The Last of Us (2023)
The Last of Us: Sezon 1 The Last of Us Sezon 1, Odcinek 1
Odcinek The Last of Us (2023)

Gdy zgubisz się w ciemności

When You're Lost in the Darkness 1h 20m
8,4 9 898
ocen
8,4 10 1 9898
The Last of Us
powrót do forum s1e1

Bella Ramsey to 100% Ellie, zapowiada się świetny serial. Jedyny minus że trzeba czekać tydzień na następny epizod

ocenił(a) serial na 9
panczerek

Jest bardzo dobrze. Ja od samego początku nie miałem wątpliwości, że Bella sobie poradzi. Świetna aktorka. Ale spokojnie przyjacielu, za chwilę i tak pojawią się malkontenci - "ona jest brzydka, nie podobna do Ellie, przez nią nie da się tego oglądać"

ocenił(a) serial na 6
m_szymon

Dalej wyglądem nie pasuje do tej roli.

ocenił(a) serial na 9
rvnrvn1010

Uderz w stół...witamy pierwszego malkontenta xD

ocenił(a) serial na 6
m_szymon

Oj ktoś ma inne zdanie...

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
1253_1642

Rozumiem, że pociągają Cię14-latki? Bo tyle ma Ellie w grze. Spytaj się rodziców czy Twoje zachowanie jest normalne.

John_Shepard

A co jeśli on ma też 14 lat?

ocenił(a) serial na 1
John_Shepard

a co 14 latki nie mogą być ładne? od razu insynuacje jakieś mam nadzieje, że jak ktoś powie, że kogoś pies jest ładny to od razu wyzywasz od zeofili xD

ocenił(a) serial na 4
1253_1642

ta +1 mordo, Ta Ramsey wygląda jak Klikacz, nie da się tego przez to oglądać

1253_1642

Nie wiem w czym gustujesz, ale opie, to nie jest normalne i zdrowe zachowanie, jak narzekasz na to, że 14 letnia bohaterka jest brzydka i wolałbyś oglądać jakąś ładniejszą dziewczynkę na ekranie. Styki Ci się poprzepalały w tej głowie czy co?

ocenił(a) serial na 2
John_Shepard

Masz jakiś fetysz na brzydkie baby?

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
John_Shepard

14-latka może być sądzona jak dorosły, ale nie można oceniać jej wyglądu? Ograniczenie umysłowe nie zna granic. Nawet u nas 15-latka jest traktowana przez prawo jak dorosła, ktora ma prawo uprawiać seks z kim chce i jak chce. W Hiszpanii to 13 lat. Obrażasz innych za coś, co jest zupełnie normalne, co tylko dowodzi kim jesteś.

JackCarver

To idź, podrywaj 14-latki. Powodzenia w koczowaniu pod szkołą.

ocenił(a) serial na 7
John_Shepard

Lepsze od 14 są dwie 8. Czysta matematyka

kumeekk

Pięknie wykalkulowane

JackCarver

Do 2015 roku w Hiszpanii wiek zgody wynosił 13 lat, aktualnie jest to 15

John_Shepard

przecież ten golem w postaci belli ramsey ma 20 lat?

pogromcaaa

Chodzi o bohaterkę, którą gra, czytaj ze zrozumieniem.

John_Shepard

Najpierw polecam ci sprawdzić definicje pedofilii. Nie, o nie chodzi w niej o wiek prawnego przyzwolenia

John_Shepard

Chyba ty masz jakiś problem z pociągiem do nieletnich, bo pierwszy to wyciągnąłeś. Moje pierwsze wrażenie też było, że "to nie to", ale ch..., był czas przywyknąć, że współczesne adaptacje wciskają widzom inne wersje niż były w oryginale.

ronr

Naucz się czytać ze zrozumieniem. To nie mi przeszkadza wygląd bohaterki, bo normalny chłop by nawet na to nie zwrócił uwagi. I nie, nie ja pierwszy o tym napisałem, a typ, którego wpis już został zablokowany xD

ocenił(a) serial na 5
rvnrvn1010

moim zdaniem to cos to najslabszy element serialu.

ocenił(a) serial na 5
m_szymon

nie jedyny. ZA Co te pochwały?? jest tragiczna :D

ocenił(a) serial na 9
Danio31b

Za co pochwały? Za grę. Aktorsko jak najbardziej oddaje charakter Ellie. Ba! Powiem więcej - Ellie jest bardziej Ellie, niż Joel Joelem :)

m_szymon

W którym momencie ta gra aktorska taka wybitna ? Bo przy paskalu wygląda jakby ją dogrywali z trudnych spraw.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) serial na 9
ludwin32

Biały stulejarz

ocenił(a) serial na 7
m_szymon

mi też nie odpowiada i co zesrasz się?
Jej gra oraz wygląd jest tragiczny!
Jestem w 100% na NIE i mam takie prawo

ocenił(a) serial na 7
rvnrvn1010

Pelna zgoda! To Ellie tak na 60%

ocenił(a) serial na 5
Krzysztof_Chojnowski_2

chyba na solidne 30%

ocenił(a) serial na 9
rvnrvn1010

No bo taka jest prawda, co nie zmienia faktu, że gra aktorsko świetnie

ocenił(a) serial na 6
m_szymon

Ale Panowie, wiecie że wasze zdania nie są tymi jedynymi słusznymi? Szydera z innych i lizanie swoich dup w niczym nie pomoże :]

A Bella nawet, nawet. Dobre umiejętności aktorskie, ale wygląd to jednak też część pracy aktora i tutaj akurat zawodzi.

m_szymon

No trochę wygląda niczym krasnoludzki obojnaczy humanoid i trzeba przyznać że jest kompletnie niepodobna. To jak czarnoskóry lub pochodzenia afrykańskiego elf i/lub hobbit (nie wiem czy któreś z tych określeń za chwilę nie okaże się obraźliwe. Nie taki jest mój cel wypowiedzi). Ale skoro mówicie że aktorstwo jest to może dajmy jej szansę. Osobiście uważam że mogli wybrać bardziej podobna osobę do pierwowzoru. Należało by uwzględnić fakt że to adaptacja gry więc obraz mamy (w przypadku książki jest jego brak więc można sobie dobierać jak się chce). W tej sytuacji trochę uważam "odlecieli" w tym temacie.

m_szymon

A więc! Sarah Miller w grze to biała blondynka a nie Mulatka z afro. Tess w serialu jest trochę za stara. Podczas gry Tess ma 33 lata. Tommy Miller to biały blondyn a nie Meksykanin. A Joel ma za rzadką brodę w serialu.
Jednakże serial oglądam dalej :)

ocenił(a) serial na 9
Jesieniara

No, masakra po prostu. Tyle rzeczy zmienili. Obejrzałem pierwszy odcinek jeszcze razi chyba zmienię ocene. W grze koszula Joela była zielona, a tu niebieska. Kolor samochodu, którym uciekali też był inny..

m_szymon

No i Ellie w serialu nie ma słynnej jak w grze t-shirtu z palmami ;-)

ocenił(a) serial na 9
panczerek

Charakter jest Ellie ale wyglad nie, wiec czesc graczy może byc zawiedziona. Dla tych co nie grali to bez znczenia

użytkownik usunięty
robbo_2

To prawda. Ja pierwszą część gry na tyle dawno skończyłam, że po ok. pół odcinka już się do "tej wersji" wyglądu Ellie przyzwyczaiłam. Bella gra Ellie zadziorną, silną, potrafiącą i chcącą się samej obronić. Mnie tym przekonują jej zdolności aktorskie i wciągają do nadzchodzącej walki o przetrwanie. Daję jej szanse w tej roli, mimo, że jeżeli oceniamy tylko dopasowanie aktorki po wyglądzie do oryginału - to nie odzwierciedla idealnie wzorowanej postaci. Na razie dość podobnie gra jak w GOT (no ale w końcu postacie mają kilka cech wspólnych), ale się pewnie wyrobi. Zobaczmy w nadchodzących odcinkach gdzie jej trochę więcej będzie.

ocenił(a) serial na 9
robbo_2

Jako osoba grająca w grę wolę nie podobny geniusz, niż podobne drewno

ocenił(a) serial na 9
KulturalneOcenianie

Dokładnie, mam tak samo

robbo_2

Ja nie grałem w grę, i ta aktorka jest tragiczna, od początku mi nie pasuje. W grze o tron też mi przeszkadzała.

ocenił(a) serial na 9
panczerek

Ja Ellie znam jako Anie Cieślak https://www.youtube.com/watch?v=cThITporsQ4

ocenił(a) serial na 9
robbo_2

I ciekawe czy w serialu tez będzie takie k* Ania uroczo przeklina. https://www.youtube.com/watch?v=Hh8qLI-Qwjk

ocenił(a) serial na 7
robbo_2

Ten polski dubbing to tragedia niestety, w mojej opini najlepiej sie gralo z orginalnym angielskim

ocenił(a) serial na 9
Blucher

I pewnie dlatego gra dostała nagrodę za najlepszy dubbing w historii gier?

ocenił(a) serial na 4
robbo_2

Nagroda za najlepszy dubbing... Wyczuwam paradoks

ocenił(a) serial na 5
robbo_2

Jest tragiczny. Ellie i Bill są komiczni i brzmią nienaturalnie. Agent UB dostał pokojową nagrodę nobla więc jak to mówił tow. Winnicki. Ja bym jednak uważał...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones