Star Trek: Picard
powrót do forum 2 sezonu

W uniwersum ST Pickard był fantastyczną odskocznią od nudnego do bólu schematu (choć znowu jeden statek zbawiał galaktykę). Niestety w sezonie drugim wróciła stara bolączka, czyli Q i borg. Nie wiem, jak rozwinie sie fabuła, ale jest to już zwyczajnie nudne.

Przemyslaw_Niewiadomski_

(Spoiler) Zgadzam się. Drugi sezon to wielkie rozczarowanie. Pierwszy był taki unikalny dokładnie dzięki temu, że odeszli od schematu. Świetnie się to oglądało. W drugim sezonie dotarłem do połowy 5 odcinka i daje sobie spokój. Podróż w czasie do 2024 r., borg, Q, watcher jakiś cuda na kiju. Wyszedł kiepski/średni serial sci-fi jakich pełno. Dla mnie nie do zniesienia.

Przemyslaw_Niewiadomski_

Oj tam przesadzacie trochę ;-) Nie trzeba być Sherlockiem Holmesem by się skapnąć, że tak na prawdę cały ten serial to nic innego jak pożegnanie z całym "następnym pokoleniem". W szczególności z Piccardem ale nie tylko stąd obecność wielu znanych twarzy, w tym także wrogów/przeciwników, z którymi przez te wszystkie lata zmagał się główny bohater. W szczególności byli nimi borg i Q - tego za Kirka nie było i stanowiło pewien wyróżnik przygód nowej załogi Enterprise'a (i nie tylko). Myślę, że w kolejnych odcinkach (a także sezonach, o ile powstaną) takich powrotów będzie więcej. Nie wiem jak wy ale ja się wychowałem wręcz na przygodach załogi nowego Enterprise'a, Voyagera czy Stacji Kosmicznej i widok ich starszych (żeby nie powiedzieć "podstarzałych" wersji) jest dla mnie trochę szokiem i smutkiem jednocześnie bo czarno na białym pokazuje, że, jakbyśmy się nie czuli, cóż, latka lecą ;-) Ja twórcom tego serialu bardzo dziękuję, bo dzięki niemu kpt. Picard i reszta może się godnie pożegnać ze swoimi fanami.

process

Zgadzam się z przedmówcą. Każdy odcinek 2. sezonu oglądam z zapartym tchem, niektóre sceny nawet przewijam i oglądam ponownie :-) Petarda!

ocenił(a) serial na 7
process

Spokojnie, będzie jeszcze trzeci sezon. I tam też pojawią się "dziadki" ;) Ale fakt - żegnają się z tymi postaciami na zawsze.

Przemyslaw_Niewiadomski_

The next generation widziałem w całość z 10 lat temu, ale z tego co popamiętam to właśnie pojawienie się BORG i Q dawało zawsze powiew świeżości i akcji względem bardzo podobnych odcinków.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones