The Mandalorian (2019)
The Mandalorian: Sezon 2 The Mandalorian sezon 2, odcinek 8
odcinek The Mandalorian (2019)

Rozdział 16: Ratunek

Chapter 16: The Rescue 44m
9,1 2 736
ocen
9,1 10 1 2736
The Mandalorian
powrót do forum s2e8

Odcinek mocne 10/10. Na szczęście sprawdziły się przypuszczenia, że w serialu zobaczy Luka Skywalkera. Mocne wejście, tylko ten odmłodzony Mark Hamill niestety wyglądał sztucznie.

ocenił(a) serial na 7
1oskar1

scena po napisach jak fett siedzi na tronie jabby też świetna. Pytanie o czym będzie 3 sezon skoro grogu jest teraz z Lukiem. Kylo Ren wymordował wszystkich uczniów Skywalkera, więc ciekawe jak i czy w ogóle to wyjaśnią. 

ocenił(a) serial na 9
Pirekk_15

Młodemu drugi raz uda się uciec z rzezi i w końcu będzie miał tego dosyć po przejdzie na ciemną stronę i stanie się Another Supreme Leaderem stając na czele Prawdziwego Nowego Imperium w częściach 10-12.

ocenił(a) serial na 6
emil_5

Ale żeś odjechał xD

ocenił(a) serial na 9
emil_5

w Star Wars X... pojawi się więc Grogu... tylko dobry czy zły?... i nowe zastępy jedi wyprodukowane z jego krwi...

Pirekk_15

przeciez do ch*** wacława, akcja serialu dzieje się 5 lat po Powrocie Jedi. Kylo Ren jesli w tym czasie istnial to dopiero robil w pieluchy. O czym wy piszecie? To sie stanie za jakies 20-25 lat dopiero jak Kylo Ren wymorduje uczniow Skywalkera.

peju

Przecież Kylo nigdy nie wymordował uczniów Lukea ️️️️

ocenił(a) serial na 9
hiddlestoner69

nie wiem skąd czerpiesz takie informacje ale było to wyjaśnione w E8, poczytaj sobie np na Wikipedii - "Luke widząc w nim potężną, niebezpieczną moc, postanowił go zabić, ostatecznie jednak się wycofał. Ben przewidując jego zamiary zniszczył świątynię Jedi i dokonał mordu na innych uczniach, po czym przeszedł na ciemną stronę mocy. "

ocenił(a) serial na 10
emil_5

Ale w Odrodzeniu okazało się, że to Snołk.

ocenił(a) serial na 9
emil_5

To Imperator zniszczył świątynię, Kylo się tylko temu przyglądał, a nawet pomagał ocalałym. Komiks The Rise of Kylo Ren wszystko wyjaśnia w tej kwestii.

Pirekk_15

Też pytanie - o odbudowie/przywództwie Mandalore :) Umarł król, niech żyje król - zakończyli wątek z Grogu ale jednocześnie otworzyli sobie furtkę na kolejny z czarnym mieczem świetlnym.

ocenił(a) serial na 6
matiiii

I generalnie furtkę aby pokazać przeszłość głównego bohatera, jego dorastanie u Mandalorian. Szkolenie, nauki. Myślę że ten kierunek obierze teraz trzeci sezon + oczywiście wspominany przez ciebie wątek przywództwa i czarnego miecza.

Rinzler

Racja. Możliwe też, że skoro wszystko o Mandalore jako tako to również wątek o Children of the Watch czego wg mnie początkiem był ten sezon (rozmowy o kulcie z ust Bo-Katan, później te pytania Mayfelda o noszeniu hełmu/pokazywaniu twarzy a w finale, z własnej nieprzymuszonej woli, Mando pokazuje Grogu buźkę). W sensie, to o czym piszesz o dorastaniu u Mandalorian ale z podziałem na różnice w wychowaniu. Wprawdzie Mando od pierwszego sezonu należał do kultu, dopiero w tym sezonie zaczął być konfrontowany z czymś innym odnośnie Mandalorian. Ten kierunek mi się podobał i chciałbym, aby poszli w tę stronę skoro, na co wszystko wskazuje, będzie więcej o Mandalorianach (kurcze, w sumie główny tytuł zobowiązuje aby poruszyć więcej o ich kulturze :D).

ocenił(a) serial na 8
matiiii

Akurat dla mnie cały ten pomysł z frakcjami został wciśnięty po to, by Mando zaczął zdejmować hełm i nic więcej ;).

Mlodzik91

Wnioskując po Twojej wypowiedzi nie sądzę, że jesteś w temacie SW więc odpiszę tylko, że nic mi do tego, skoro tak uważasz po obejrzeniu serialu ;)

ocenił(a) serial na 8
matiiii

Faktycznie, nie jestem w temacie SW. Nigdy za tym uniwersum nie przepadałem. Dopiero dzięki Lotrowi 1 i Mandalorianinowi spojrzałem na nie życzliwszym okiem :).

Pirekk_15

Przecież reżyser podał na tacy o czym będzie nowy sezon.To nie będzie kontynuacja tylko rozpoczęcie nowej serii."The Book of Boba Fett"

dunker

Po zgładzeniu Jabba the Hutt.Boba będzie chciał przejąć panowanie w Jabba the Hutt's Palace. Gdzie władzę pełni Bib Fortuna chociaż tez jest zagadka jak uszedł z życiem po klęsce Jabby i jego ludzi.

ocenił(a) serial na 9
dunker

To są dwie osobne produkcje. Disney ma zapowiedziane na grudzien 2021 i Bobe i Mando, a to co było na tacy po napisach to zajawka tego pierwszego.

ocenił(a) serial na 9
Pirekk_15

Przecież napisane jest tam "The book of Boba Fett" coming december 2021. Pewnie saga o Mando będzie mieć przerwę albo została właśnie zakończona genialnym odcinkiem zresztą.

1oskar1

To ja tych przypuszczeń nie słyszałem i zobaczenie Luka i to jeszcze młodego było dla mnie kompletnym szokiem :p

Co do 3 sezonu to przede wszystkim nie rozstrzygnęli co z tym mieczem. Więc podejrzewam że 3 sezon może się kręcić dookoła tego miecza i próby zjednoczenia mandalorian. Może nawet przez naszego srebrzystego mando.

shreder221

jak włączyć ten odcinek
pls bo mi nie działa

damejunker

bo mi wyskakuje tylko ten odcinek a włączyć się nie da

ocenił(a) serial na 8
damejunker

gdzie oglądasz? Bo chyba nie pytasz o to jak odpalić film na Filmwebie XDDDD

ocenił(a) serial na 9
damejunker

Naciśnij ON albo POWER - nie wiem jak masz na pilocie...

ocenił(a) serial na 10
DarthMario

Hahahaha! Dobre xD

shreder221

mógłbys mi napisac jak? pls

ocenił(a) serial na 10
shreder221

Pewnie o tym jak będą walczyć o Mandalorię

ocenił(a) serial na 9
shreder221

były teorie, obiło mi się o oczy po przedostatnim odcinku

ocenił(a) serial na 6
shreder221

Zapewne tak będzie, bo jednak wciąż mało wiemy o przeszłości Mando i trzeci sezon będzie okazją pewnie do tego by to pokazać

ocenił(a) serial na 9
1oskar1

Ja nawet nie wiem jak to skomentować. Zajebisty odcinek. To jest niebywałe jak 10 minutową sceną twórcy są w stanie odbudować ostatnie lata marki.

Kicka996

pomożesz mi? pls

damejunker

Nwm czy można tu dawać konkrety. Poszukaj w necie serwisów torrentowych/ pirackich baz filmów i na pewno znajdziesz gdzieś ten odcinek. Ew. Znajomy z miejsca gdzie jest D+ ci założy.

damejunker

na alltube . tv jest

ocenił(a) serial na 8
1oskar1

Luke i tak wygląda lepiej niż odmlodzona Leia....a apropo odcinka to normalnie łzy szczęścia

ocenił(a) serial na 10
1oskar1

Ja też :D Sebastian Stan byłby o wiele lepszy, ale wersja CGI była pewnie tańsza niż wybulać honorarium za 5 min czasu antenowego. Ja wiedziałam , że te diabły wrócą na statek i wtedy będzie po ptokach, albo ewentualnie Ahsoka im pomoże, ale że sam Luke??? To się nie spodziewałam :) Ogólnie cały sezon świetny, każdy jeden odcinek super.

ocenił(a) serial na 7
ewej

I zdecydowanie na pochwałę zasługuje muzyka. Jak dla mnie John Williams jest nie do zastąpienia, ale Göransson naprawdę daje radę, a nawet potrafi utrzymać ten sam muzyczny klimat, co w filmach z muzyką Williamsa.

ocenił(a) serial na 10
LeSzifre

Już główny motyw muzyczny zasługuje na pochwałę (mam ustawiony jako dzwonek), także, jeszcze do mistrza Williamsa jeszcze długa droga przed nim, ale myślę, że może się śmiało nazywać jego padawanem :D

ocenił(a) serial na 6
ewej

Ta padawanem xD

Co najwyżej adeptem i to też w ramach jakiegoś nieporozumienia. Gość tym jednym
muzycznym motywem przewodnim na którym jedzie przez cały serial, to może tylko
Johnowi Williams buty czyścić.

ocenił(a) serial na 7
LeSzifre

Ja jestem zadowolony, że Goransson przejął pałeczkę i nie imitował Williamsa. Theme Boba Fetta w scenie po napisach finału s02 robi ogromne wrażenie.

ScaryMan

O tak, motyw Boby jest fantastyczny, aż ciarrry mnie przechodzą jak go słyszę. Świetny kawałek.

ocenił(a) serial na 6
LeSzifre

'' I zdecydowanie na pochwałę zasługuje muzyka.''

Muzyka w tym serialu to głównie jeden powtarzający się motyw więc nie rozumiem zachwytu. Ludwig Göransson to nigdy nie będzie poziom Johna Wiliamsa z epizodówI-VI pod względem muzyki.

ocenił(a) serial na 7
Rinzler

Nikt nigdy nie sięgnie poziomu Williamsa, którego soundtracki są po prostu legendarne, a zwłaszcza do Imperium Kontratakuje, który według mnie jest filmem z najlepszą muzyką filmową w historii. I tu się bez dwóch zdań zgadzam, ale moim zdaniem Göransson radzi sobie naprawdę dobrze. Ostatni odcinek pod względem muzyki był fenomenalny, szczególnie moment aktywacji tych imperialnych droidów i całej finałowej sceny. Faktycznie w pozostałych odcinkach często pojawia się ten jeden główny motyw , ale Göransson sprytnie się tym bawi, potrafiąc wplatać w odcinek nie tylko znane motywy Williamsa, ale także własne, ciekawe.

ocenił(a) serial na 6
LeSzifre

Sorry ja tego fenomenu muzycznego Ludwiga Göranssona o którym piszesz w tym serialu nie
dostrzegam wcale. Muzyki z Mandalorianina nawet nie ma co porównywać tu z pojedynczym
soundtrackiem z epizodu od I do VI, gdyż jak wspomniałem sprowadza się do jednego motywu.
Poza nim rzadko co wybija się na pierwszy plan. Daleka więc droga do tego żeby muzyka z tego
serialu dorównała filmowej sadze. 

ocenił(a) serial na 10
Rinzler

No dla mnie sam głowny motyw Mandaloriana jest bardzo klimatyczny, flet i gitara akustyczna daje kompletnie inny wymiar universum SW. Podoba mi się jak eksperymentuje z muzyką i jest wiele wspaniałych kawałków. "Jawas Attack" , "Mando Rescue", "Marshal's Tale" "A friend" " Reunited" , "Nurse and protect" "speederbikes" "this is it". Soundtrack Mandaloriana towarzyszy mi niemal codziennie.

ocenił(a) serial na 6
Moai

Nie mówię że nie jest ale nie popadam w zachwyt nad muzyką z tego serialu.

ocenił(a) serial na 6
ewej

Zacznijmy od tego że chociaż Sebastian Stan jest związany z Disneyem to jednak
z innym serialem i universum. Nie ma sensu mieszać i wplątywać go już w kolejne.

''Ogólnie cały sezon świetny, każdy jeden odcinek super.''

Tak zwłaszcza odcinek drugi drugiego sezonu, który był jednym z najgorszych w całym serialu :)

ocenił(a) serial na 10
Rinzler

Idź se gościu marudzić gdzie indziej, zrób mi taki prezent świąteczny. Że też musisz się tak do każdego przypieprzać, kto tylko coś pozytywnego napisze na temat tego serialu?Weź na luz, to tylko filmy i tylko serial, i wynajdujesz te durne "cytaty" i co, niby tym podkreślasz swoją inteligencję czy co? Niezły mam ubaw z Ciebie na tym forum xD. Jak możesz nie odpisuj mi już więcej. Nie chce mi się z Tobą gadać.

ocenił(a) serial na 6
ewej

O, czekałem aż kolejne dziecko Disneya zaatakuje mnie personalnie :) Tylko to potraficie ? Widzę że żadnych argumentów poza spuszczaniem się bo pojawił się Luke Skywwalker nie macie. Otóż nie do każdego się przyczepiam tylko do takich cymbałów jak ty i tobie podobni. Ja tych cytatów wcale nie wynajduje, często po prostu odnoszę się do waszych wypowiedzi cymbały i śmiać mi się z was chce. Niezły to ubaw widzieć jako korpo gra wam na nostalgii a wy się podniecacie i obwołujecie produkcje średnią że jest genialna, że ratuje całe SW.

ocenił(a) serial na 8
1oskar1

Ja miałem nadzieję na Mace Windu. Ale Luke też wymiatał, mimo że odtworzony w CGI (mógłby mieć już przynajmniej zaczątki brody). Kompletnie się tego nie spodziewałem ale zakończenie zmoczyło mi oczy, mimo że było dość przewidywalne, to rozegrane absolutnie po mistrzowsku.

ocenił(a) serial na 10
MerxPL

Ja tez nie spodziewałam się Luke'a i było to dla mnie ogromnym zaskoczeniem, a tu jeszcze R2. Twórcy serialu stanęli na wysokości zadania w finale. W ogóle scena z mieczem była mistrzowska i tego czegoś właśnie brakowało w ostatniej trylogii Gwiezdnych Wojen. Bardziej cieszy fakt, że Mando i jego ekipa nie wiedzieli z kim mają do czynienia, a każdy fan GW pozna tę twarz od razu gdy zobaczy ją na ekranie. Widać ewidentnie że akcja dzieje się między 6 a 7 cyklem filmowym i mam nadzieję, że trzeci sezon sprosta oczekiwaniom pozostałych dwóch, które rekompensują nam ostatnią trylogię.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones