PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=846290}

The Chosen. Wybrani

The Chosen
8,9 2 410
ocen
8,9 10 1 2410
The Chosen. Wybrani
powrót do forum serialu The Chosen. Wybrani

Szok!

ocenił(a) serial na 8

IMDB 9,7/10 (14700 głosów)
Rotten Tomatoes 100% (critics) i 99% (audience)

Na całym świecie w samej aplikacji pyknęło już 110 mln wyświetleń. A w Polsce praktycznie nieznany. To dziwne. O ile oceny może przesadzone, to rzeczywiście serial rozsadza utarte schematy myślowe o znanych scenach Ewangelii, pokazując je trochę od kulis, proponując jak mogły wyglądać. Przy tym jest lekki, trzyma zdrowy balans między powagą a humorem. Niektóre teksty są wybitne, a jednocześnie nie robią z serialu jakiegoś głupiego sitcomu. To wciąż biblijny serial obyczajowy. Apostołowie są ludźmi z krwi i kości, kąsają się złośliwościami, bez nabożnych tekstów. Jezus oprócz tego że jest Synem Bożym, nie zapomina że jest człowiekiem, cieślą i że to jego zawód. A do tego mnóstwo smaczków, sprytnie poukrywanych w dialogach - znajomość Ewangelii daje dodatkową radochę w ich odkrywaniu.

Jestem pod wielkim wrażeniem interpretacji Ewangelii, której autorzy trzymają się naprawdę przyzwoicie.

ocenił(a) serial na 10
krevek

to sa wyswietlenia chyba lacznie a nie w samej aplikacji ale rzeczywiscie serial dobry i godny polecenia

ocenił(a) serial na 10
krevek

Co zrobisz, nawet na filmwebie admin usunął serial z rankingu.
Jak serial Chrystusie na pierwszym miejscu?

ocenił(a) serial na 10
Adam_Go

admin filmweba jest nietolerancyjnym lewostronnie skręconym palantem

Magdalena_Barczyk_fw

miłość do bliźniego aż bije z tego komentarza <3

ocenił(a) serial na 10
michal_krakow7

To jest wasz sposob na prawaka, kazac mu sie plaszczyc , a tu , guzik, ode mnie ni huhu tego nie zaznasz.! To wojna, a na wojnie prawa sie zmieniają! Precz z lewoskretnymi amebami, bez mozgu i serc! Na koń!

Magdalena_Barczyk_fw

Konsultowalas już swoje urojenia z lekarzem, czy dalej w kolejce czekasz? Bez obaw, w końcu cię przyjmie i coś zaradzi, nie takie przypadki w historii już były. Jeszcze się będziesz z tego śmiała!

ocenił(a) serial na 10
krevek

To nie tylko interpretacja Ewangelii, ale także apokryfów. Wg mnie to istotne, bo wiele apokryfów jest pomijanych z powodu średniej lub kiepskiej wiarygodności (dlatego musiałem napisać komentarz :) )

krevek

Pewnie serial tak wysoko oceniany raczej przez wiernych, którzy wierzą w wszystko co się mówiło o Jezusie, nawet że potrafił uzdrawiać. Ja mam swoje przemyślenia na ten temat, ale szanuję zdanie wierzących, chociaż tego nie rozumiem. Ale sam serial, po dwóch odcinkach, całkiem dobrze zrealizowany. W sumie serialik o tamtych czasach, i o tym fenomenie Jezusa. Ale oceny to są kosmicznie zawyżone.

ocenił(a) serial na 10
toyminator

Jezus uzdrawia do dzisiaj są relacje ludzi uzdrowionych oraz są dowody w postaci orzeczeń lekarskich o wyzdrowieniu i mówię tutaj o chorobach typu stwardnienie rozsiane, nowotwory itp...

jamoo

Uzdrawiają też Allach, Budda, Zeus i inni, zależy w które bóstwo uzdrowiony akurat wierzy.

ocenił(a) serial na 10
Kozarnikus

To podaj mi świadectwa ludzi uzdrowionych przez tamtych bogów, ja mogę podać dziesiątki łącznie z wynikami badań lekarskich. Pomijając to że mieszasz mitologicznych bogów z rzeczywistością. Odrzucasz Boga, nie chcesz Go poznać i dziwisz się że Go nie zauważasz w swoim życiu?

jamoo

10 badań które są w sieci? W której sporo rzeczy to bzdety i kłamstwa?;D Sorry, ale to nie Jezus uzdrawia, tylko nie znane rzeczy. Może to być po prostu funkcja DNA, i działa to t ylko na losowych ludzi. Ludzie którzy wyzdrowieli, mogli po prostu zacząć coś jeść innego. Masz pełno dowodów, że wiele żywności działa przeciw rakowo, taka spirulina na przykład. I wiele naturalnych rzeczy działa przeciwirusowo i przeciwbakteryjnie. Ślepota(ale nie ta całkowita) może się odwrócić pod wpływem silnych emocji, tak samo jak wzrok można stracić.

toyminator

Jakim trzeba być mocno wierzącym by wierzyć że nie ma Boga. Ale, nauka już się wyłożyła np na całunie. Jedno z wielkich, niejako państwowych badań w USA i wyniki są takie że... Musiała zostać wyemitowana od ciała nieznana i ogromna energia.
Co do uzdrowień, myślisz że to możliwe że coś typu super food nagle przed ołtarzem zaczyna działać u kogoś silnie wierzącego, a nie działa w innych okolicznościach? Nawet wielcy naukowcy mówią wprost, nie da się obalić też że Bóg jest i stworzył świat, że czasem odrobinkę w nim zamiesza i dzieją się rzeczy niewytłumaczalne.

ocenił(a) serial na 9
Mmmwww

Kiedyś oglądałam film dokumentalny pt. „Prawdziwa twarz Jezusa” z 2010 roku. Grafik komputerowy Ray Downing otworzył twarz mężczyzny z całunu turyńskiego w 3D. Ów grafik w pewnym momencie powiedział, że mężczyzna z całunu wygląda na znacznie więcej niż 33 lata. Włosy, wąsy i broda są białe co go postarza a przecież nie był stary [Jezus].

ocenił(a) serial na 10
Kozarnikus

https://youtube.com/shorts/ksW5XA19B1E?feature=share

jamoo

Potwierdzenie mojej, nie Twojej tezy.

Kozarnikus

Mitologia chrześcijańska jest tak samo niedorzeczna jak każda inna, gdybyś tylko ją przeczytał ze zrozumieniem, zorientowałbyś się.

ocenił(a) serial na 10
Kozarnikus

Napiszę jeszcze raz. Odrzucasz Boga, nie chcesz Go poznać i dziwisz się że Go nie zauważasz w swoim życiu? Jeśli szczerze zaczniesz się do Boga modlić to zacznie działać w Twoim życiu. Twoja mitologia wtedy padnie jak domek z kart. Pozdrawiam.

jamoo

Przeczytałem biblię (w przeciwieństwie do 99% wierzących) i ta książka jest dowodem, że ta mitologia jest wyssana z palca. Gdyby faktycznie była napisana pod natchnieniem wszechwiedzącego stwórcy, nie byłoby takich bredni (np. o tym, że ziemia jest płaska, stworzona przez 6 dni, etc.) - logiczne? Pomysł, że bóg zszedł na ziemie, żeby go ludzie zaszlachtowali, a on im za to odpuści grzechy, też jest co najmniej idiotyczny.

ocenił(a) serial na 10
Kozarnikus

Biblia to nie leksykon przyrodniczy ani od fizyki. Najważniejszym przesłaniem i istotą Biblii jest zbawienie Człowieka a nie opis świata fizycznego czy fizyka kwantowa. Módl się do Chrześcijańskiego Boga a z pewnością odpowie. Na moje pytania odpowiedział.

jamoo

Nie czytasz ze zrozumieniem, dlatego wierzysz w coś co się kłuci ze zdrowym rozsądkiem. Gdzie był ten stwórca jak ludzi w obozach milionami zabijano? Myślisz że tamci nie modlili się gorliwiej, niż jakaś randomowa babka chora na raka? Dlaczego im nie pomógł?
Skoro słyszysz, że jakaś niewidzialna postać odpowiada Ci na pytania, to radzę udać się do specjalisty zamiast składać jej hołdy. Pozdrawiam.

ocenił(a) serial na 10
Kozarnikus

Nie czytasz ze zrozumieniem. Powiedziałem że Bóg odpowiada, jeśli pytasz. A to wychodzi poza wszelkie normy z cyklu "szkiełko i oko". A wiesz co to wolna wola człowieka? Dlatego są wojny. Człowiek sam wpędza się w te wojny bo odchodzi o Boga, grzeszy, Bóg pozwala odejść a wtedy Szatan odwieczny kłamca zajmuje umysły takie jak Hitlera i jemu podobnym. Jest też i pokuta i to w skali całych narodów. Czytasz ale bez zrozumienia Biblię, Patrzysz ale nie widzisz. Słuchasz ale nie słyszysz. Tak diabeł kłamca zajmuje umysł ludzki i przeinacza Twój obraz Boga.

jamoo

Mussolini, sojusznik Hitlera, ojciec faszyzmu, dał ziemie kościołowi katolickiemu, żeby powstało fizyczne państwo Watykańskie. Watykan to twór umysłów zawładniętych przez szatana, powiadasz? Patrząc na ich machlojki i zbrodnie to najprawdopodobniejsza opcja.

ocenił(a) serial na 10
Kozarnikus

Czasem nawet złym ludziom coś dobrego w życiu wyjdzie. Nic nie jest w całości ani czarne ani białe. Módl się a zobaczysz.

Kozarnikus

System katolicki jest całkowitym zaprzeczeniem chrześcijaństwa. Zbawienie jest w Jezusie nie w organizacji.

ocenił(a) serial na 10
stasioo83

A czy wiesz że tę organizację jak to nazywasz założył sam Jezus Chrystus we własnej osobie!!!

jamoo

Nie czyń sobie bóstw, żadnych wyobrażeń czegokolwiek, co jest wysoko na niebie, nisko na ziemi albo głęboko w wodzie. Nie składaj im pokłonów ani nie oddawaj czci, ponieważ Ja, PAN, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym. Dochodzę winy ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia tych, którzy Mnie nienawidzą, a okazuję łaskę tysięcznym pokoleniom — tych, którzy Mnie kochają i przestrzegają moich przykazań.
Powtórzonego Prawa 5:8‭-‬10
Gdyby dzisiaj Jezus przyszedł to biskupi pierwsi by go ukrzyżowali.

jamoo

Zgadzam się z Tobą w 100% :). I pozdrawiam!

ocenił(a) serial na 10
jamoo

on pojęcia o tym nie ma

Kozarnikus


Widzisz, jednak nie rozumiesz. Oddałbyś życie za swe dziecko?

ocenił(a) serial na 10
Kozarnikus

wielu wierzacych zna Bible, skad ty czeerpiesz te bzdety

jamoo

No jakoś moja babcia była bardzo wierząca, a uja jej to dało. Wiele chorób, cukrzyca, dializy, pod koniec cierpiała dosyć. Bo co to za życie, leżeć w łóżku, i jedynie ciężko schodzić na dializy. Tyle jej dała ta wiara.

ocenił(a) serial na 10
toyminator

Teraz tego nie wiesz.
Ale się przekonasz.

ocenił(a) serial na 10
toyminator

Ty za babcie nie mów, ciekawe czy by poparła twoje bredzenie?

ocenił(a) serial na 10
toyminator

Jej cierpienie na pewno nie poszło na marne. Czytaj żywoty świętych co mówią o cierpieniu. Pozdrawiam

ocenił(a) serial na 10
Kozarnikus

Mitologia chrześcijańska?
Uśmiałam się.

ocenił(a) serial na 10
Rajska_Chwila

ja tez , znafca sie znalazł:)

Kozarnikus

Fakt chrześcijaństwa synku.

Kozarnikus

Polecam poczytać o klasztorze jezuitow w Hiroszimie. Co do cudów i uzdrowień, nie wiem czy są jakieś naukowo zbadane i w miarę udokumentowane od Allahha, Buddy itp. Uzdrowień w wierze chrześcijańskiej trochę jednak jest. Takich gdzie pojawili się badacze, naukowcy.

Mmmwww

Dokładnie, tylko bozia z brodą a nie z koralikami sprawi że znów wyrosną ci ucięte jądra.

Kozarnikus

Po śmierci się zdziwisz

jamoo

Gościu mama wie,że ćpiesz?

ocenił(a) serial na 10
paweld79

A twoja mama wie że ćpasz?

jamoo

Po śmierci będzie zdziwko

paweld79

Bóg działa

ocenił(a) serial na 8
toyminator

Tak się składa że cieszą się bardzo dobrymi ocenami krytyków i dziennikarzy piszących dla takich tytułów jak The Atlantic czy Wall Street Journal. Mają też wysokie oceny na dość wybrednym Rotten Tomatoes które preferuje kino niezależne, z wyższej półki lub art house. Serial jest wysoko oceniany bo jest to po prostu naprawdę dobra produkcja co jeśli chodzi o gatunek kina biblijnego graniczy z cudem. Oczarował publikę bez względu na wiek, poglądy czy wyznanie. Fenomen w pełni zrozumiały.

ocenił(a) serial na 10
toyminator

słaba recenzjusia , to taka sobie opińka , na szczescie nikogo nie obchodzi , w przecieiwństwie do Jezusa, on obchodzi ludzi

krevek

Na rotten tomatoes 100% od krytyków, to prawda. Od trzech i to z katolickich mediów.

ocenił(a) serial na 10
gaclav3

No proszę, a u nas 1290 osób oceniło średnio 8,9. Dlaczego Cię boli, że ludzie doceniają serial o Jezusie? Nie odpowiadaj mi proszę. Odpowiedz sobie. Nie gram w grę - ja Ci dokopię. To Twoja gra.

A Jezus żyje, uzdrawia. A przede wszystkim - zbawia. Tylko Wszechmocny może odpuścić nasze grzechy i uczynić szkarłat zła niewinną białością. Bo nas wykupił swoją Krwią.

Wszystkiego dobrego Śmieszku.

Uh_Huh

Odpowiem, bo mogę. Bo internet to nie kościół, w którym to tylko jeden koleś na ambonie ma prawo głosu oraz rację nawet kiedy jej nie ma.

Nie mam problemu z tym, że ktoś ocenia film w jakikolwiek sposób, bo każdy ma do tego prawo, na tym polega ten serwis. Zwróciłem jedynie uwagę na ewidentną manipulację o rotten tomatoes, gdzie ktoś podał średnią krytyków, nie uwzględniając, że było ich mniej niż palców i jednej dłoni zdrowego człowieka, a w dodatku żaden z nich nie był obiektywny poprzez wiarę, jaką wyznaje. Podobnie z resztą, jak większość ocen tutaj kierowana jest bardziej fanatyzmem religijnym (co widać po twoim komentarzu rodem z gry fantasy) niż rzetelną opinią na temat realizacji oraz wartości artystycznej serialu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones