PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=204150}
8,0 179
ocen
8,0 10 1 179
The Civil War
powrót do forum serialu The Civil War
ocenił(a) serial na 9
GhostDeath

jest na netflixie

berecik88

Wow dzięki za info :D

berecik88

Aczkolwiek teraz widze że to jest dokument. nie wiem czemu ale łudziłem się że to serial fabularny o wojnie sececyjnej z Morganem Freemanem xD. No cóż ale lepszy wróbel w garści niż... swoją drogą znasz moze jakies seriale fabularne o tym okresie wlasnie ?? A może Pólnoc-Półódnie widziales i mógłbyś coś o tym wiekowym już serialu napisać ... :)

mordarg

Północ - Południe fajnie się ogląda ale podobno lepsze od książki btw. są 3 serie - 1 młodość Orryego I George'a,2 właściwa wojna i 3 inni bohaterowie i opowiada o losach powojennych . Co do tej tematyki to polecam książkę Cry for Freedom . Nic lepszego nie napisano na ten temat. Z filmów fajnie oglądało się Cold Mountain ( początek to oblężenie Petersburga ) i Ride with Devil - jedyny film z Toby McGuirem jaki da się oglądać. Był też film Morze ognia morze miłości o pierwszym starciu okrętów pancernych.

gutex0

dzięki za odp !

ocenił(a) serial na 8
mordarg

Polecam "Gettysburg" oraz "Generałowie"/ Są to raczej mini seriale, ale masz tam wszystko zarówno batalistyke jak i geneze konfliktu. Jak nie widziałeś to zacznij od generałów.

gothblack

Wiem , przymierzam się od dłuższego czasu ale odstrasza mnie długośc jak na razie xD

mordarg

Tak, te filmy nie dość że długie, to jeszcze nieco nużące. Książkowa trylogia Jeffa i Michaela Shaara - "Bogowie i generałowie", "Gettysburg", "Żywi i polegli" - na której te filmy zostało luźno oparte nie jest za to nudna w żadnym momencie. Tu oczywiście też zdarzenia i ich chronologia są prawdą, a fikcją (tj domysłem autorów) przemyślenia i rozmowy bohaterów, ale czyta się świetnie i można się dużo dowiedzieć o samej wojnie i jej przyczynach.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones