Silos (2023)
Silos: Sezon 1 Silos Sezon 1, Odcinek 6
Odcinek Silos (2023)

Relikt

The Relic 50m
7,3 477
ocen
7,3 10 1 477
Silos
powrót do forum s1e6

Pół odcinka mamy retrospekcje na miłostki (nuda), trochę śledztwa, nawiązania do różnych postaci i sytuacji (a to Pani Sędzia może zna Panią Mechanik Master, a to koleś podrywa na stołówce, smutna historia zastępcy szeryfa), George okazał się skomplikowanym typem i w końcu na koniec coś z rombka tajemnicy Silo jest ukazane. Przez to oczko w górę w moim systemie oceniania.
.

ocenił(a) serial na 7

dokładnie, miejmy nadzieje, ze wreszcie coś się będzie dziać ciekawego i coraz więcej tajemnicy będą odsłaniać poza stosunkowo nudnymi niektorymi wątkami

duzofilmowmaloczasu

Nie łudźcie się pewnie mają już rozpiskę na 3 sezony :), 3 tomy albo i 2 sezony na tom.

użytkownik usunięty
rob_pol

Nadzieja umiera ostatnia. Naiwność ;) ale nic innego nie pozostaje.

ocenił(a) serial na 7
rob_pol

Akurat spodobał mi się serial i przeczytałem całą trylogię. Jest mocno pozmieniane, bardzo mocno. Nie będę się rozpisywał, bo musiałbym spojlerować, ale akcja skupia się na innych postaciach, wg mnie co najmniej jedna jest rozdzielona na dwie, jakby iść z duchem książki w tym tempie to odcinków będzie z 500 żeby to rozwiązać (choć dobrą połowę tomu drugiego nie ma sensu ekranizować). Sam jestem ciekaw co z tego wyjdzie.

ocenił(a) serial na 7
szela81

I jaki jest finał tej całej historii wg. książki-spokojnie możesz spoilerowac :P bo serial póki co taki średniak. I raczej nie będę się brał za kolejny sezon

ocenił(a) serial na 10
tHe_mRuWa

Finał całej historii to Juliett wychodzi z silosu na zieloną trawkę i do pustego lasu z około 150 osobami mają zapasy na nowe życie. Reszta silosu zginęła. No ale to nie wcześniej niż w 6 sezonie. A i jeszcze ciekawostka takich silosów jest 50. Ale akcja toczy się w 1, 17 i 18.

ocenił(a) serial na 7
robin1357

heh czyli generalnie to prawda - co widzieliśmy w ostatnim odc., że ekran w stolowce to ściema... tylko po co tworzyli te silosy - pewnie doszło do jakiejś globalnej katastrofy, ale w końcu ziemia się odrodziła, a oni zasiedzieli się, bo od pokoleń przebywają pod ziemią :P <br/> <br/>nie powiem zaintrygowało mnie to

tHe_mRuWa

Nie do końca prawda, z tego co ja rozumiem sa dwa ekrany :
1. Wizjer osoby w kasku (osoba czyszcząca na zewnatrz) który przekłamuje rzeczywistość, czyli ma być żywo i pełno roślin, by osoba czyszcząca miała motywacje do wyczyszczenia kamery na zewnatrz, tak jak to zrobił holston, by osoby wewnątrz widziały co jest prawie faktycznie na zęwnątrz. i tu wchodzi punkt drugi:
2 Wizjer/ telewizor w stołówkach pokazuje prawie rzeczywistość, bo symulacja dodaje "trupy", patrz na brak trupów gdy na samym końcu julliet stoi i pokazuja wiele silosów i jakimś cudem nie ma trupów ani żony Holstona ani jego samego.
Zwróć uwagę na to, że nagranie któee było na dysku jest właściwie identyczne z tym co widzi julliet i holston i jego żona w punkt 1...

ocenił(a) serial na 8
speeduck

Wizjer w stołówce pokazuje rzeczywistość. Każdy wychodzący ma wgraną symulację z zielonym wzgórzem, która widzi na przysłonie hełmu, żeby odruchowo wyczyścił kamerę silosu. Widać to gdy przelatuje klucz ptaków, na tle niebieskiego nieba, taki sam jak na nagraniu z dysku twardego - wtedy Julia zrozumiała, że to nie jest rzeczywisty obraz. Przez to, że ludzie wychodzący z silosu idą z symulacją a nie z prawdziwym obrazem upadają na kamieniach, których w symulacji nie ma. Julia nie widziała ciała szeryfa (przez symulację na przysłonie hełmu), upadła po zawadzeniu o jego nogi, ale wymacała ciało szeryfa i zostawiła na nim gwiazdę szeryfa. Burmistrz był przekonany, że Julia umrze pod drzewem, bo rozszczelnienie kombinezonu na rękawicach następowało w takim samym czasie w każdym wyjściu. Julia miała jednak inną taśmę uszczelniającą na rękawicach, która nie powodowała rozszczelnienia kombinezonu, dlatego mogła dalej zajść, a oprócz tego oddychała powoli, oszczędzając tlen. W rzeczywistości całą ziemia usłana jest silosami, w których mieszkają ludzie po jakiejś katastrofie. W kolejnym sezonie pewnie Julka dojdzie do kolejnego silosu, pewnie wpuszczą ją do środka, pewnie znajdzie te ogromne metalowe drzwi na dnie silosu - drzwi, które umożliwiają komunikację między silosami, itd, itd... ;-).

mybay

tak jest

mybay

Analiza w punkt.

mybay

Serial tak mnie zaciekawił od pierwszych minut, że połknąłem 10 odcinków w dwa dni. Teraz po obejrzeniu całości, zacząłem czytać książkę. Cała ta kwestia, która napędzała moją ciekawość w filmie, została rozstrzygnięta już w pierwszym rozdziale przy śmierci Holstona.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones