PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=809994}
8,1 7 374
oceny
8,1 10 1 7374
Stulecie Winnych
powrót do forum serialu Stulecie Winnych

Sezon 2

ocenił(a) serial na 8

Sezon 2 jest o wiele lepszy od 1. Dużo ciekawszy, więcej zwrotów akcji i psychologicznego podejścia do kondycji bohaterów w trudnych czasach. Każdy kolejny odcinek coraz lepszy od poprzedniego.

Badrek

Nie zgodzę się z tym, 1 sezon miał cudowny klimat, 2 gdzies go zagubił... Poza tym denerwuje mnie, ze strasznie zmieniają fabułę książki...

ocenił(a) serial na 6
Badrek

Jak uwielbiam książki, przeczytałam po kilka razy, to sezon 1 mnie mega zanudził. A 1 tom Winnych jest bardzo ciekawy! Tak drugi sezon serialu podoba mi się o wiele bardziej, a serce moje skradł Michał Śniegocki (Stefan Pawłowski). Uwielbiam jego postać ! Jest jednak duża różnica między serialem, a książką, ale w tym drugim sezonie tak bardzo mi to nie przeszkadza.

Badrek

Drugi sezon jeszcze bardziej odległy od fabuły książki. A szkoda, bo super w książce było, że dopiero po latach dowiedzieliśmy się, że Paweł żyje, podobnie z Kazimierzem. W serialu obu mamy pokazanych wcześniej i elementu zaskoczenia brak. Tak samo z miłością Ignacego, zobaczyliśmy wszystko i nie będzie niespodzianki, że po latach wyzna jak to ten prawdziwie święty i bez skazy duchowny zapałał uczuciem do kobiety. Jej śmierć też "spłaszczona" względem książki, w której zginęła w drodze do bezpiecznej kryjówki, którą Ignacy jej zorganizował. Łucja i Janek zostali w Polsce chyba tylko ze względu na koszty produkcji serialu, ale jej uśmiercenie duuuuużo za wcześnie rozwala cały wątek tej złej i zdemoralizowanej do szpiku kości postaci.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones