PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=526554}

Spartakus: Krew i piach

Spartacus: Blood and Sand
8,0 77 967
ocen
8,0 10 1 77967
6,6 7
ocen krytyków
Spartakus: Krew i piach
powrót do forum serialu Spartakus: Krew i piach

Kogut

użytkownik usunięty

Właśnie skończyłem oglądać Spartakusa i razi mnie strasznie duża ilość wypowiadanego słowa "cock" i jego wariacje... Okropne jest też to, że zawsze jak pokazują arenę to wszyscy są pod wpływem ekstazy, babki z cyckami na wierzchu i ktoś gdzieś zawsze się albo bije albo bzyka... Ogólnie serial mi się bardzo podoba ale te dwa szczegóły drażnią mnie niesamowicie. Wam to nie przeszkadza?

ocenił(a) serial na 9

Wnioskuję, że obejrzałeś pierwszy odcinek tylko. Jeśli coś takiego jak to Ci przeszkadza, to potem pojawią się elementów , które będą Ci przeszkadzać jeszcze bardziej. Bo przekleństw, cycków, flaków i bzykania będzie od groma. Będzie też np. wątek homoseksualny i dla mnie osobiście to była jedna rzecz, która naprawdę kuła w oczy i zraziła w jakiś sposób...

Taka specyfika tego serialu. Ukazuje dobitnie realia i pewne czasem pomijane aspekty tamtych czasów. I za pewne nie każdemu oglądanie czegoś takiego odpowiada.

użytkownik usunięty
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) serial na 9

Aha no to co innego ;) No fakt, trochę tych przekleństw było i rzeczywiście, sam osobiście na to aż takiej uwagi nie zwróciłem, ale "Ch*j Jowisza" pewnie rzeczywiście tam liderował. ^^ Tak czy inaczej mnie to osobiście nie przeszkadzało. Jak i to co działo się na trybunach podczas walk, bo pewnie rzeczywiście tak właśnie to wyglądało.

Mnie dużo bardziej w tym serialu bolało to ilu pozytywnych bohaterów dosięgnęła śmierć i cierpienia. Że [SPOILER] praktycznie poza ostatnim odcinkiem (chwała Bogu, że tak to wszystko zrekompensował ;)) jesteśmy świadkami tego, jak chciwe sk**wysyny wyrządzają krzywdę tym w mniejszym lub większym stopniu pozytywnym postacią. Ja to odebrałem bardziej jako "niefajne", jednak to również wynika ze specyfiki tego serialu i tego w jakich czasach się odgrywa akcja.

Tak czy inaczej, dla mnie ogólnie rewelacja ;) Spośród wszystkich jakie oglądałem ustępuje tylko Dexterowi. Podoba mi się w tym serialu wyrazistość postaci. Ich skrajne poglądy i charaktery. Spartacus, Crixus (epicki!), Doctore czy Batiatus. I praktycznie o każdym innym można to powiedzieć.

ocenił(a) serial na 10
Stolarcfc

To właśnie tworzy klimat tego serialu. Widzowie, którzy reagują tak żywiołowo, i te przekleństwa to pewnego rodzaju innowacja i uintensywnienie atmosfery na ekranie. Dzięki temu jest ta erotyczność i wulgarność. Zdecydowanie te dwa czynniki wymienione przez autora tematu pozytywnie wpływają na obraz całości. A i tu po raz pierwszy i jedyny widziałem kolesia z odciętym ku.tasem. To też wrażenie robiło.

Cenzurujecie słowo "k.u.t.a.s."? No filmweb daruj już sobie...

ocenił(a) serial na 10
Roy_v_beck

@ Roy_v_beck - TRUE, TRUE ;) Dokładnie tak samo podsumowałem B&S ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones