PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=788550}

Snowfall

7,8 2 859
ocen
7,8 10 1 2859
Snowfall
powrót do forum serialu Snowfall

Naprawdę SNOWFALL jak mało który serial przez wszystkie sezony trzyma przyzwoity poziom do samego końca. Jest to jeden z nielicznych seriali w którym byłem zaangażowany w fabułę, kibicowałem różnym postaciom pomimo tego iż wszystkie zasługiwały na ciężkie dożywocie lub kulkę w łeb. Ostatni raz tak wkręcony byłem chyba w serial Peaky Blinders czy Breaking Bed. Serial momentami szedł w stronę narracji „BLM” ale na pewno nie jest stronniczy gdyż w moim uznaniu pokazuje (na ile może przy opowiedzeniu tej historii) przemoc, chciwość i niemoralność każdej ze stron.

Spoiler
To co w finale mnie zaintrygowało to to, że o Saincie czy Leonie wszyscy tak szybko zapomnieli. Gdy Leon z Saintem idą po dawnej dzielni gdzie od czasów ich rządów minęło co najmniej rok, nikt ich nie poznaje i są traktowani jak ziomki z innej planety. Chyba że czegoś nie zatrybiłem i minęło nie rok czy dwa ale co najmniej 5 lat odkąd Saint się stoczył. Swoją drogą Saint – menel został zagrany KAPITALNIE! No i ogólnie w serialu jest wiele smaczków i nawiązań do „czarnoskórej” pop kultury, których pewnie wielu nie wychwyciłem. Co do ostatniego odcinka to scena gdzie na dzielni kręcą film – to mogło być nawiązanie do jakiegoś filmu Spikea Lee ale nie mam pojęcia którego.

ocenił(a) serial na 9
AKSORZ

Dodam jeszcze że na uznanie zasługują liczne bardzo pomysłowe ujęcia. Naprawdę warto docenić i zwrócić uwagę na wile długich ujęć lub krótkich ale bardzo nieprzeciętnych - Duży plus za to,

AKSORZ

Pominąłem ten spoiler który napisałeś bo nje chce stracić wątku ale zobaczyłem twoj wpis to nie mogłem się powstrzymać żeby nie pochwalić również tego serialu. Trafiłem na niego tak „z dupy” dobry rok temu na hbo go obejrzałem pierwszy sezon i jakoś zostawiłem
Teraz zobaczyłem
Ze jest dostępny na Disney-u wiec bez zastanowienia odpaliłem bo naprawdę jest swietny te dylematy moralne dodają mu smaczku. Jeżeli lubisz takie klimaty to polecam Ci również „the wire” zajebisgy serial w takim klimacie pozdro bro :)

AKSORZ

Ps. Najbardziej mi się podobało to ujęcie całej ulicy i wzdłuż te palmy oraz ten widok z wzgórza na LA nocą miodzio :) pozdrawiam

ocenił(a) serial na 9
xastyy

"The Wire" widziałem - jest super! Z długich ujęć to w ostatnim sezonie jest kapitalne ujęcie z drona który unosi się nad ulicą, a potem "wjeżdża" na piętro chińskiej restauracji. Po wlocie przez okno ktoś musiał przejąć kamerę bo nie ma cięcia ale ujęcie jest dalej kręcone do rozmowy matki żony Franklina przy stoliku. Na pewno wrócę do tego serialu i obejrzę go raz jeszcze bo. Teraz próbuję oglądać serial "Braterstwo" ale nie ma on startu do Snowfalla chociaż z biedy można oglądać.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones