Stamtąd
powrót do forum 1 sezonu

Jestem świeżo po skończeniu 1 sezonu więc opieram swoje spostrzeżenia tylko do tego momentu więc prośba żeby oznaczać spojler jeśli w 2 sezonie pojawiają się kolejne podobieństwa. Lost skończyłem dawno temu więc pewnie sporo rzeczy mi umknęło natomiast rzuciły mi się następujące analogie:

- LOST: wyspa, FROM: miasteczko
- LOST: część grupy mieszka przy plaży część w dżungli, FROM: część w mieście część w domu kolonialnym
- LOST i FROM: w momencie napięcia słychać praktycznie identyczna ścieżkę dźwiękową
- LOST: dzwięk gdy pojawia się dym, FROM: identyczny dzwięk dochodzący z lasu z latarnii,
- LOST: bunkry, FROM: schrony/drzewa
- LOST i FROM: nagromadzenie wielu wątków oraz tajemnic, które wzbudzają ciekawość i chęć poznania ich pochodzenia i zakończenia,
- LOST: bohaterowie zastanawiają się czy chcą opuścić wyspę, powrót na wyspę, FROM: bohaterowie równiez zaczynają dyskusje czy tak na prawdę chcą opuszczać to miejsce
- LOST: budowa krótkofalówki i wyprawa na wzgorze w celu złapania sygnału, FROM: budowanie wieży w celu złapania sygnału
- LOST i FROM: ten sam bohater grający w obu serialach
- LOST: inni, FROM: potwory

Tak na szybko chyba tyle.

Zapraszam do dyskusji i podawania Waszych skojarzeń :)

gandera

Dokładnie tak. Super wychwycone detale. Mi też FROM bardzo przypomina LOST... Dlatego tak mnie wciągnął. Mam jeszcze pojedyńcze skojarzenia z "Opowieścią podręcznej" (miasteczko podobnie jak republika Gilead to miejsce z którego potencjalnie nie ma ucieczki, choć wielu próbowało, no i motyw kary w skrzyni też jakoś tak mi "zaleciał" Podręczną). Z kolei motyw robaków pod skórą, skojarzył mi się z "Fortitude" ;)

gandera

W ostatnim odcinku, gdy Boyd ucieka z kampera po zobaczeniu Abby. Wówczas muzyka identyczna jak w Lostach.

ocenił(a) serial na 8
gandera

Ja właśnie obejrzałam pierwszy odcinek Lost i od razu niespodzianka :D Biedny Boyd - zanim trafił do koszmarnego miasteczeczka, był uwięziony na koszmarnej wyspie :D Nie dane mu zaznać spokoju xD

sarenka

po lost-ach, zostal detektywem (serial Rookie)

ocenił(a) serial na 6
gandera

Dawno temu oglądałam lost ale wydaje mi się, że jest jeszcze jedno podobieństwo. W lost ta wyspa uzdrawiała ludzi wydaję mi się, że tam była jakaś chora kobieta, którą wyspa uzdrowiła i ona tam została, nie pamiętam dokładnie a w from wszystkie rany bardzo szybko się leczą itd.

ocenił(a) serial na 7
Pajvk

Teraz mi się przypomniało że Fatima nie mogła mieć dzieci a w miasteczku zaszła w ciążę ... Tak samo było z Claire w Lost (chociaż tutaj chyba było, że zaden noworodek nie przeżył na wyspie)

ocenił(a) serial na 7
gandera

Kolejna analogia to pozytywka. W The From pojawia się dość często a w LOST występuje w bazie Danielle tej Francuzki i Sayid jej naprawił

gandera

Widziałam jedynie kilka odcinków LOST (bez zachowania jakiejkolwiek chronologia) kiedy było emitowane jeszcze w tvp. Mimo to było to moje pierwsze skojarzenie kiedy zaczęłam oglądać the from.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones