Squid Game
powrót do forum 1 sezonu

Polecam gorąco. Mnie osobiście estetyka seriali koreańskich bardzo odpowiada. A ten po prostu rewelacyjnie się ogląda. Więcej, jak skończę pierwszy sezon.

CaliforniaSun

Zaskakująco wzruszająca końcówka. Film bardzo dobry, ale nie mogę się oprzeć wrażeniu, że to był remake jakiegoś filmu, serialu, który uleciał mi z pamięci.

UWAGA SPOILER!

Scenę, gdy podczas party dla bogaczy, jeden z nich bierze do pokoju młodszego gościa i tam zostaje upokorzony, gdzieś już widziałem.

ocenił(a) serial na 8
wilczekstepowy

Trochę skojarzył mi się z Igrzyskami Śmierci.

jakubdrag

Racja. Niektóre motywy bardzo podobne.

ocenił(a) serial na 8
jakubdrag

Z "Igrzyskami śmierci", sam motyw najbogatszych grających życiem biednych był też choćby w "Oczach szeroko zamkniętych", paru odcinkach francuskiego "Profilage" i co najmniej kilku innych, tylko teraz nie pamiętam w czym konkretnie. Niemniej, mimo że sam pomysł nie był szczególnie oryginalny, realizacja była naprawdę znakomita.

Sol89

Albo w "Uciekinierze" z Arnoldem S.

ocenił(a) serial na 8
jakubdrag

Albo z Battle Royale

ocenił(a) serial na 7
wilczekstepowy

Bo to taki miks Piły, Hostel (bardziej 3 część), Alice in Borderland, Igrzysk Śmierci i tam parę innych jeszcze by się znalazło. Ale najbardziej widać podobieństwa właśnie do tych wymienionych.

LeBomB

Alice in Borderland również fajne.

LeBomB

Ja bym jeszcze dodał brazylijski serial "3%".

ocenił(a) serial na 7
Wojtas4477

Zacząłem, ale nie skończyłem. Za bardzo mnie znudził po pierwszych bodajże 5 odcinkach.

ocenił(a) serial na 10
wilczekstepowy

Platforma, Circle i Dom z Papieru z wiadomych przyczyn (wg mnie)

ev2707

Właśnie, też mi się kojarzyło z Platformą, ale ostatecznie stwierdziłem, że pewnie za dużo sobie dopowiadam.

ocenił(a) serial na 8
ev2707

Jakie były podobieństwa do "Domu z papieru"? Oczywiście poza strojami "nadzorców.

Sol89

Nie widzicie analogii - ze bogacze elity stworzyły ta pandemie i Straszą respiratorami a tak naprawdę szczypią niezbyt zbandamymi szcZypawkami i wyśmiewają się jak nas nabrali i zmuszają do noszenia masek

ocenił(a) serial na 8
supermarioktos

Taak, bardzo się cieszę, że nie dostrzegam takich analogii.

Sol89

Twórcy obu tych seriali to komuniści, pragnący krwawej rewolucji, odwiecznego mokrego snu marzycieli w rodzaju Woltera i spełnionego przez Hitlera, Lenina Pol-Pota, Mao, Che......... ziew i rzyg.

ocenił(a) serial na 9
wilczekstepowy

Uwaga spoiler,

Gra w kulki bardzo przypominała mi odcinek z Alice in Borderland "Wilk i owce" gdzie musieli poświęcić jedno z żyć swoich przyjaciół. Ogólnie widać, wiele zapożyczeń ale oglądało się ten serial z zapartym tchem. WINCYJ tak dobrych seriali :) !

Toporek1992

Oglądając "Squid Game" właśnie mi się wydawało, jakby był koreańską odpowiedzią na japońskie "Alice in Borderland". Obydwa mi się bardzo podobały, ale Koreański jednak w mojej ocenie wypadł nieco lepiej. Ale to być może wrażenie świeżości. Ale tak patrzę na oceny na filmweb i widzowie też minimalnie wyżej sobie cenią "Squid..."

ocenił(a) serial na 8
wilczekstepowy

Jak dla mnie bardzo podobne do anime Kaiji: Ultimate Survivor.

EFsky_filmweb

Ciekawe. Może później rzucę okiem. Nie oglądałem. Dzięki.

ocenił(a) serial na 8
wilczekstepowy

Warto rzucić okiem, kreska staroświecka i "brzydka", ale fabuła świetna.

Filippiarz

Dzięki, na pewno to sprawdzę.

wilczekstepowy

W którym odcinku Brdzie ta scena ? Możesz zdradzić ??

wilczekstepowy

W którym odcinku bierze tego młodego do siebie ?

supermarioktos

Nie tyle, co młodego, co młodszego od siebie. Zdaje się, że to w 7 odcinku.

ocenił(a) serial na 6
wilczekstepowy

Bardziej biedny i naiwny brat Parasite bym powiedział.

ocenił(a) serial na 8
tzn_xenna

A że tak spytam oprócz kraju produkcji to co mają wspólnego ze sobą Parasite i Squid Game?

ocenił(a) serial na 6
ByrekK

Krytykę późnego kapitalizmu; w Squid w mocno przejaskrawiony i wrecz groteskowy sposób

ocenił(a) serial na 8
wilczekstepowy

"GRA" z Michaelem Douglasem. Tam twist był niewyobrażalny.

MarRey140

Tak, ten film był mega. Oglądałem za młodego, ale tak się czasami zastanawiam czy oglądając go teraz, jako stary wyga, czy też tak dałbym się nabrać. Oczywiście niesprawdzalne.

CaliforniaSun

SPOILER

Motyw zakładów pojawił się w jednym z filmów z escape roomem. ;)

ocenił(a) serial na 9
CaliforniaSun

jaki koreański serial polecasz?

tagmen

Wiem, że nie do mnie, ale z koreańskich poleciłbym "Sweet Home". Osobiście dla mnie 5 odcinek stał się dla mnie legendą.

CaliforniaSun

Wszystko fajnie tylko dlaczego głowny bohater na końcu robi się na Wiśniewskiego???

ocenił(a) serial na 9
mucha_gan

Myślę że sam kolor ma znaczenie. W grze czerwone mundury nosili żołnierze, którzy mieli władzę nad życiem i śmiercią zawodników. Być może główny bohater chce udowodnić, że nie jest wyłącznie koniem wyścigowym.

ocenił(a) serial na 6
mucha_gan

No właśnie nie ma to nic na celu. Pokazuje, jak bardzo jest mu wszystko jedno,jak bardzo jego życie nie ma smaku. Tuż przed widzimy migawki plakatów w zakładzie fryzjerskim, a on wskazał tą czerwonowłosa.

ocenił(a) serial na 8
nefla

A ja myślę że aklometsej może mieć rację - że na widok tego zdjęcia w zakładzie fryzjerskim poczuł właśnie, że ten kolor ma znaczenie. Tym bardziej, że właśnie wtedy postanowił przecież na nowo zacząć żyć.

ocenił(a) serial na 9
mucha_gan

A mnie zastanawia dlaczego żaden z graczy nie zwrócił uwagi na fakt, że ilustracje ze wszystkimi grami były wymalowane na ścianach w ich pokoju już od samego początku.

ocenił(a) serial na 8
Ndriere

Na początku cały pokój był w łóżkach, dopiero jak zostało kilkunastu graczy to było widać malunki.

ocenił(a) serial na 5
CaliforniaSun

Serial całkiem spoko. Dałem niską ocenę tylko dlatego, że jest koreański przez co nie potrafiłem rozpoznawać aktorów... chińskie/ japońskie/ koreańskie twarze są dla mnie niemal identyczne. Mam problem z ich odróżnianiem. Wolałbym też żeby nie było tych wstawek pomiędzy grami, które sztucznie dłużyły serial.

ocenił(a) serial na 9
dacapo

Na początku zawsze tak jest, potem jest już łatwiej ;)

CaliforniaSun

No napewno było 100 do 100 xD co za szmira

CaliforniaSun

Mi ten film kojarzy sie z eksperymentem na ludziach z Adrienem Brodym, jak jedni byli wiezniami a drudzy straznikami po czym wymknelo sie to spod kontroli. Oglnie dlatego tez owy serial nie bardzo mnie zszokowal mam cos na zasadzie powtorki z rozrywki.

ocenił(a) serial na 4
CaliforniaSun

Litości. Ile macie lat? 10?

romek83

Sześć.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones