wszystkie szczegóły. Także to, że uważa, że chłopca zamordowano i chce znaleźć winnego.
Co mnie irytowało to jak beznadziejnie ci policjanci prowadzili przesłuchania. Albo jak kompletnie byli niedomyślni. Przecież goś z autobusu, który też został wykorzystany podał praktycznie WSZYSTKO na tacy. Dlaczego nie wzięli go na komisariat, nie spróbowali wyciągnąć co pamięta o sprawcy gwałtu. Przecież skoro to się nie przedawniło, już na tym etapie powinni wszcząć drugie dochodzenie. I ten cały prokurator. Bo uwierzę, że w tak małym społeczeństwie wszystkim ofiarom zostawiał blizny. Jasne. I jeszcze dawał się fotografować na wyjazdach gdzie molestował, a molestowany trzyma ten album pod ręką w kuchni.

banta

Czemu kobieta po oberwaniu łomem w głowę zamiast trafić do szpitala na zszycie rany idzie pod prysznic i myśli że jej to pomoże !?

zakki

Prawda, total nonsen

ocenił(a) serial na 7
Sixzeroeight

Oglądając działania policji w terenie pomyślałam, że to cud, że tam jakiś policjant żyje dłużej niż przez rok służby.

Kobieta będzie w podejrzane miejsce i wchodzi bez broni. Potem musi wrócić do samochodu i zadzwonić, użyć kodu...

Cyrk!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones