Stranger Things (2016)
Stranger Things: Sezon 4 Stranger Things Sezon 4, Odcinek 6
Odcinek Stranger Things (2016)

Rozdział szósty: W głąb

Chapter Six: The Dive 1h 15m
7,8 1 957
ocen
7,8 10 1 1957
Stranger Things
powrót do forum s4e6

Mam teorię, że cały serial jest hołdem dla Zdzisława Beksińskiego. Oczywiście "druga strona" posiada wiele rozwiązań estetycznych zaczerpniętych z jego twórczości, szczególnie jeśli chodzi o strukturę tego świata i budowle (porównajcie budynki z jego obrazów z domem Víktora Creela), ale także postacie: w wyglądzie Vecny czy demogorgonów także można dostrzec sporo inspiracji. Ponadto, rzecz jasna, sam motyw "przeklętej rodziny" przynosi skojarzenia z życiorysem artysty.
Jednak najciekawsze jest, że sama postać Beksińskiego realizuje się w tym serialu w jednym z pobocznych bohaterów - mianowicie w ojcu Mike'a. Porównajcie ich, są identyczni. Już od pierwszego sezonu dostrzegałam to podobieństwo. Pan Wheeler to bardziej przekonujący Beksiński niż postać zagrana przez Andrzeja Seweryna w filmie "Ostatnia rodzina". Jego sposób bycia idealnie pokrywa się z osobowością polskiego artysty, którą znamy m.in. z jego prywatnych nagrań. Na koniec jeszcze jeden smaczek: Tomasz Beksiński jako młody nastolatek wygląda zupełnie jak Mike (żeby to sprawdzić, należy wyguglać zdjęcie w charakterystycznej fryzurze "na grzybka").

donislawa

Nadinterpretacja. Bez związku. Temat do zamknięcia.

_Kuba

JA bym tematu tak pochopnie nie zamykał, bo coś w tym może być

Infernoos

A co to? Dlaczego te same avatary?

ocenił(a) serial na 9
_Kuba

Chyba jakiś błąd

donislawa

nie mam pojęcia, ja u siebie nie mam nic :D

ocenił(a) serial na 8
donislawa

fajna teoria, ale czy twórcy serialu znaja twórczość Beksińskiego? Oto jest pytanie.... do twórców serialu, które warto by było zadać

Mari11_filmweb

Znają, wygląd Mind Lair jest inspirowany twórczością Beksińskiego.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones