PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=750071}

Skazany na śmierć: Sequel

Prison Break: Sequel
7,6 19 101
ocen
7,6 10 1 19101
Skazany na śmierć: Sequel
powrót do forum serialu Skazany na śmierć: Sequel

Kto lubił Prison Break - oglądalność obowiązkowa. Tak, udało się utrzymać klimat wcześniejszych serii! Prawdę mówiąc naprawdę ciężko byłoby się zorientować że od ostatniego odcinka minęło 8 lat. Ci sami aktorzy, ten sam dreszczyk, nawet muzyczka jak za dawnych lat. I chyba to co tygrysy lubią najbardziej - kolejne więzienie i kolejne tajemnice. Duże brawa!

Teraz minusy, czyli tytułowe "ale".

UWAGA, SPOJLERY!!!






Wielką zaletą PB była realistyka. OK, wiadomo że zdalny odczyt dysków czy plan więzienia co do śrubki było mocno naciągane, ale zasadniczo dało się w to uwierzyć. Mało było scen gdzie "oooo, tu już przegięli!". W nowym PB, hmmm, niestety już przeginają i dla fabuły pojawiają się niestworzone rzeczy. Jadą sobie w trójkę na linię frontu, bez planu a tym bardziej jakiegokolwiek przygotowania. Natrafiają na grupę uzbrojonych zbirów pilnujących ruin i... nie zauważeni przez nikogo (!), wchodzą do pierwszego lepszego budynku gdzie od razu znajdują poszukiwanego przez wszystkich faceta (!!), ratują go, ratują z budynku obok chmarę dzieci (!!!), uciekając zbirom porywają im samochód (!!!!) i całą grandą bez większych przeszkód wracają na granicę. No wybaczcie, ale trudno mi w to uwierzyć. Tajemnicze wiadomości typu "znajdź kogoś". Wszyscy zastanawiają się o kogo chodzi a pod spodem wyjaśnienie "spoko, jak nie wiecie to tu jest jego numer telefonu". Wow, serio, to cała finezja łamigłówek? Dalej: po zderzeniu na pełnym gazie Lincoln wypada przez przednią szybę i ląduje w jeziorze. Wydaje mi się że po takim zderzeniu człowiek ma przynajmniej zwichnięty bark, no, może jeszcze jakieś zadrapanie. A tu nic, nawet siniaka nie ma i w locie zabrał marynarkę. T-Bag i jego ręka - no nijak sobie nie mogę wyobrazić, jak taka operacja była przygotowana. Żadnych badań, żadnej analizy, żadnych prób - po prostu z dnia na dzień dostaje cyber-dłoń i chwilę po przebudzeniu dusi nią lekarza? Jak działa morderca? Zakrada się nocą i po cichu likwiduje cel? Nie, nakłada buty na wysokim obcasie, w środku dnia podjeżdża pod dom ofiary (wielkim "nie wyróżniającym się czarnym wozem'), parkuje na głównej ulicy pod głównym wejściem, paraduje z bronią na pół osiedla - i oczywiście daje plamę. Niesamowite, jak mogło się nie udać... Wizyta w więzieniu - "Macie takiego-a takiego? Nie. A kogoś podobnego? Nie. A może kogoś innego? Nie. Bo ja jeszcze mam tu rysuneczek, może ktoś z tego rysuneczka? A, no tak, największy bandzior, zapakować czy na miejscu? Na miejscu, dziękuję!". To już we Wronkach trudniej o wizytę u kogoś znajomego niż w więzieniu w Jemenie o zaostrzonym rygorze.

Mam nadzieję że w przyszłych odcinkach będzie mniej wciskania kinowej papki a więcej emocji.

zmechu

Dobra szyderka. Najlepsze, że Lincoln ucieka przed jakimiś fajfusami w Chicago, ale nie boi się kalifatu ISS.

ocenił(a) serial na 7
okazaki

Mnie z kolei nurtują inne pytania, mianowicie:
- sezon 4 zakończył się ucieczką Sary z więzienia, więc jakim cudem chodzi sobie normalnie jak gdyby nigdy nic po ulicach i jest osobą publiczną? Nie powinna być zbiegiem?
- Michael ma zapewnić ucieczkę temu zbrodniarzowi z ISIS, a skoro tak to dlaczego Lincoln musiał odbijać gościa od prądu z terenów opanowanych przez ISIS? Przecież, skoro jest kluczową postacią, nie wystarczyłoby gdyby poinformował swoich ludzi o tym, że "szejk światła" jest mu potrzebny do ucieczki z więzienia?
To kolejne nieścisłości, czy ktoś posiada jakieś racjonalne wytłumaczenie?

ocenił(a) serial na 6
suineg

"sezon 4 zakończył się ucieczką Sary z więzienia, więc jakim cudem chodzi sobie normalnie jak gdyby nigdy nic po ulicach i jest osobą publiczną? Nie powinna być zbiegiem?"

Cały 4 sezon był zalany absurdami, a ty wymagasz logiki i dobrego poziomu od 5 sezonu w
którym główny bohater, który nie żyje jest wskrzeszony, bo tak twórcom pasowało,
bo nie mieli lepszego pomysłu na serie.
4 sezon nigdy nie powinien powstać, bo mocno zaniżył ocenę całego serialu.
5 sezon też zbędny.

1 sezon - 9/10
2 sezon - 8/10
3 sezon - 7/10
4 sezon - 6/10
Ocena serialu - 7,5/10

5 sezon po 3 epizodach przypomina najbardziej 3 sezon.

returner

jakie absurdy z 4 sezonu masz na myśli?

suineg

Chociaż gwoli ścisłości to Wyatt też se biegał po ulicy, więc widocznie maja mocne plecy.

ocenił(a) serial na 4
suineg

Jestem pewny, że Sara jest wolnym człowiekiem dzięki współpracy Micheala z CIA. W 3 odcinku mamy trochę wyjaśnione czym Scofield zajmował się po swojej sfingowanej śmierci. Mam nadzieję, że właśnie w ten sposób twórcy wyjaśnia, dlaczego Sara została uniewinniona i mogła spokojnie wrócić do USA.

ocenił(a) serial na 8
ElBartekRM

to miałoby największy sens

Domisia21

na pewno tak było
bo inaczej jak to wyjaśnić?

ocenił(a) serial na 7
ElBartekRM

owszem, może i masz, w 3 odc wiele jest wyjaśnione, ale w każdym bądź razie Sara nie wiedziała, że Michael żyje i współpracuje z CIA więc raczej nie wiedziałaby o swoim oczyszczeniu z zarzutów. Bo co by jej powiedzieli? Jest Pani wolna? A dlaczego? A tak ooo. Niech pani nie pyta.

cloudy_olive

mogli powiedzieć, że znaleźli nagranie jak widać całą sytuację, że wiedzą że zrobiła to w obronie Michaela..
łatwo to wyjaśnić

ElBartekRM

Ja też uważam, że Sara jest wolna dzięki współpracy Michaela z CIA. A Sarze sciemnili powód dla którego jest wolna. Wydaje mi się, że duzo odpowiedzi na pytania, które nasuwają się w 5 sezonie, jest w ostatniej części - Ostatnia ucieczka. Jest tam kilka scen, które są jakby nie jasne, nie dokończone...

Chociażby ta scena kiedy Mahone mówi do Michaela: (kiedy pojechali po spadochron) "Jest na to jeszcze inne rozwiązanie" - można to rozumieć na dwa sposoby - jest inne wyjście niż spadochron, lub jest inne wyjście, czyli zawrzeć układ z CIA, żeby Sara byłą wolna. Mahone miał przecież różne wejścia - być może dzięki temu upiekł dwie pieczenie na jednym ogniu i jednocześnie załatwił sobie fuchę...
Kiedy Sara wydostaje się z więzienia, a Michael zostaje w środku, Mahone ma oczywisty wyraz twarzy - doskonale wie o cho chodzi. Wydaje mi się, że Mahone miał w tym wszystkim duży udział.

W Ostatniej ucieczce jest tez scena, kiedy Michael wchodzi do kliniki. Po czym przekazuje wyniki badań Mahone`owi, aby ten oddał je Sarze. Oglądając 5 sezon wnioskuję, że wyniki były sfałszowane, aby Sara uwierzyła, ze Michael na prawde był chory i umarł.

Dużą zagadką dla mnie w 5 sezonie jest to kim jest tajemniczy Posejdon?
Po obejrzeniu ledwie kilku odcinków miałam juz kilkanascie typów :D
Wnioskując - Posejdon to osoba, o której słyszeli praktycznie wszystkie postaci które dotychczas pojawiły się w 5 sezonie.
Posejdon to osoba, która współpracuje (kieruje?) CIA, czyli wspołpracuje (kieruje?) również Michaelem.
Posejdon to ktoś kto chce zabić Lincolna, ale jednocześnie chce ocalić Sarę, tylko dlaczego? Coś do niej czuje czy będzie mu do czegoś potrzebna?
Analizując prawie wszystkie postaci z poprzednich sezonów nikt nie przychodzi mi do głowy. Jednocześnie nie uważam, żeby była to jakas nowa postać. To będzie na pewno największe zaskoczenie tego sezonu, przynajmniej dla mnie.
Sugerując się wypowiedziami na forum...
Krantz? Za proste, po co miałby ocalić Sarę?
Mahone? (pomino, ze aktor go grający zaprał się, ze nie będzie grał w kolejnych sezonach, nie wkluczam jego powrotu...) Po co miałby zabijac Lincolna?
Christina Scofield? Zmartwychwstała? A może Sara wcale jej nie zabiła, tylko postrzeliła i ona żyje? :D Ale po co miałaby zostawić Sarę przy życiu skoro w 4 sezonie chciała ją zabić? Ze wzgędu na wnuka? Nie pasuje to do niej....
Kellermann - raczej już nie wchodzi w grę - kto oglądał wie dlaczego...

Jacob? Gośc od początku jest podejrzany. No i to spotkanie w 4 odcinku z Van Goghiem i Blondyną... On najbardziej póki co pasuje mi do Posejdona... Choć pewnie jestem w błędzie... ;)

Sezon 5 jest bardzo dobry, zagadka goni zagdakę... :)

Karina_33

coraz więcej pytań...
postać Posejdona ma być ujawniona podobno w 7 odcinku, tak napisała pewna osoba w innym poście :)

dymas23

W takim razie nie mogę doczekac się 7 odcinka :) Ciekawe skąd ktoś ma takie przecieki :D hehe

ocenił(a) serial na 7
Karina_33

Od początku wiedziałem, że Mahone wiedział o tym, że Michael chce wejść w układ z CIA i to Alex mu ten pomysł podsunął i dlatego miał taką minę i dał mu płytę z nagraniem oraz sfałszowane wyniki badań. Nie zdziwiłbym się, gdyby Mahone okazał się Posejdonem :P

Vempersgame

Tylko po co Mahone miałby zabić Lincolna? Z drugiej strony... Zwroty akcji w PrisonBreak sa tak zaskakujące ze nie dziwi nic. Wczoraj wrogowie, dziś kumple, a jutro znów wrogowie... A wszyscy wiedzą, że Linc lubi przeszkadzać i zawadzać pewnym osobom i za wszelką cenę idzie do celu...

Vempersgame

hmm.. faktycznie.. tylko jeśli wyniki były sfałszowane to chyba nie szedłby do kliniki tylko chyba samo CIA by się tym zajęło, co?
a widzieliśmy przecież, że Michael wchodził do kliniki..
druga sprawa, choroba mu chyba naprawdę wróciła, co? w scenie na plaży z Sarą widzieliśmy, że znów leciała mu krew z nosa.

dymas23

Faktycznie dymas23 możesz mieć rację. Może wyniki były w takim razie prawdziwe a Michael przeszedł kolejną operację... Mam nadzieję że odpowiedzi znajdziemy w następnych odcinkach :)

Karina_33

ja mam teorię, już gdzieś w innym poście o niej pisałem, że CIA zapewniło mu operację tak jak prędzej Firma..
no nie wiem zobaczymy,
gorzej jak twórcy zapomnieli o tym wątku..

ocenił(a) serial na 8
dymas23

A Sara w pierwszym odcinku tego sezonu nie mówiła Lincowi, że przecież on był chory?
Może się tego dowiemy, jeśli i Michaela o to spyta.

Domisia21

a fakt mówiła tak.
ale zobaczymy czy będzie ta choroba wyjaśniona, może wtedy na plaży mu krew poleciała z nosa- zdarza się, może to był przypadek. i wtedy wyniki mogły być podrobione..
albo faktycznie go wyleczyli.

ocenił(a) serial na 8
Karina_33

Czyli pasowałoby obejrzeć The Final Break i się przypatrzeć, oglądałam te 2 odcinki kilka lat temu, więc już tak nie pamiętam. :D
To ja pisałam, że w siódmym, tak pisało na amerykańskich stronach, to powtarzam. :D
W każdym razie już bym chciała ten odcinek obejrzeć. Za tydzień jest Phaecia, taki tytuł, a za 2 tygodnie Wine Dark Sea. :D Sea i Posejdon... :D
Nie mam naprawdę konstruktywnego pomysłu z tym Posejdonem również, dla żartów daję Whipa, za to co może jego imię symbolizować. :D
W pewnym sensie Mahone mógłby pasować, ale... ale aktor w tym sezonie nie gra, chyba że nas ściemniali, a on po kryjomu. :D

Domisia21

Obejrzyj The Final Break, ja przypomnilam sobie ta część kilka dni temu i kilka rzeczy się jakby rozjaśniło ;) Może Ty zauważysz jeszcze coś innego co może mieć powiązanie z 5 sezonem ;)
Ten Posejdon to zagadka. Odpowiedź jest pewnie prostrza niż nam się wydaje :P

ocenił(a) serial na 8
Karina_33

Ta tożsamość Posejdona już mi za skórę załazi. :D
Jutro mam kolokwium, ale się rozproszyłam serialem i tymi odcinkami. Ech. :D Do 14 daję sobie czas wziąć się w garść. :D

Prostsza niż nam się wydaje... też tak myślę.
Ale ktoooooooooo? :D:D:D:D:D::D

ocenił(a) serial na 7
Domisia21

Mahone, ten zabity gość z CIA przez Michaela lub ojciec Jacoba :P

ocenił(a) serial na 8
Vempersgame

hehehe :D:D:D
Don Self, panna Gretchen :D

Domisia21

Don Self to raczej niemożliwe :p

dymas23

On w ogóle przeżył? Pracował dla ABW prawda? Nie pamiętam co się z nim stało...Jest jeszcze jedna osoba która moglaby zabić Lincolna i ocalić Sarę... Bruce Bennett, ale on też nie zyje :D Jak dla mnie kazdy kto mógłby być Posejdonem nie zyje :D haha

ocenił(a) serial na 7
Karina_33

On jeździ na wózku, jest umysłowo chory więc nawet nie mówi chyba.

Karina_33

Don Selfa załatwił gość matki Michaela, Self siedzi w jakimś ośrodku- o ile żyje po tych 7 latach :D
a dlaczego Bruce Bennett miałby chcieć zabić Lincolna?:P

ocenił(a) serial na 8
Karina_33

Albo go nie ma w serialu teraz :D

ocenił(a) serial na 7
dymas23

Może to mały Mike jest posejdonem? xD

Vempersgame

Myślicie że możliwe jest to, że nie ujawnili pełnej obsady? Właśnie po to żebyśmy tylko domyślali się kto jest Posejdonem?

Karina_33

myślę, że jakby chcieli ukryć to i tak jakieś przecieki by były

ocenił(a) serial na 8
Karina_33

Chyba nie, ale jakby jakoś im się udało, no to byłby to niezły wyczyn. :D

I dzięki Wam za przypomnienie mi co się stało z Donem Selfem, wypadło mi to z głowy. :D

Domisia21

Zobaczcie co znalazłam ;) może już widziliście? Przewijajcie zdjecia i czytajcie ;)



http://heavy.com/entertainment/2017/05/prison-break-who-is-poseidon-top-theories -clues-posiedon-identity-name/

ocenił(a) serial na 8
Karina_33

Nie tylko ja przeglądam amerykańskie strony szukając spoilerów. :D Dobrze tu Cię rozumiem. :D Jak tak poszukasz, to może i odkryjesz jak spotkają się Michael z Sarą. :D Ja do tego już dotarłam. :D

"Some guesses are Alex Mahone, Henry Pope, Don Self, or Gretchen Morgan. "

Dobre. :D Chyba tylko Pope'a nie wymieniliśmy wszyscy. :D
I widać też, że nie mają jakiś nietypowych pomysłów. :D

Domisia21

Hehe :) widać, że fani (w tym przypadku fanki) serialu rozumieją się bez słów :)

Ciągle chodzi mi jednak po głowie ten Mahone. Bardzo chciałabym żeby się pojawił, niekoniecznie jako Posejdon.

Szukam dalej ciekawostek ;)

Domisia21

ej jako że wczoraj był wtorek to wiadomo oczekiwałem środy rana z odcinkiem,
w nocy mi się śniło, że to Pope był Posejdonem xd
hahahahaha ale by były jaja

dymas23

Czyżby proroczy sen? hehe przekonamy się :D

Karina_33

Tylko dlaczego on miałby byc posejdonem :p

Domisia21

Zdradz w ktorym odcinku Michael spotka sie z Sara ;)

dymas23

Strzelam, że w ostatnim :P

Karina_33

Bardzo prawdopodobne... niestety

ocenił(a) serial na 8
dymas23

W siódmym. :D Co to będzie za spotkanie... :D Wyniknie z tego coś ciekawego. :D

No i niezły sen miałeś. :D

SPOILER!!!!!!!!!!!!

Ja się ucieszyłam, że w siódmym właśnie. Miejsce trochę symboliczne, w ciekawym momencie, zapewne poruszą ważne wątki i coś się stanie. :D

Domisia21

Nooo niieee! :D Ona juz wie, a ja nic a nic nie moge na ten temat znaleźć! :D domyślam się ze to nie będie zwykłe spotkanie...

ocenił(a) serial na 8
Karina_33

Nom, nawet kilka punktów spotkania wymienię. :D
Link do strony też mam. :D
Ale wg mnie to jest za duży spoiler i boję się, że niektórzy mnie może rozszarpią, no i wtedy to już nie będzie taka niespodzianka. :D Pamiętam wypowiedzi co do zwiastunów, że się było bardzo ciekawym, ale przez to można się wiele domyślić i nie ma takiego zaskoczenia. :D

Dobrze myślisz, a jak obejrzysz za tydzień, to się więcej domyślisz. :D

Domisia21

To wyslij w prywatnej wiadomosci ten link :D
cholera Ty wiesz wszystko :p

ocenił(a) serial na 8
dymas23

jesteś pewien, że chcesz wiedzieć? :D

nie wiem kto jest Posejdonem! :D

i jak się sezon skończy! :D

Domisia21

Jestem pewien :D

ocenił(a) serial na 8
dymas23

pisze, że nie mogę Ci wysłać...

w FAQ powodem może być zbyt mała liczba pkt, wystarczy 10 pkt, np. dodanie 2 recenzji...

i co mam zrobić? :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones