Silos (2023)
Silos: Sezon 1 Silos Sezon 1, Odcinek 3
Odcinek Silos (2023)

Maszyny

Machines 1h 2m
7,6 569
ocen
7,6 10 1 569
Silos
powrót do forum s1e3

Pierwsze dwa odcinki Silosa bardzo ciekawe, ale w trzecim naprawa generatora mnie rozwaliła, chęć do dalszego oglądania powstrzymana.
Skora darmowa para wydobywana była z wnętrza ziemi, to znaczy że turbina generująca prąd jest zasilana parą, czyli ta wpada na łopaty turbiny pod dużym ciśnieniem i obraca całe tą machinerię, która dzięki zjawisku indukcji elektromagnetycznej wytwarza prąd. Więc jakim cudem turbina obraca się jak ściągnięta jest obudowa generatora, para powinna uciekać na wszystkie strony. Po co te łopaty były, tak kręciły się dla samego efektu? Ewentualnie nie można było po ściągnięciu obudowy zobaczyć co się zepsuło, uruchomić ponownie turbinę, stworzyć nową cześć, ponownie zatrzymać i wtedy na spokojnie wymienić? Tyle głupot przy tak małym fragmencie filmu. Nie rozumiem twórców po co to było

Mikor_

masz plany konstrukcyjne? widziales srednice rdzenia i jego wnetrze? nie? no ale pieknie sie zesrales i juz przy tym pozostan.

Mikor_

Pomijając już fakt że nic nie wytrzymało by kręcenia sie z taką prędkościa jak pokazali przez 130 lat bez żadnego remontu, naprawy itp itd. Wszystko podlega korozji i erozji żadne użądzenie nie wytrzyma tak długiej eksploatacji w tak trudnych warunkach. Takie urządzenia są zatrzymywane czesto, są przeprowadzane przeglądy okresowe i naprawy. Już widzę poprawność działania nawet tyhch przełączników po 140 latach. Para wodna rozgrzała właz do czerwoności? Bochaterka weszła do ciasnego pomieszczenia w którym ten właz był rozgrzany i zaczeła go chłodzić wodą tam w normalnie powinno być ze 100 stopni, nie przezyla by tam minuty nawet. Naprawe tych łopat juz przemilczę. Jestem inżynierem pracowałem na utrzymaniu ruchu i to był najgłupszy odcinek serialu jaki chyba oglądałem. Poziom absurdów w nim był poza skalą twórcy po prostu wzieli logikę, zdrowy rozsądek i wytarli nimi podłogę. Tak się konczy jak nie zatrudnia się specjalistów choćby do konsultacji.

ocenił(a) serial na 8
filemon678786

Gdzie tam mówiono że ta maszyna działa nonstop przez 140 lat, przecież była tam ekipa, z główna bohaterka na czele, doradzam oglądać filmy seriale dokładniej, to serial o życiu w silosie, nie o konserwacji i naprawy tej maszyny.

ocenił(a) serial na 8
Mikor_

Moja rada, jak coś oglądasz, to oglądaj dokładniej.

Martinez08

To może sam zastosuj się do swojej rady, KNOX w tym odcinku nie chciał sie zgodzić na wyłączenie turbiny bo nie chciał być pierwszym szefem działu mechanicznego który o zrobił. Rozumiem że łożyska w kole tez wymieniasz podczas jazdy? pod warunkiem że wiesz jak wygląda w ogóle łozysko. Rozumiem że serial jest o zyciu w silosie ale na taki stek bzdur poświęcili cały odcinek, a wystarczyło zatrudnic jakiego kolwiek mechanika nawet samochodowego który by wyłapał wszystkie te brednie.

filemon678786

Wiesz że we wrzecione we frezarce CNC mimo że pracuje tylko 8 -10 godzin dziennie łożyska u nas padają już po dwóch latach! na silniku po 3latach i wszyskie oprawy narzedziowe są wyważone i maja bicie na narzędziu nie wieksze niż 0,02mm. Do edukuj się mechanicznie i obejrzyj ten odcinek jeszcze raz. Poziom żenady jest aż przykry.

ocenił(a) serial na 7
Mikor_

Ten odcinek to był stek bzdur, laska w jacuzzi która sika wodą, temperatura drastycznie spada, ta dziołcha powinna sie tam spalic jak sikneła tąwodą, szlifowanie uszkodzonej części w celu jej wyprostowania, pilnowanie temperatury i ciągle zbliżenia na licznik w celu budowania napięcia, to wszystko tam się kupy nie trzymało i było sztuczne

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones