Star Wars: Ahsoka (2023)
Star Wars: Ahsoka: Sezon 1 Star Wars: Ahsoka sezon 1, odcinek 1
odcinek Star Wars: Ahsoka (2023)

Część pierwsza: Mistrz i uczeń

Part One: Master and Apprentice 55m
6,8 1 512
ocen
6,8 10 1 1512
Star Wars: Ahsoka
powrót do forum s1e1

Historia banalna, jałowa w ogóle nie zaciekawia. Mam wrażenie, że jedynym celem twórców jest wstawienie w każdą wpływową rolę postaci kobiety. Nawet walka na miecze świetlne w ich wykonaniu wygląda jak ciąganie się za włosy przez nastolatki.

ocenił(a) serial na 8
Baggins33

Wow zarzut bo za dużo żeńskich bohaterek jakie to typowe xd

ocenił(a) serial na 5
rys_dawid

a nie jest za dużo?

ocenił(a) serial na 4
Wit_8

psst, przypominam ci, że kobiet stanowią aż (szok niedowierzenie) POŁOWĘ społeczeństwa, czemu więc nie miałyby się pojawiać w serialach?

ocenił(a) serial na 5
IronEgg

a ja ci przypomnę, że w tych 2 odcinkach prawie nie było głównych postaci w roli chłopów ;0

ocenił(a) serial na 7
Wit_8

Nie no, teraz to gadasz głupoty, to nie są postacie wymyślone pod ten serial żeby były same kobiety tylko już znane które wcześniej współpracowały, a historia z nimi ma sens. W późniejszych odcinkach pojawi się Thrawn, Ezra i pewnie inne postacie. Trzy główniejsze nowe postacie w tym serialu to 2/3 faceci, tylko padawanka jest kobietą.

ocenił(a) serial na 4
Wit_8

a muszą być? Mało jest seriali, gdzie chłopy grają pierwsze skrzypce? Nie może być serialu, gdzie kobiety będą - tak dla odmiany - dominowały?

IronEgg

Kobieta niebedaca Jedi bije sie z dwoma pancernymi robotami wazacymi zapewne trzykrotnosc jej wagi kazdy i to w dodatku uzbrojonymi w karabiny, a ona rozwala je golymi rekoam bijac cz piesci i lokcia XD to ma sens hahaha

Alexio12

Serio w serialu sci-fi na takie rzeczy zwracasz uwagę? Serio? xD

John_Shepard

No...bardziej bym sie przyczepił do faktu, że jakim cudem Ashoka, która nie została pełnopranie Jedi ma teraz padawana? nie ma prawa szkolić, bo sama nie została wyszkolona... Z d... pomysły byle stworzyć kolejne postacie. No i jeszcze ten mural...Nie iwem...Tam chyba pikaczu był :) A cąłosc tak leci fascynacją Anime, że aż oczy bola.

Autoniacs_pl

Przecież w Rebels pokonywała dwóch Inkwizytorów na raz, walczyła jak równa z równym z Vaderem, spokojnie ma wiedzę i umiejętności na poziomie rycerza Jedi. A mural jest piękny, taki sam jak był w Rebels.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Autoniacs_pl

Przecież całe uniwersum Star Wars to "bajka", walka dobra ze złem. Jak do teraz tego nie załapałeś, to już dla Ciebie za późno xD No i muszę Cię zmartwić, ale seriale Clone Wars i Rebels są kanoniczne i Twoje boomerskie gderanie nic tu nie pomoże xD

John_Shepard

Nie wiem jak Ty...Moze masz 15 lat i żyjesz w jakieś bańce stworzonej przez starych...Ja jednak oddzielam produkcje kierowane typowo do dzieci od tych dla szerszego grona odbiorców. Takimi sa m.in. filmy i seriale fabularyzowane a nie jakies kreskówki. Dorośnij zanim Cie ktos wydyma bo bedzie bolało :)

Autoniacs_pl

Ooooo, dorosłe, poważne, wielkie panisko się odezwało xD Twój ciasny łeb nie pozwala Ci nawet pomyśleć, że w tych serialach są wątki i dla doroślejszego widza. Ale nie, pan dorosły Automaniacs, ogląda tylko filmy i serial 18+ xD

John_Shepard

No cóż...Ten komentarz mówi znacznie wiecej o Tobie. Zatem skończyliśmy, bo nie mam w zwyczaju dyskutować z niedojrzałym emocxjonalnie i umysłowo fanboyem, dla którego najważniejsze w życiu jest bycie bezkryutycznym nawet wobec komercyjnego tworu, nie wspominajac juz o byciu choć odrobinę refleksyjnym, bo do tego to trzeba mieć trochę wyższe IQ niż dziecka. Bez odbioru.

Autoniacs_pl

No patrz, a jednak to jeden z Twoich komentarzy, a nie moich został usunięty :) Ja tylko odpowiadałem na Twoje argumenty, pierwszy zacząłeś mnie obrażać. Więc chyba niski poziom inteligencji to Twoja domena, zamiast argumentując, wolisz konflikt. Jeśli tak wygląda bycie dorosłym wg Ciebie to bardzo mi Cię szkoda.

ocenił(a) serial na 5
Autoniacs_pl

weź się uspokój nie masz racji. A john nie broń ahsoki za błędy logiczne tylko dlatego, że to gwiezdne wojny

Wit_8

Udowodnij, bo "nie masz racji" to nie jest argument. Jak nie masz żadnych to odpuść sobie dalesze jałowe pisanie niczego.

ocenił(a) serial na 5
Autoniacs_pl

Rebelianci nie są tylko dla dzieci :)

John_Shepard

Ten odcinek z inkwizytorami akurat widzialem. Innych animacji niewiele. Ale nadal nie mam bladego pojecia jak i kiedy Ahsoka zostala mistrzem Jedi? Przeciez nikt jej dalej nie szkolil. W serialu Mandalorian - Ahsoka sama powiedziala, ze nie jest Jedi. Nie chciala wziac Grogu pod opieke.

CyboRKg

Mistrzem jako tako nie jest, ma na pewno umiejętności i wiedzę na poziomie rycerza Jedi. Na pewno szkoliła się sama. Grogu był zamknięty i w traumie po rozkazie 66. Bała się go szkolić po prostu.

John_Shepard

Ok. Nie jest mistrzem, a wziela sobie padawana. Cos tu nie halo u scenarzystow Disneya. Nie rozumieja tego uniwersum.

ocenił(a) serial na 8
John_Shepard

Nie tłumacz mu. To troll. Sprawdź jego konto.

ocenił(a) serial na 6
Autoniacs_pl

Mural to nawiązanie do serialu Rebelianci, który wprowadził większość głównych postaciAshoki.

ocenił(a) serial na 8
Autoniacs_pl

Twoja wiedza na temat SW jest tak bardzo ograniczona jak twoja inteligencja trolla. Aż dziwne, że posiadasz umiejętność pisania...

zatkaokakao

Przynajmniej mam jakąś umeijętność...Twoja jest bycie tłumokiem, ale to raczej wada wrodzona niż umiejętność.

ocenił(a) serial na 8
Autoniacs_pl

Fiu fiu,co za argumenty. Gdybyś był tak wysoki jak jesteś głupi to na kolanach byś Księżyc całował a tak jesteś tylko pchłą, nic nie znaczącym zbiorem molekuł, który trzepie kapucyna z podniecenia, że ktoś mu odpisał na jego brednie. Wracaj do piwnicy. A tak przy okazji - pisać po polsku jednak nie umiesz. Edukacja made by PiS jak widać.

zatkaokakao

Lwpiej być pchłą niż psim frędzlem bez odrobiny kultury. I nie meirz wszystkich swoja miarą, jak juz wyszedłeś z tej piwnicy to sie zachowuj. jak nie umeisz to wróć pod ten kamień spod którego wypełzłeś. Pomijajac juz sam fakt, że tylko idiota sporwadza wszystko do polityki z ostatniej dekady.

John_Shepard

A nie zwracać? Mnie też to rozbawiło, że można tak okładać pięściami metalowego robota i jeszcze ten zdawał się okazywać ból, a przynajmniej, że odczuł ciosy :)
Po za tym Si-Fi właśnie powinno się w miarę trzymać praw fizyki. SW to raczej fantazy, co najwyżej z elementami Si-Fi.

Niemniej nie przypominam sobie, żeby charakterystyką Si-Fi było "w ten gatunkej filmowym można wrzucić każdą głupotę bo to Si-Fi nie musi być sensownie i logicznie"...

skoczek_narciarski

SW to zawsze bylo fantasy od samego poczatku. Sa rycerze, miecze, ksiezniczki, lordowie i smoki. Tyle, ze w kosmosie.

ocenił(a) serial na 7
Alexio12

A skąd wiesz z jakiego metalu są zrobione, może to ultra lekki super wytrzymały metal nieznany w naszej galaktyce;]

Daryzda67

Rysunkowy :)

ocenił(a) serial na 7
Autoniacs_pl

Rysunkowy to jest Bolek i Lolek.

Wit_8

Wit_8 chyba nie oglądał Rebeliantów inaczej nie miałby takich problemów z "balansem" płci.

ocenił(a) serial na 5
jerzy_watorski

a zaskoczę cię oglądałem rebels. Po prostu jednak mogli by wprowdzić kilku chłopów np ten kolega ezry nie?

IronEgg

Na chwilę obecną 4 z 5 głównych postaci to kobiety więc na razie widać czyste woknięte przegięcie.

ocenił(a) serial na 4
Flaszu69

Rozumiem, że gdyby 4 z 5 głównych postaci byliby mężczyznami, to wszystko by było w porządesiu?
Weź ty się w łeb stuknij i przestań żałośnie płakać o jakieś "woke", tylko zaakceptuj, że kobiety istnieją i jak najbardziej mogą, ba, powinny występować w głównych rolach

IronEgg

Kobieta niebedaca Jedi bije sie z dwoma pancernymi robotami wazacymi zapewne trzykrotnosc jej wagi kazdy i to w dodatku uzbrojonymi w karabiny, a ona rozwala je golymi rekoam bijac cz piesci i lokcia XD to ma sens hahaha

ocenił(a) serial na 4
Alexio12

Czy ty naprawdę masz problem, że kobieta pokonała roboty w świecie, w którym istnieje moc, statki kosmiczne, skoki w nadprzestrzeń, miliony ras itp.? XD
Tutaj zaś odpowiedź in-universe: Gdybyś obejrzał TCW i Rebels, to byś wiedział, że Ahsoka przeszła szkolenie jedi, a jeśli chciałbyś doczepić się Sabine, to jest ona mandalorianką, którzy są zaś uważani za jednych z najlepszych wojowników w galaktyce :)

IronEgg

Nauczyli się nowego słowa jakim jest "woke" i teraz szafują nim wszędzie i przy każdej okazji xD

ocenił(a) serial na 6
IronEgg

Daj spokój, dla niektórych kobieta to jakaś dziwna rasa a nie po prostu człowiek. Nie potrafią z nimi rozmawiać, traktować swobodnie czy też nawiązywać zwykłych , zdrowych relacji - właściwie to się ich boją a poczucie męskości mają tak kruche, że kilka silnych żeńskich postaci w jakimś serialu stanowi zagrożenie :D

IronEgg

Po serialach Star wars można dojść do wniosku, że kobiet w społeczeństwie jest jakieś 90%, A biali mężczyźni jeśli istnieją to w zasadzie tylko brodaci starcy....

ocenił(a) serial na 4
skoczek_narciarski


Cały czas nie mogę wyjść ze zdziwienia, ilu mizoginów jest na tym portalu, odpowiem jednemu, to przylatuje drugi z jeszcze głupszym komentarzem xD
Przecież dosłownie w 4/5 (mando, boba, obiwan, andor) aktorskich seriali Star Wars głównymi postaciami są mężczyźni

IronEgg

Pojedyncze postacie męskie do których i tak doklejono całą rzeszę postaci kobiecych? Przecież to cały czas ta sama, chora poprawność polityczna. Tylko w Ahsoce podkręcona już na maksa. Zadziera mnie takie wielkie ignorowanie poważnego problemu....

Niestety tak się psuje seriale, filmy, całe uniwersa....

ocenił(a) serial na 8
Wit_8

Jakby to były postacie wymyślone, to można by polemizować, ale te postacie normalnie istnieją w uniwersum i są ze sobą powiązane, także nie ma co płakać z tego powodu :)

Baggins33

Przecież to kontyunacja Rebels, więc jak tych bohaterek mogłoby nie być?

ocenił(a) serial na 5
John_Shepard

Hm no nie wiem a może ktoś inny z rebels??

Wit_8

Ezra zaginiony, Kanan nie żyje, Zeb ma swoje obowiązki. Kto jeszcze mógłby się pojawić?

ocenił(a) serial na 3
John_Shepard

Najlepiej zrobić serial o czymś innym

LordMaximus1

Przecież końcówka Rebels ewidentnie wskazywała na kontynuację, w jakiejś formie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones