PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=790126}

The Good Doctor

7,9 34 075
ocen
7,9 10 1 34075
The Good Doctor
powrót do forum serialu The Good Doctor

Wow!

ocenił(a) serial na 10

Genialna gra aktorska! Zakochałam się w serialu od pierwszego odcinka :-)

ocenił(a) serial na 9
Daukra

Rewelacja, a myślałam po obejrzeniu Bates Motel, że Highmore w żadnej roli nie będzie już tak przekonywujący. :)

ocenił(a) serial na 10
claudia_kk

Seriali naprawdę świetny.gra aktorska bardzo dobra przekonująca.momentami myślałam że ten aktor grający murphy'ego to naprawdę ma autyzm.ciezko zagrać osobę z takim przypadkiem

ocenił(a) serial na 8
claudia_kk

mam córkę z autyzmem. Highmore ma nawet taki sam sposób intonacji wypowiedzi.

ocenił(a) serial na 1
agaykhan

Mam syna z autyzmem (18 l.) i daleko mu do naśladowania autyzmu a momentami jest tragiczny, jedyne co go ratuje to lekki stopień autyzmu plus zespół Sawanta ale i tu dużo mu brakuje w nasladowaniu tego stanu człowieka. Tak więc nie wiem skąd ten zachwyt nad grą aktorską.

claudia_kk

No własnie obejrzałam Bates Motel po The Good Doctor i jestem bardzo rozczarowana. Nie widzę znaczącej różnicy w jego grze, mam wrażenie, że Shaun i Norman to ta sama osoba. Intonacja ta sama, mimika ta sama, gesty się powtarzają. O ile do Shauna to pasuje, to u Normana mnie to raziło niestety, może mój odbiór jest taki, a nie inny bo najpierw widziałam The Good Doctor... A jako dziecko w August Rush niesamowicie mi się podobała jego kreacja.

claudia_kk

dzieki za ten komentarz

Daukra

Tylu absurdów nie wiedziałem jeszcze w żadnym serialu operacyjnym. Do tego bazujący na najniższych skrajnych emocjach próbujący po chwilę przez łzawą muzyczkę wycisnąć łzę lub wzbudzić emocje.

ocenił(a) serial na 10
perun_6

Oglądasz serial o lekarzu z autyzmem i oczekujesz 100% realizmu? :D To serial, a nie dokument ;-)

Daukra

Dr. House był też serialem. Bynajmniej nie dokumentalnym.

ocenił(a) serial na 10
perun_6

No faktycznie, realistyczny jak cholera :P

Daukra

Bardziej niż sci-fi w Dobrym Doktorze ;-)

perun_6

Oceniając pierwszy odcinek nie zauważyłem rażących nielogiczności czy bzdur fabularnych, co do Dr. House to właśnie przez głównego bohatera odpuściłem sobie serial .

buterfly

Scena na lotnisku była chyba w pierwszym odcinku. Pierwsze bzdury i nielogiczne zachowanie się wszystkich wokoło.

perun_6

Osobiście zachowania uważam za realistyczne - Zwłaszcza tych wszystkich przechodniów, gapiów .

ocenił(a) serial na 5
buterfly

Tu nie ma co nawet dyskutować. Lotnisko, które obsługuje średnio 30 tysięcy pasażerów dziennie ma personel ratunkowy jak i karetki na miejscu. Cały serial pod względem medycznym jest absurdalny, błędów i przeinaczeń jest tak dużo, że nie chce mi się wymieniać, niemniej Dr House podobnie. Na stronie House'a wszelako, można było znaleźć dokładne medyczne opisy, co zostało uproszczone bądź zmienione względem rzeczywistej wiedzy medycznej na potrzeby odcinka, pewnie ze względu na dużą popularność. Jak się na te absurdy patrzy przez palce to Good Doctora nawet przyjemnie się ogląda, ale trzeba mieć świadomość, iż z leczeniem ma mało wspólnego.

homilka

''Tu nie ma co nawet dyskutować. Lotnisko, które obsługuje średnio 30 tysięcy pasażerów dziennie ma personel ratunkowy jak i karetki na miejscu. '' - Pytanie tylko skąd masz taką informacje, że to lotnisko przyjmuje tyle pasażerów .

ocenił(a) serial na 5
buterfly

Podzieliłam liczbę obsłużonych pasażerów w 2017 roku z oficjalnych statystyk przez liczbę dni w roku.

homilka

''Jak się na te absurdy patrzy przez palce to Good Doctora nawet przyjemnie się ogląda, ale trzeba mieć świadomość, iż z leczeniem ma mało wspólnego'' .

Nie oczekiwałem również że serial skupi się na wyjaśnieniu leczenia poszczególnych chorób, wątpię nawet żeby kogokolwiek zainteresował taki serial - Uważam też że od tego są produkcje dokumentalne .

ocenił(a) serial na 5
buterfly

Przez "leczenie" miałam na myśli ogół wątków medycznych ukazanych w serialu. Lepiej byłoby napisać, że z rzeczywistością ma mało wspólnego. To nie są wyłącznie drobne zakłamania, całość jest po prostu głupia, wręcz absurdalna.

Od serialu tego typu oczekuję głównie rozrywki, i tą nawet dostarcza, jednak powinien być jakoś osadzony w realiach, a ze wszystkich produkcji medycznych jakie widziałam, ta jest najsłabsza pod tym względem. Pozdrawiam

homilka

Widocznie mamy inne pojęcie słowa głupie, absurdalne - No ale cóż są gusta i guściki ;)

ocenił(a) serial na 5
buterfly

Albo inną znajomość realiów.

homilka

W to wątpię .

buterfly

Ponieważ widziałem gorszę osadzenie w realiach serialu medycznego - I to pomimo że nie jestem fanem produkcji medycznych .

ocenił(a) serial na 5
buterfly

Ok, może są i gorsze, niemniej nie oceniam realizmu porównując do innych serialów tylko do codziennej pracy w szpitalu. Powtórzę jeszcze raz, całość oceniam w miarę dobrze, ale wpadki i bzdurki, które widzę na każdym kroku mnie drażnią, ot zboczenie zawodowe.

homilka

Nie miałem większej styczności z pracą w szpitalu- Więc może też dlatego inaczej oceniam ten serial ;)

ocenił(a) serial na 8
buterfly

Duchy i reinkarnacja oraz zjawiska paranormalne są faktem.

AlexRener

Ne rozumiem tylko co twój poważający komentarz ma wspólnego z tematem dyskusji .

AlexRener

Według Ciebie fakt, według mnie opinia. Każdy może mieć własną. Dla mnie faktem jest, że nie istnieją w mojej opinii.

ocenił(a) serial na 8
perun_6

Duchy i reinkarnacja oraz zjawiska paranormalne są faktem. Nie sci fi, fantasy ani baśń.

AlexRener

XD uwierz w ducha

ocenił(a) serial na 8
perun_6

Autystyk + zespół sawanta czyli lekarski RainMan
Wielu sławnych ludzi miało coś z dynią nie tak
Joanna Darc , Ernest Hemingway , Wojciech Młynarski (choroba dwubiegunowa)
I jeszcze coś https://gadzetomania.pl/6274,10-najslynniejszych-sawantow,all

Daukra

Naprawianie wątroby na masce samochodu na świeżym powietrzu. Dobrze, że ptak nie nasrał.

perun_6

W wysokiej temperaturze, na chwilę po tym, jak się trzęsiono nad lodem, bo temperatura w pojemniku wzrastała. Od takich bzdur aż się roi i dlatego nie jest wiarygodne.

ocenił(a) serial na 9
Daukra

serial jest świetny , gra aktorska też jest bardzo dobra zwłaszcza jeśli chodzi o głównego bohatera. A co do realizmu to tylko serial a nie prawdziwe życie nie ma co oczekiwać że to będzie to samo w rzeczywistości. Serial to serial a rzeczywistość to rzeczywistość to są dwa różne światy.

ocenił(a) serial na 10
Alex3412

Zgadzam się z Tobą. Nigdy w serialach nie pokazują tego co jest naprawdę na sorze czy chirurgii. Mają na pewno konsultantów w dziedzinie medycyny ale wielu przypadków chorób nie da się odwzorowywac w 100%..kazda.choroba ma.wiele objawów u jednych pacjentów ma takie jak w książkach do medycyny a u innych zupełnie inne a.podloze ma takie samo...i tak świetnie pokazane są przypadki życie tego autystycznego lekarza jego problemów i świetnie zagrane

ocenił(a) serial na 8
Alex3412

Dokładnie a duchy i reinkarnacja oraz zjawiska paranormalne są faktem. To świat rzeczywisty.

Daukra

gdzie można obejrzec? bo wszedzie znajduje wersje koreanska :(

ocenił(a) serial na 7
maja1234321

ponawiam pytanie

ocenił(a) serial na 8
maartiniii

Na stronie TVP VOD są w tym momencie pierwsze odcinki.

ocenił(a) serial na 10
maartiniii

Możesz obejrzeć na allube . Tv

maja9128

Allube?

ocenił(a) serial na 9
Daukra

Świetnie zrobiony serial medyczny pokazujący realia osób z autyzmem :) No i duży plus za brak (jak na razie) propagandy lewicowej forsowanej nagminnie w amerykańskich serialach. Nie dałem 10 tylko dlatego bo czekam na dalszy rozwój ale na razie zapowiada się genialnie.

ocenił(a) serial na 8
Pogromca_lewakuw

Żartujesz:} Ja tam nic nie mam do lewicowej propagandy.
Ale skoro serial jest o dawaniu szansy wykazania się ciężko choremu, z zaburzeniami percepcji, ale całkiem błyskotliwemu lekarzowi zamiast wybrać zdrowych, bez podobnych zaburzeń i równie świetnie wykształconych lekarzy po prestiżowych uczelniach - to nic bardziej lewackiego być nie może:)!

ocenił(a) serial na 9
nan_s

Ale to nie jest propaganda :) Poza tym autyzm nie powinien być rozpatrywany jako choroba (pomijając skrajne przypadki) bo tacy ludzie potrafią być lepsi niż 90% społeczeństwa.

ocenił(a) serial na 8
Pogromca_lewakuw

:) Chodzi mi o to, że to "lewackie" pojęcie, aby dać równe szanse ludziom - bez względu na ich choroby, płeć, rasę, orientację itp:)
Czyli reasumując - zgadzając się na to, aby ludzi z autyzmem traktować dokładnie na tych samych prawach jak ludzi zdrowych - jesteś lewakiem. I powinieneś być z tego dumny:)

A co do autyzmu - to już zupełnie innym temat. Widzę, że bardzo łatwo ulegasz "propagandzie" filmowej, tj. np. "Rain Man", "Good doctor", skoro uważasz, że poważne uszkodzenie układu nerwowego człowieka nie jest chorobą:). I proszę - nie zrozum mnie źle. Ja też uważam, że ludzie z autyzmem nie powinni być lekceważeni, i że w głębi swoich światów oni myślą i czują tak jak zdrowi ludzie. Nie są to jednak jednostki wyjątkowe. To po prostu chorzy ludzie, a nie żaden dar boski.

ocenił(a) serial na 9
nan_s

No tak bo przecież np encyklopedyczna pamięć to zaburzenie a nie dar :D Z tego co widzę bardzo łatwo ulegasz propagandzie światowej medycyny, która klasyfikuje wszystko odstające od ogółu jako zaburzenie... Uważaj Ty też coś możesz mieć !:)

ocenił(a) serial na 8
Pogromca_lewakuw

Ale to przecież chyba Lewacy cenią wszystko co odstaje od ogółu,;) a konserwatyści każą uznawać tylko to co zgodne z tradycją zwyczajami itp. ; ). Nie ulegasz propagandzie ogółu lekarzy - i ok;) ale skoro bronisz mniejszości jesteś lewakiem;)

Ja wiem że dzieci z autyzmem wykazują wiele umiejętności. Często matematycznych np. Z jednej strony to naprawdę dar. Ale z drugiej - te dzieci nawet kiedy liczą w milionach nie potrafią o tym powiedzieć. A terapia takich dzieci polega na tym głównie aby wyrwać je z ich świata czyli np. Uniemożliwić liczenie itp. To bardzo trudne.

ocenił(a) serial na 9
nan_s

Lewacy cenią to co odstaje od ogółu ale zwłaszcza to co jest demoralizujące i destrukcyjne dla człowieka :) Im prymitywniejsze i głupsze społeczeństwo tym łatwiej nim zawładnąć itp. Powinieneś o tym wiedzieć podjudzaczu.

ocenił(a) serial na 8
Pogromca_lewakuw

Uwielbiam takie dyskusje:) Ale rozumiesz o co mi chodzi - prawda?

ocenił(a) serial na 9
nan_s

No od samego początku :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones