Squid Game (2021)
Squid Game: Sezon 1 Squid Game Sezon 1, Odcinek 1
Odcinek Squid Game (2021)

Światło czerwone, światło zielone

Red Light, Green Light 59m
7,5 2 392
oceny
7,5 10 1 2392
Squid Game
powrót do forum s1e1

Po pierwszym odcinku

ocenił(a) serial na 6

Nie powala. Takich filmów było już setki. Sieczka z ludzi i chorzy obserwatorzy nie robią na mnie wrażenia. Czy w dalszych odcinkach jest coś dla intelektu, nie tylko pożywka dla zmysłu wzroku psychicznie chorych? Bo oglądając ten spektakl z krwi czułam się jakbym była tym kimś w ciemnej masce. Ale odczucia raczej były inne...

obserwacja

Ja uważam, że tak. Po pierwszym odcinku przygotowałam się na The Cube, abstrakcję trochę bez morału, krew dla krwi- ale dalej jest o wiele lepiej. Jest bardzo mocno, ale serial pokazuje, z jakimi koszmarami zmaga się tamta kultura. Jestem na 5 odcinku i na razie to wszystko ma sens

ocenił(a) serial na 6
obserwacja

Zależy. Niektóre odcinki naprawdę ryją banię - jest motyw wyboru "ja albo on", motyw "być uczciwym czy oszustem", "być dobrym czy złym" itp. Niektóre zabawy to niezła akcja psychologiczno-społeczna.

Ale z kolei niektóre gry są zwyczajnie durne - czyli zaczyna X graczy, kończy Y graczy, a do przejścia gry nie trzeba ani sprytu, ani wiedzy, ani siły, takie zwyczajne "na kogo wypadnie na tego bęc". Sporo uwagi poświęcane jest wyborom, które w momencie wybierania nie mają żadnego znaczenia. Musisz wybrać A lub B, a skoro nie wiesz co jest "lepsze" to nie ma za bardzo co rozkminiać - a w serialu wybierają, wybierają, analizują itp.

Jestem na 7 odcinku, ale coś czuję że zaraz wymyślą jakiegoś twista, bo powoli historia staje się mało wciągająca, bo tylko pokazywane są nowe gry w których chodzi tylko o to, żeby ktoś odpadł. Więc pewnie zaraz się dowiemy, że to tylko przykrywka dla zupełnie czegoś innego.

Trochę od czapy motyw z lekarzem i jakimiś statkami, strzelanie w małym pomieszczeniu o giną tylko ci, którzy mają zginąć - zasadniczo bazuje na starym motywie "zamknijmy obcych ludzi, wystraszmy i każmy im walczyć", czyli pokazanie, że człowiek pozbawiony bezpieczeństwa staje się dzikim zwierzęciem walczącym o życie.

Ale jest nieźle, mam tylko nadzieję że historia się zamknie i nie będą kręcili kolejnych sezonów, czy innych sequeli, rebootów czy reinkarnacji :-)

obserwacja

Popieram, aktorstwo głównego bohatera (1 odc.) na poziomie brazylijskich telenoweli. Nie wiem czy warto tracić czas na kolejne odcinki.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones