The Chosen. Wybrani
powrót do forum 1 sezonu

nie wiem, kto tłumaczył, ale jego dokonania wołają o pomstę do nieba. Uczeń podstawówki czy co?

ocenił(a) serial na 8
adlerxx

Tak myślę, jakiś uczeń, bo przecież za darmo. Najbardziej mnie śmieszą opisy typu: skrzypienie desek, albo: gwar na targu itp. Po co pisać takie rzeczy? Chyba, że to jest równocześnie audiodeskrypcja... :)))

ocenił(a) serial na 10
annem

Proste ! Żeby głusi lepiej odebrali film .

annem

Audiodeskrypcja audiodeskrypcją, ale chodziło mi o poziom samego tłumaczenia

ocenił(a) serial na 8
adlerxx

Tak, tak, zgadzam się, poziom tłumaczenia jest... poniżej poziomu...

annem

Poza tym audiodeskrypcja, jak mi się zdaje, jest dla osób niedowidzących.

ocenił(a) serial na 8
adlerxx

Chyba raczej dla niesłyszących. Ale w takim razie brak tu konsekwencji.

annem

Dla niesłyszących są napisy. Audiodeskrypcja jest dla niedowidzących, opisuje to czego niewidomy nie może zobaczyć na ekranie.
Cytuję: "Audiodeskrypcja jest usługą skierowaną do osób niewidomych i słabowidzących. Polega ona na wpleceniu komentarza opisującego obraz w ścieżkę dźwiękową. Przerwy w dialogach wykorzystuje się, by opowiedzieć, co dokładnie dzieje się na ekranie, opisać bohaterki i bohaterów, miejsce akcji, kostiumy, gestykulację i mimikę aktorów. Dzięki audiodeskrypcji przekaz i odbiór filmu jest bardziej zrozumiały dla osób niewidzących i niedowidzących."
Pozdrawiam

ocenił(a) serial na 10
adlerxx

Prawdopodobnie są to napisy dla niesłyszących, tak aby pokazać klimat danej sytuacji. Aczkolwiek początkowo jest to irytujące.

ocenił(a) serial na 8
tomek1990_16

Tym bardziej, że pojawiają się bardzo niekonsekwentnie.

ocenił(a) serial na 10
adlerxx

Do wszystkich co się lubią się tu mądrzyć, po każdym odcinku jest szansa dodania własnego tłumaczenia, bądź poprawienia tego które jest. Co za problem poświęcić 5 minut po obejrzeniu i skorygować to co wg Was "woła o pomstę do nieba"? Pozdrawiam Was serdecznie :D

ocenił(a) serial na 10
HansKloss7

serio? gdzie jest taka możliwość? w aplikacji, czy na komputerze?

ocenił(a) serial na 9
adlerxx

Gdzie mogę go obejrzeć z napisami?

femmepl

Chyba tylko na razie na telefonie. Chyba, że masz Chromecasta, to telefon możesz podpiąć pod tv. Musisz ściągnąć aplikację The Chosen w sklepie play.

ocenił(a) serial na 10
adlerxx

Można oglądac na stronie thechosen.tv

TheBC

Dzięki

ocenił(a) serial na 10
adlerxx

jak przeszkadza poziom napisów to polecam się zaangażować i samemu przetłumaczyć. Tłumaczenia to dzieło wolontariuszy

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones