The Last of Us (2023)
The Last of Us: Sezon 1 The Last of Us sezon 1, odcinek 3
odcinek The Last of Us (2023)

Do ostatnich dni

Long, Long Time 1h 15m
6,8 11 111
ocen
6,8 10 1 11111
The Last of Us
powrót do forum s1e3

Nie znam gry, bezstronnie oceniam ekranizację. Na razie jest dobrze. Trzeci odcinek to perełka. Opowieść o tym jak bardzo nie chcemy być sami gdy wszystko wokół się wali. I zmienia nieodwracalnie. Niezmienna pozostaje jedynie potrzeba bliskości. Czekam aż ewoluuje ona między Joelem a Ellie.

ocenił(a) serial na 6
danbo

Dla mnie opowieść zbyt banalna, w dodatku z udziałem postaci, o których nie miałem pojęcia. Oglądało się to jak zupełnie inny serial, prawie niczym nie połączony z resztą. Traktuję to jako niestety kolejny przykład na to, że showrunner, który potrafi do oryginalnej historii dopisać coś stojącego na podobnym poziomie zdarza się raz na dziesiec adaptacji, a może i rzadziej.

ocenił(a) serial na 9
kanver

Opowieści o miłości najczęściej są banalne. Żyli i umarli, jak wielu przed nimi i po nich. Tak jak pisałam nie znam gry. Dla mnie odcinek nr 3 jest opowieścią o the lost of us. O utracie. i umiejętności pogodzenia się z nią. Jedni, jak Joel, tracą najcenniejsze i żyją dalej. Córka, Tess. Bill, mimo bycia peppeersem i survivalowcemm nie był gotowy na utratę miłości.
Ciekawe co zobaczymy jeszcze w serialu? Nieznajomość gry daje mi pewną dozę otwartości wobec pomysłów showrunnerów. Nie znam tego świata i wszystko jest dla mnie nowe. Rozumiem jednak twoją reakcję. W przypadku niektórych ekranizacji literatury miewam podobnie.
Pozdrawiam.

ocenił(a) serial na 6
danbo

Wiesz, tylko podchodząc do tego serialu oczekiwałem czegoś w moim odczuciu bardziej ambitnego. Też nie grałem w grę, natomiast słyszałem wiele dobrego o przedstawionej w niej historii. W pierwszych odcinkach było można odczuć tę raczej rozbudowaną, wręcz przygnębiającą wizję świata przedstawionego, a tutaj rzuca się w nas perfekcyjnym domostwem, z jedzeniem godnym solidnej restauracji, energią i gazem na 20 lat, światłem i idealną ochroną, kamerami, płotem. I tym wszystkim zarządza jedna, później dwie osoby. Wątek miłosny to samo, zbyt przerysowany, w dodatku z ekspozycją całego odcinka na wyłączność. Tak się nie robi w tego typu serialu, zwłaszcza, jeśli nie niesie to za sobą żadnego wpływu na główną oś fabuły. W ten sposób tylko zaburza akcję, niszczy immersję. Gdyby ten odcinek miał być wypuszczony jako oddzielny twór, nie miałbym nic przeciwko. Po prostu raczej bym nie obejrzał.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones