PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=721921}

Szkoła

3,3 4 668
ocen
3,3 10 1 4668
Szkoła
powrót do forum serialu Szkoła

To dno kompletne (totalne).

ocenił(a) serial na 1

TVN robi sieczkę. Te wszystkie tego samego typu paradokumenty nie warte
nawet najtańszego złamanego grosza,to trucizna dla intelektu .

ocenił(a) serial na 8
NJM

dnem jestes ty lamusku:D

ocenił(a) serial na 1
hercules38

wypraszam sobie takie prymitywne,wulgarne, teksty, po twoich tekstach widać,ze nie wiesz co to jest szkoła.

ocenił(a) serial na 8
NJM

wiem koles i znam sie na tym lepiej niz ty :D

hercules38

Targam z ciebie i tego paranormalnego durnego gniota
Dno dna jak i reszta tych gówien co zalewają tv.
TVN i Polsat ścigają się na coraz głupsze gówniane programy , seriale i paradokumenty.
Już o wiele lepsze są te seriale tv4 a oni nie mają takiego budżetu jak wymienione wcześniej stacje.

ocenił(a) serial na 1
barikson1989

Lepsze to są filmy, a nie seriale. Zazwyczaj znacznie bardziej ambitne.

ocenił(a) serial na 8
barikson1989

sam jestes dnem dna i z szacunkiem do mnie

użytkownik usunięty
barikson1989

(do komentarza wyżej) Nawet, jeśli uznamy, że to dobry, fajny film, choć teraz nie potrafię się do tego zmusić, ale przyjmijmy, że taki jest (jak najwyraźniej uważasz), trzeba jednak przyznać, że do końca przyzwoity nie jest, prawda?

ocenił(a) serial na 1

bo to gówno

NJM

100% prawdy - te wszystkie seriale tego typu lasują mózg. Kiedyś oglądało się "Miodowe lata", "Świat wg. kiepskich" czy "13 Posterunek" i to były seriale na poziomie i można było się pośmiać a nie te wszystkie gówna co zapoczątkowało "W11" i "Detektywi" choć nie powiem bo te 2-a seriale dało się oglądać fajne takie polskie CSI, ale później było coraz to gorzej zaczynając od Sędzi po wszystkie gówna typu "Trudne sprawy" kończąc na tej żałosnej szkole.

ocenił(a) serial na 1
ghost21

Wywalić to gówno z anteny i przywrócić najlepiej serial Czy boisz się ciemności.To było coś.

kevinek

13 posterunek też wybitnie inteligentnym serialem nie był. Żarty poziomu murzyńskich komedii. Świat wg Kiepskich w nowych odcinkach zaczął iść w stronę groteski i czarnego humoru to jeszcze da się oglądać.

użytkownik usunięty
FearTheRipper

Zgadzam się. 13 posterunek dla mnie jest niczym. Zboczony.

ghost21

Rzeczywiście stare seriale były na bardzo wielkim poziomie... chyba nie zupełnie.
Z tego co pamiętam w jednym ze starych seriali coś chyba o Górnym Śląsku to nic cały odcinek nie robili, tylko siedzieli przy piwie i gadali bzdury, albo grzebali po śmietnikach i żebrali o kasę na piwo i wszystkich nazywali gorolami. Rzeczywiście poziom ogromny i ciekawy serial....
Inne ze starych seriali były strasznie sztuczne min. tekturowa scenografia, podkładany śmiech, irytuające aktorstwo itd. Oglądając stare seriale, chciało się po prostu płakać. Poza tym jakoś seriale TVN-u typu: Szkoła, 19+ są hitami bo cieszą się dużą popularnością i są realistyczne a nie jak te stare "z tektury".

NJM

prawda potwierdzam,powinni zamiast tego chłamu paradokumentalnego,puścić stare seriale które trzymały poziom.Ale przypuszczam że tego typu programy będą nadawane pod innymi nazwami.

Ulencja_Zdenek

Tak, czyli lepiej zamiast realiatycznych, dobrych seriali typu: Szkoła, 19+ oglądać gnioty i sztuczność.
Poza tym niby trzymające poziom stare seriale dawno poschodziły z anteny i aż dziwne, że niektóre stacje TV emitują ich powtórki. One powinny dawno iść w zapomnienie.

ocenił(a) serial na 1
Pablo99_2

Te bajkowe bzdury jak Szkoła i podobne nazywasz realistycznymi serialami?

pawel_nowakk

Oczywiście, bo są realizowane w naturalnych wnętrzach, plenerach i ukazują normalne życie, problemy współczesne oraz ich akcja i fabuła są wciągające i trzymające w napięciu.
Są bardziej realistyczne niż te stare seriale, w których akcja toczyła się w jednych tekturowych pomieszczeniach i czasem zamiast śmiechu chciało się płakać. Aż dziwne, że niektóre utrzymały się tak długo na antenie (nawet 5-10 lat) to przesada!

ocenił(a) serial na 1
Pablo99_2

"i ukazują normalne życie, problemy współczesne oraz ich akcja i fabuła są wciągające i trzymające w napięciu."

Normalne życie? Przecież to wyreżyserowany i sztuczny shit bazujący na irytujących scenkach i zachowaniach, które prawie w ogóle nie mają miejsca w prawdziwym życiu.
Nie mówię że pewne wydarzenia nie mogły mieć miejsca, ale sposób w jaki to oni pokazują jest totalnie idiotyczny.

pawel_nowakk

Otóż to popieram przecież ludzie nie zachowują się tak jak w tych serialach wręcz przeciwnie jest duża przepaść.

ghost21

Czasami w życiu mogą się przytrafić takie problemy lub wydarzenia

Pablo99_2

Problemy i wydarzenia tak ale nikt nie krzyczy na cały szpital czy w jakimkolwiek innym publicznym miejscu żeby wszyscy słyszeli. Co do szkoły to mam inne zdanie tam to ta młodzież jest tak głupia że szkoda gadać

ocenił(a) serial na 1
ghost21

Ta młodzież w tym serialu "Szkoła" jest nieporównywalnie głupsza niż prawdziwa w gimnazjach i liceach.
Niby można pooglądać żeby się pośmiać z tych bzdur, ale czy to jest śmieszne?

Pablo99_2

Sztuczność to jest w serialach tego typu właśnie. W Miodowych latach czy w 13 pos. grali prawdziwi aktorzy po szkole aktorskiej a tutaj mamy zwykłych ludzi którzy nie nadają się do filmów

ghost21

Ale kręcone są w plenerach i naturalnych pomieszczeniach, a nie w sztucznych i tekturowych. Oraz w tle podkładany śmiech

Pablo99_2

Nie,wcale nie.
https://www.youtube.com/watch?v=l1hWYuj4gm4

Pablo99_2

I jak?

ocenił(a) serial na 6
NJM

Czy ja wiem? Jak dla mnie lepsze to niż TS czy Dlaczego Ja?, ponieważ przywołuje wspomnienia dla kogoś kto tęskni za szkołą.
Niektóre wątki są naprawdę świetne, inne rzeczywiście durne, ale mimo to uważam, że z tego typu seriali które to obecnie stały się modne to Szkoła jak na razie wygrywa. Jest tworzona na luzie, brak w niej przesadnej dramaturgii jak w w/w serialach, i jest - niestety - bardziej zbliżona do rzeczywistości.
Osobiście to dziwię się jednak nauczycielom, że jeszcze żyją.
A, że serial robi sieczkę.. hmm.., zobaczy taki jeden prawak ten serial i pomyśli sobie ''o, i to są skutki bezstresowego wychowania które Żydzi próbują nam narzucić.'' Fajnie, ale należy zdać sobie sprawę z tego czym jest wychowanie bezstresowe od sporych zaniedbań. Wina na pewno nie leży tu tylko po jednej stronie. Może warto drodzy rodzice się zastanowić także nad sobą? Podejść do życia dziecka bardziej psychologicznie? Nauczyciele jak dla mnie spełniają swoją funkcję dobrze. To dobrze, że problemy nie są zamiatane pod dywan, ale częste widoki karetki czy samobójców na pewno dla pozostałych uczniów nie są dobrym przykładem. Jeszcze się niczego przez to nie nauczyli? Dziwne.
Niemniej, serial to serial, i nie należy go mylić z rzeczywistością.

ocenił(a) serial na 1
NJM

Masz rację. Jeśli ktoś szuka realizmu zachowań to jest to DNO i nie ma co do tego żadnych wątpliwości.
Moralizujące ścierwo i nic więcej.

NJM

Najbardziej mnie śmieszy w tym serialu zakłamanie - że w życiu wszystko przychodzi tak łatwo. Łatwo zarobić 300 zł w ciągu godziny, każdy ma po 100 zł kieszonkowego dziennie, po napisaniu piosenki rap, za tydzień jest się sławnym, ma się wytwórnię i jeździ na koncerty. I tego typu rzeczy pokazywane w serialu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones