The Last of Us
powrót do forum 2 sezonu

Czy to może się udać?

użytkownik usunięty

Nie wiem, czy tylko ja od początku bardziej bałam się drugiego sezonu niż pierwszego? Mam wrażenie, że druga część gry jest trudniejsza do zekranizowania, więcej rzeczy można zepsuć i mam chyba jednak większe oczekiwania względem sezonu drugiego. Tak naprawdę druga część jest na tak wysokim poziomie pod względem graficznym i storytellingu, że można samemu odpalić sobie gameplay bez komentarza i obejrzeć jak taki serial. Po pierwszym sezonie, do którego mam mieszane uczucia (z jednej strony sceny 1:1 jak z gry, dobra wierność oryginałowy a z drugiej ciężko się przywiązać do bohaterów i rzeczywiście wejść w ten klimat) chyba jeszcze większe mam obawy, jak to dalej będzie wyglądać. Chociaż oczekiwanie, że serial dotrzyma kroku TLOU1 i TLOU2 jest chyba trochę naiwne. Ale zobaczymy, ocenimy kiedy obejrzymy.

Serial nie umywa się nawet do gry.

ocenił(a) serial na 7
Fryzomaniak

Oczywiście że serial nie umywa się do gry bo film to film, a gra to gra. Z tego samego powodu też gra nie umywa się do serialu.

ocenił(a) serial na 8

Wiesz gdzie zrobili błąd?, mogli rozwinąć akcją serialu na np.15 odcinków albo wydać 4 sezony co by faktycznie wszystko się pokrywało i co by się też dużo akcji działo bo widać że te z największą dawka akcji mają najwyższe oceny.
Na 2 częsc nie czkam i choć zapewne obejrzę to Historia mi nie podeszła.
Swoją droga myślę że bedzie więcej akcji w 2 czesci.
TLOU1 to jest majstersztyk pod każdym względem, TLOU2 poza scenariuszem tez jest bdb, bo rozgrywka była przednia.

ocenił(a) serial na 6
Blaise.Lukas.K.

Mądrze gada, polać mu !! :)

ocenił(a) serial na 8
Blaise.Lukas.K.

A co jest nie tak ze scenariuszem drugiej części?

ocenił(a) serial na 8
Zloty_Deszcz

Obejrzysz to sie przekonasz, każdy kto grał to wie co jest nie tak.

ocenił(a) serial na 8
Blaise.Lukas.K.

Cztery razy przeszedłem drugą część i nie zauważyłem, żeby było z nią coś nie tak. Jest tak samo dobra jak jedynka, jak nie lepsza.

Zloty_Deszcz

Ja raz przeszedłem i to z bólami okropnymi. Scenariusz był dla mnie i w sumie znajomych tak zły, że każdy ma to samo zdanie. Faktem jest również, że jedna ze scen doprowadziła mnie tam prawie do wymiotów ;-(

marcin52856

"bólami"

ocenił(a) serial na 8
marcin52856

Jak zatem według Ciebie i Twoich znajomych powinien wyglądać scenariusz? Joel nie ginie i razem z Ellie znów przez całą grę przemierza połowę Ameryki, żeby dokądś dotrzeć? Fakt, że jakaś scena prawie doprowadziła Cię do wymiotów też wcale nie świadczy o tym, że ze scenariuszem jest coś nie tak.

Zloty_Deszcz

Akurat śmierć Joela była dla mnie szokiem. Tutaj pokłon w stronę "twórców". Mówię o wplataniu na siłę "nowych trendów". Jeśli nie wiesz o co chodzi to nie ma sensu nawet kontynuować.

ocenił(a) serial na 8
marcin52856

Chodzi Ci o relację Ellie i Diny? Cóż, mnie też czasem mdliło, gdy widziałem je migdalące się, ale bez przesady, to był tylko jeden z wątków w całej grze i jeżeli ktoś ze względu na występowanie właśnie jego twierdzi, że "scenariusz jest zły", to chyba raczej z nim jest coś nie tak. Jeżeli jednak jakieś inne elementy fabuły były dla was tak odpychające, to napisz o nich, spróbuję spojrzeć na nie pod innym kątem i może zmienię zdanie na temat gry, jeżeli te zarzuty będą miały jakiś sens.

Zloty_Deszcz

Akurat śmierć Joela zrzuciła mnie ze stołka. Mimo mojego smutku i złości uważam ten zabieg za udany (czym się w sumie szczycili "twórcy"). Mówię o wrzucaniu na siłę swoich poglądów i "nowych trendów". Jeśli nie wiesz o czym piszę to nie ma sensu kontynuować.

marcin52856

Strona strasznie mi się przycina. Po pięć razy muszę coś napisać a później okazuje się ,że już coś zostało zamieszczone.

Zloty_Deszcz

Wątek nie jest oznaczony jako możliwy do zaspoilowania, a wy opisujecie fabułę nadchodzących odcinków. Serdecznie dziękuję, zapewne nie tylko we własnym imieniu.

Zloty_Deszcz

miał być survival horror jak w pierwszej czesci, a zrobiłi jakąś venezuelską telenowele o miłości

ocenił(a) serial na 8
By_Byle

Ja tam dostrzegłem dużo więcej elementów survival horroru niż w jedynce, więc nie wiem o co ci chodzi.

nie zesraj się inaczej nie da się tego skomentować

ocenił(a) serial na 6

Nie może się udać, bo ramsey nie udźwignie roli Ellie z part II xd

Jesteście frajerami.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones