PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=809994}
8,1 7 356
ocen
8,1 10 1 7356
Stulecie Winnych
powrót do forum serialu Stulecie Winnych

jestem pozytywnie nastawiony. Jak Wasze opinie?

ocenił(a) serial na 1
buczo85

Knot.

ocenił(a) serial na 8
cezarro

Szczerze zajebisty. Trzyma dobrze w napięciu pod koniec

cezarro

To oglądaj na Tvn seriale..nikt cię nie zmusza..dla mnie to dzieje moich przodków. ..szacunek kmieście! !!

ocenił(a) serial na 1
sech56

Współczuję przodków, ale przecież to nie twoja wina.

ocenił(a) serial na 8
buczo85

Szczerze zajebisty. Trzyma dobrze w napięciu pod koniec

ocenił(a) serial na 1
zsibord

Mnie tam w niczym nie trzymał. Kupa. No i dramatycznie jedzie Łebkowską.

cezarro

To przełącz na tvn

buczo85

Tak strasznie się obawiałam że to spieprzą, że nawet jestem pozytywnie zaskoczony. Tylko brakuje mi starszych braci od bliźniaczej (nie wiem czy to błąd scenarzystów ?). Bo nie mogą takich ważnych postaci nie pokazać w serialu

buczo85

Ja również jestem pozytywnie nastawiona i bardzo mi się podoba. I nie będę się czepiać szczegółów, bo nic nie jest idealnie nigdy.

buczo85

Kolejna biedaprodukcja bez rozmachu. Myślałem, że zobaczę jak wyglądała polska wieś na początku XX wieku,a tu co? Dwie rodziny gdzieś w skansenie xd Plenery to drewniany kościół, jakiś sklep, stodoła i wnętrze dwóch chat. A i las.
Trochę sytuację ratują aktorzy. Jest źle.

Myszkin_filmweb

No właśnie - ten brak rozmachu to już wizytówka tego rodzaju produkcji made in Poland...

jan_niezbedny0

ale taka była Polska wieś. drewniany kościół, drewniane chaty, brak prądu. nie wiem co chciales tam zobaczyć kombajn? w Polsce dalej jest pełno takich wiosek z drewnianym kościołem obecnie uważanych za zabytki.

agusia0309

Rozmach filmowy kojarzysz z kombajnem?...

Myszkin_filmweb

Nie ma to jak opinia o serialu po pierwszy odcinku...

marianna1950

Jeszcze nie oceniłem, czekam, a napisałem co widziałem po 1 odcinku

Myszkin_filmweb

najlepsze jest to że tam wszędzie rośnie zielona trawka miedzy chałupami :)) ja pamietam jeszcze z wczesnych lat siedemdziesiatych 20 w ze podwórza to była goła ziemia wydeptana przez ludzi zwierzęta gospodarskie, wyjezdzona wozami, kazda trawka była wyskubywana przez drób a pod płotami kury robiły głebokie doły do kapania się w piachu. Na tej wsi w filmie nie mazadnego krowiego placka nawet :)

kargulowa555

Tak, niestety widać sztuczność. Podwórka jak pola golfowe, kury tam nie uświadczysz xd

Myszkin_filmweb

a Ci którzy chca to porównywać do Nocy i dni niech sobie dokładnie obejrzą jak wyglądało gumno w filmowym Serbinowie albo i sam dwór i niech zamilkną

Myszkin_filmweb

albo wiejskie obejścia w " Daleko od szosy" i " Samych swoich"

kargulowa555

Oglądałem tylko nie widzę z jakiego powodu mam porównać te produkcje.

ocenił(a) serial na 3
buterfly

z takiego że tamte są dopracowane i na wyższym poziomie a w tym przypadku mamy zły serial.

donpablo

Okej każdy ma prawo do swojej opinii - Akurat bardziej pod względem wizualnym i aktorskim, doceniam ten serial niż chociażby ''Koronę królów'' :)

Myszkin_filmweb

były i kurki, ale bolszewiccy soldaci wyłapali, zjedi, a reszcie ukręcili łby (: coś nieuważnie oglądacie

buczo85

Średnio. Znów zalatuje telenowelą w historyczno-ludowym opakowaniu.

ocenił(a) serial na 8
buczo85

Mnie tam się podobało. Zaznaczę tylko, że nie czytałam książki, wieść brak mi punktu odniesienia.

ocenił(a) serial na 10
buczo85

ja też pozytywnie kocham takie seriale i nie rozumiem czemu ludzie narzekają.

ocenił(a) serial na 6
buczo85

Na razie porównuję i na pewno podoba mi się Bronia, Stanisław i Andzia. Trochę za szybko wszystko się tam dzieje, ale gdyby utrzymali ten poziom byłoby w miarę.

ocenił(a) serial na 10
buczo85

Bardzo dobry scenariusz. Niektórzy jak widzę czepiają się szczegółów typu za dużo trawy na podwórku. Gdyby to był turecki gniot to by się zachwycali jak mega sztucznym Wspaniałym Stuleciem. Bardzo dobra gra aktorska. No i szarpie za serducho, prawie jak " Wołyń".

Zofia_Szydlik25

Wspaniałego stulecia nie ogladałam i nie mam zamiaru sie nim zachwycać. A słabej scenografii i słabych dialogów nie uwazam za szczególy.

ocenił(a) serial na 4
buczo85

Po drugim odcinku skończyłam oglądanie serialu bo nie mogłam zdzierżyć że te niemowlaczki płakały bo nie było mleka, wiem że to śmieszne ale ja nie przejdę obojętnie obok kota a tu dzieci malutkie bez matki. Za jakiś czas wrócę do serialu tylko jak Łebkowska to czy nie szkoda czasu?

buczo85

Ja po pierwszym też byłem. Potem okazało się, ze to serial polityczny, jak zresztą wszystkie polskie seriale powstałe po 2015 roku. Muszą być kurna w coś zaangażowane i koniec! Nie znoszę polityki i stulecie Winnych zarzuciłem po 3 odcinku

Pawcio_filmaniak

Człowieku, masz już chyba antypisowskie urojenia, które powodują, że zamiast białych myszek wszędzie widzisz PiS ;) Gdzie w tym serialu jest polityka? Fabuła raczej ogranicza się do rozterek sercowych głównych bohaterów, a wydarzenia historyczne stanowią ledwie tło. Zresztą, pojawił się tam też wątek homoseksualny, zatem chyba nie można tego serialu uznać za "pisowski".

Anonimowy_Anonim102

A gdzie ja choćby słowem wspomniałem o PiSie?

ocenił(a) serial na 9
Pawcio_filmaniak

Pisowski serial i gra w nim prowadząca "Szkła kontaktowego" z TVN24??? Co ty pierdzielisz

RedSickle123

No to jeszcze raz. To samo pytanie co do Anonimowego_Anonima102: W którym moim wpisie jeden i drugi wyczytaliście coś o PiSie? Obaj macie jakieś omamy.

ocenił(a) serial na 9
buczo85

Obejrzałem całość i jestem zachwycony. Trzyma w napięciu, ciekawi bohaterowie, a już wątek miłości Ani i Pawła to w ogóle wgniata w fotel. Równie ciekawie pokazane jak Basi i Andrzeja w "Domu". Ogólnie ten serial przypomina go trochę.

buczo85

Pierwszy odcinek jak mordę strzelił. Twardzi ludzie, ciężkie czasy, jest akcja. chłopy piją wódkę co 5 minut.
Polecam!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones