PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=742316}

Supermarket

Superstore
7,3 6 652
oceny
7,3 10 1 6652
Supermarket
powrót do forum serialu Supermarket

Klienci w pełnej krasie. Pracuje w handlu i mogę powiedzieć, że świetnie ukazują to, jak zachowują się klienci marketów.
"Klient nasz pan" jest zakorzenione w naszej kulturze", ale niektórzy traktują to zbyt dosłownie.
Po wywalane torebki foliowe na podłodze, "przemeblowanie" alejki z towarem. Brak kultury, niecierpliwość, puste butelki po wódce i mięso w koszach z ubraniami. Rzucanie banknot, zamiast podanie go kasjerowi, to pikuś. Wykłócanie się przy kasie o promocje, której się nie doczytało. Traktowanie pracownika sklepu jak swojego personalnego asystenta.
Oczywiście nie mówię o każdym, bo zdarzają się super klienci. Rekompensują dużo. Samo "dzień dobry, czy mogę przeszkodzić".
Kiedy jednak jestem deptana i nie mam jak ogarnąć towaru - praca staje się koszmarem. Ludzie podziwiają influencerow i innych celebrytow, ale ludzi, dzięki którym mają co kupic traktuje się często jak zło konieczne. I to kasjer się myli, klient nigdy.

betty6

Fajnie, że opisałaś swoją pracę, a nie film. Odniosę się więc do tego, co napisałaś. Uważam, że nie powinno się wystawiać towaru w godzinach otwarcia sklepu. Jako klienta bardzo mnie to irytuje. Wózki i pudła zastawiają alejki, a osoby które wykładają towar zwykle mają pojęcie tylko o tym, co aktualnie wykładają. Nie traktuję pracowników sklepu jak ludzi gorszych, ale uważam że w każdej pracy każdy człowiek powinien się rozwijać i samodoskonalić. Jeżeli kierownik jest kiepski (a zwykle widać po personelu jakiego mają kierownika) to pracownicy też będą źle pracować. Niestety pracownik w sklepie jest nie tylko od kasowania i wykładania towaru, ale również od asystowania klientom jeśli potrzebują pomocy. I nie ma to żadnego związku z byciem panem i sługą, jak sugerujesz. Nie uważam też, że przeszkadzam Ci w pracy kiedy chcę o coś zapytać. Zwykle używam słowa "przepraszam" jako formy zaczepienia (takiej samej jak na ulicy kiedy chcę zapytać kogoś o godzinę), a nie dlatego, że przepraszam że Ci przeszkadzam. Ty jak wchodzisz do banku albo urzędu to pytasz, czy możesz komuś przeszkodzić, żeby załatwić swoją sprawę? W naszej kulturze zakorzenione jest uniżenie. Jeżeli czujesz się gorsza dlatego, że pracujesz w sklepie, to jest to Twój problem z uniżeniem. Dla mnie nie jesteś w niczym gorsza. Wykonujesz swoją pracę i tego się trzymaj. A na chamów nie ma rady, czy to Polak czy cudzoziemiec.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones