PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=743791}

The OA

7,2 32 195
ocen
7,2 10 1 32195
7,3 6
ocen krytyków
The OA
powrót do forum serialu The OA

Długo nie pisałem na forum. Ale to przez ten właśnie serial postanowiłem przerwać moje forumowe milczenie. Mam ciekawą teorie.
Myślałem że jest moja i nadal tak uważam mimo że natrafiłem już w sieci na kogoś z podobnymi przemyśleniami.

A co gdyby zerwanie umowy Netflixa i nie przedłużenie o 3 sezon było tylko zagrywką medialną?
Co gdyby.. Jakby tak stanąć obok i pomyśleć..
Wszystko miałoby sens. W końcu na koniec 2 sezonu trafili do naszego wymiaru. Aktorzy odgrywający główne role są samymi sobą. Postaci wyszły z obrazu i trafiły do naszego wymiaru.. Zerwały więc czwartą ścianę..
Zapowiadali że to co będzie w 3 i w dalszych sezonach dalece wykracza poza kanwy sztuki filmowej. Więc ta teoria świetnie się wpisuje w obecną sytuację.
Netflix niby nie przedłuża kontraktu na kolejne sezony. Nie podają przyczyny.
A tu nagle ni stąd, ktoś np publikuje coś na YouTube.. Na Twitterze.. Tak jak zrobiła to OA w pierwszym odcinku, pierwszego sezonu. Szukając ludzi do pomocy by przejść granice..
Pomyślcie nad tym.
Cały ten ruch z kasacją serialu. Świetne zagranie marketingowe.. I naprawdę genialne posunięcie fabularne skoro fabuła przeniosła się z telewizji do naszego realnego wymiaru..

Jaki

Bardzo liczę na to, że jest to prawda! :-)

ocenił(a) serial na 9
Jaki

Powiem szczerze, że to najciekawsza teoria fanowska jaką kiedykolwiek widziałem (chociaż ciekawe czy twórcy troszkę nie pomogli jej powstać ;) ) W linku jest to dokładniej opisane
https://www .serialowa. pl/222743/the-oa-fanowskie-teorie-sezon-3/

ocenił(a) serial na 9
Gandalf13

Coś niesamowitego. I to trzyma się nawet kupy a jednocześnie brzmi realnie i nierealnie (co pasuje do dotychczasowej fabuły, w której jest dużo argumentów za to że OA faktycznie coś takiego przeżyła jak i za tym, że jej się to tylko zdawało). Zwłaszcza, że Hap stwierdził, że przeniosą się do świata, w którym wszyscy nazywają ją OA tylko ona sama nie. Niesamowicie to pasuje do świata, w którym jest kręcony OA. Wiemy także, że bliskie wszechświaty wpływają na siebie (no bo to nie jest nasz świat) - kiedy OA zgarnęła dzieciaki oni w drugim świecie zainteresowali się grą. A jeśli "przerwano" serial nie dlatego, że fabuła przeniosła się do naszego realnego wymiaru, tylko... przerwano go ze względu na wypadek tam, więc i u nas przerwano. A wznowienie nastąpi dzięki fanom, którzy przypomną Brit kim jest naprawdę :) No i dzięki temu, że Brit z tamtego świata wróci do grania OA (lub w serialu pod inną nazwą, który będzie tak naprawdę 3 sezonem) :)

ocenił(a) serial na 8
Gandalf13

Po przeczytaniu informacji o zakończeniu serialu, od razu podchwycilem temat. Wydało mi się to dosyć logiczne. Brit ulega wypadkowi na planie serialu. Netflix więc przerywa produkcje. I teraz tylko my, widzowie oraz Hab pamiętany kim ona jest. Więc trzeba jej jakoś to przypomnieć tak jak działo się to w 2 sezonie. Wszystko może być bardzo grubymi nićmi szyte ale trzeba przyznać że jest to jedyny serial który tak bardzo wybiega poza schematy, że można by się spodziewać takiego obrotu spraw. Jestem przekonany na 90% że jest to wszystko zagraniem marketingowym. Żywy scenariusz pisany przez widzów. 10% że skasowali serial.
Wiadomo 3nie jest idealny ale za to bardzo nowatorski. Coś czego nie było wcześniej. Zobaczymy co będzie dalej. Mam nadzieję tylko że w ten czy inny sposób jakoś doświadczymy kolejnych przygód OA. Trzeba obserwować konta aktorów z serialu gdzie tylko się da i szukać jakichś wskazówek, podpowiedzi. Chociaż może to wszystko to tylko nadzieja.

ocenił(a) serial na 9
Jaki

Trzeba niestety pamiętać, że w tym roku Netflix skasował już 15 seriali. Tak więc jeśli coś ukryć to na widoku ;)

ocenił(a) serial na 8
Gandalf13

Dokładnie tak samo myślę.
Biorę pod uwagę to że może to wszystko być niefortunnym zbiegiem okoliczności.
I dopatrujemy się czegoś czego nie ma ponieważ serial tak bardzo miesza w głowach możliwościami i fabułą.
Aczkolwiek tak jak napisałem wyżej. Genialny krok marketingowy jeżeli faktycznie wśród wszystkich seriali które skasowali, ukryli by również ten serial i jego niby kasacje. Samo myślenie o tym jak przewrotny byłby to zabieg utwierdza mnie w przekonaniu że coś w tym jest i prędzej czy później wyjdzie kolejny sezon.

Gandalf13

Jezu słodki, skasowano 15 ich seriali? Szaleństwo!
Chociaż... Twoja teoria @Jaki o tym, że jakby "ukryli" serial w tej masowej kasacji jest super :-D
Przeczytałem dużo materiałów o tych wszystkich teoriach i gdzieś widziałem, że taki zabieg marketingowy byłby cyniczny ale kompletnie tego zarzutu nie rozumiem bo jeśli to okazałoby się prawdą to w połączeniu z fabułą jest bardzo spójne.

ocenił(a) serial na 8
wydmy

Dokładnie tak! W pierwszym komentarzu napisałem, że byłoby to genialnym zagraniem fabularnym i marketingowym! Coś takiego jak kasacja serialu wynika prosto z fabuły. Wszystko ma sens.

ocenił(a) serial na 10
Jaki

Sama bardzo chcę wierzyć w to, że to akcja marketingowa i szczerze mówiąc nie dociera do mnie w ogóle to, że nie poznamy ciągu dalszego tego arcydzieła. Nie do końca jednak to się zgadza, ponieważ wymiar, do którego przeniosła się OA z Hapem najprawdopodobniej wcale nie jest naszym wymiarem, a podobnym. W serialu Jason Isaacs oraz Brit są małżeństwem, a w rzeczywistości wcale tak nie jest. Stąd moje wrażenie, że nie jest to dokładnie nasz wymiar. Tak czy inaczej nie widzę w ogóle takiej możliwości, żeby ten serial się nie zakończył, po prostu nie potrafiłabym się z tym pogodzić.

ocenił(a) serial na 8
klain

Tak jak Gandalf13 pisał wyżej. Światy blisko siebie, są do siebie bardzo podobne. Mają większe lub mniejsze podobieństwa. Dla tego też nie jest to koniecznie "nasz" ale równoległy naszemu stąd też skoro w nim wycofali się z kręcenia to i w naszym by to zrobili.

ocenił(a) serial na 9
klain

tak jak Jaki wspomniał, pisałem o tym że nie jest to wykluczone. W serialu było powiedziane, że zbliżone do siebie wymiary wpływają na siebie (tak jak dzieciaki zaczęły grę w momencie kiedy OA ich zgromadziła i zaczęła opowiadać o porwaniu). Nie muszą być identyczne, żeby to nastąpiło. Dlatego kasacja mogła nastąpić, choć przyczyną wcale nie musiała być "u nas" kontuzja Brit ;)

Jaki

Szaleństwo:
https://www.latimes.com/entertainment-arts/tv/story/2019-08-26/netflix-the-oa-ca nceled-protests-billboard-hunger-strike

ocenił(a) serial na 8
wydmy

No widziałem.
Jeśli jest to wg planu to idzie po ich myśli.
Jeśli nie, to znaczy, że fanów serialu jest więcej niż mozna było się spodziewać.
Ciekawe jest to że obwiniaja netflixa o to, że niedostatecznie reklamowal serial. Zgadzam się z tym. Reklama szeptana to za mało.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones