Silos (2023)
Silos: Sezon 1 Silos Sezon 1, Odcinek 10
Odcinek Silos (2023)

Na zewnątrz

Outside 44m
8,5 519
ocen
8,5 10 1 519
Silos
powrót do forum s1e10

S01E10

ocenił(a) serial na 5

Jednak na zewnątrz nie jest ładnie i to piekny świat jest hologramem a nie odwrotnie

aren_filmweb

Z jakiego punktu tak twierdzisz ? Serialu czy książek? Odcinek 10 rewelacyjny daje dużo do myślenia nad fabułą 2 sezonu. Szkoda, że dopiero za rok, ale ostatnie docinki podbiły rating tego serialu.
Jeśli nie było możliwości na wyciśnięcie tępa akcji w środku serialu to nie ma co się dziwić, że zrobili flaki z olejem przez 3-7 odcinków. Jednak serial ma potencjał i mam nadzieję, że go wykorzystają w kolejnych sezonach.

ocenił(a) serial na 8
Ybor

Serial względem książki jest mooocno rozciągnięty i to niestety mocno czuć w tych środkowych odcinkach.

BlakJoint

Rozumiem, że czytałeś wszystkie tomy? Plissss tylko nie zdradzaj fabuły, na jednym forum przeczytałem, że sezon zakończyli w połowie pierwszego tomu a drugi tom to prequel i go mogą pominąć. Nie ważne jakim się będą sugerować kierunkiem w stosunku do powieści tylko czy wyciągną z kolejnego sezonu wszystko to co mogliśmy obejrzeć w 9 i 10 odcinku. Po ciekawym starcie, klepanie na ekranie zaczęło się od 3 odcinka co sprawiło, że wydawało mi się to trumną do całej treści a miało być pięknie. W sumie dwa ostatnie odcinki nadrobiły straty i ruszył do przodu z kopyta serial dając szanś e na ciekawy drugi sezon.

ocenił(a) serial na 8
Ybor

Jestem dopiero w połowie drugiego tomu. Serial tak mi się spodobał, że od razu sięgnąłem po książki.

BlakJoint

Ach no to nie musisz czekać z odpowiedziami na wiele pytań, ja na książki jestem zbyt leniwy, ale jakbym się zmusił to serial już by mnie nie wciągnął bo znałbym fabułę. Chyba czasem to jest zaleta bo wielu z nas lubi jak cos zaskakuje, tym bardziej Silos jest dobrze obsadzony aktorami i robią dobrą robotę, nie ma co się przyczepić do roli jaką grają i obsadzić kimś innym.

ocenił(a) serial na 6
BlakJoint

Po ksiazke warto siegnac?Czy wzgledem ksiazki a serialem sa jakies zmiany?

ocenił(a) serial na 8
aronn

Moim zdaniem warto. Ogólny zarys fabuły jest taki sam, ale różnią się poszczególne wątki

ocenił(a) serial na 6
BlakJoint

Zeby kontynuowac tam gdzie skonczyl sie 1 sez serialu to ktory tom mam czytac?

ocenił(a) serial na 8
aronn

Pierwszy

ocenił(a) serial na 6
BlakJoint

A tytuł?

ocenił(a) serial na 8
aronn

Silos t1, Zmiana t2, Pył t3

ocenił(a) serial na 8
Ybor

Książka została wydana w 2013 i podobno jest kiepsko przetłumaczona . Jest ona już niedostępna , chyba że w bibliotekach. Może pod wpływem serialu jakieś polskie wydawnictwo wyda ją w nowym tłumaczeniu...?!

ocenił(a) serial na 7
Ybor

Nawet w 1/3 pierwszego tomu, jest tez trochę zmian.

ocenił(a) serial na 5
Ybor

Oglądałeś sezon 1 odc. 10?Na końcu się wyjaśniło raczej bankowo :)

aren_filmweb

bardzo fajny, klimatyczny serial - mam kilka refleksji i pytań po finale pierwszego sezonu: widok z wizjera w silosie jest prawdziwy - świat to postapokaliptyczna pustynia; istnieją setki (tysiące) silosów, które nic o sobie nie wiedzą (czy aby na pewno?); ludzie wychodząc z silosu umierają po zetknięciu z zatrutą atmosferą (mają nieszczelne kombinezony); na najniższym poziomie znajdują się drzwi do innych silosów, które odnalazł George; Juliette nie udusiła się po wyjściu, bo miała kombinezon uszczelniony dobrą taśmą; a teraz pytania: piękny widok, który widzą wychodzący to hologram - w jakim celu jest generowany? na dysku był film z hologramem, czy jednak z realnym widokiem sprzed katastrofy/apokalipsy? dlaczego w silosie nie ma wind?

link69

Pytania do kogo? Tych co czytali książkę czy widzów serialu by uruchomić dyskusję ? Z tego co przeczytałem to taśma nie była uszczelniaczem a w kleju znajdowała się trucizna która zabijała po kilku minutach, z serialu nie wiemy czy atmosfera jest trująca. Generalnie zastanawiają mnie dwie rzeczy po co burmistrz wszedł do 18-tki i wyłączył hologram i tak by się dowiedziała co jest za nim, bardziej od innych silosów ciekawi mnie co się stało z ciałami czyścicieli ktoś je najwyraźniej usuną jeśli tak to znaczy, że wychodzą na powierzchnię. A windy uważam za najmniejszy problem nie ma to nie ma nic by nie wnosiły do niczego.

Ybor

nie czytałem jeszcze książek, na szybko zanotowałem kilka luźnych uwag po seansie...

Ybor

Taśma z IT była słaba (wspominano o tym w jednym z odcinków) i doprowadzała do rozhermetyzowania skafandra, podmieniona taśma była mocniejsza. Ciała czyścicieli zostawały tam gdzie padli, nowy czyściciel ich nie widział gdyż miał na wizjerze zmanipulowany obraz. Co do wind to zagrywka psychologiczna zastosowana przez "założycieli" i ich speców od zachowań ludzkich...

Ciacoh

Dzięki za objaśnienie, czyli trujące taśmy to jakiś mit, który ktoś napisał na innym forum, słaba taśma to trzyma się kupy.

ocenił(a) serial na 8
Ybor

Może warto pomyśleć odwrotnie, czyli to szeryf i jego żona, mieli szczelny kombinezon więc przez to umarli, zaś Juliett miała kombinezon który był nieszczelny.

Ciacoh

<ostry spoiler> Wind nie ma, bo przestrzeń musi być otwarta, żeby można było zdalnie zagazować cały silos, a gdyby to się nie udało to wysadzić go. Takie tłumaczenie było w książce.

ocenił(a) serial na 7
Krzysztof_Grygiencz

brak wind był też podyktowany mniejszymi kontaktami między ludzmi ,było to dodatkowe utrudnienie

ocenił(a) serial na 5
Ybor

Hologram może był po to żeby przed śmiercią mieli jakąś cząstkę swojego upragnionego raju Ciała może sam usuwał potem, albo hologram był dla niego tylko jak wyłaził pokukac Może nie cała planeta jest skażona czy tam zniszczona Coś w ten deseń chyba bedzie

ocenił(a) serial na 7
Arlic

Hologram był po to żeby tracili czas na czyszczenie aby nanoboty zeżarły i uszkodziły uszczelnienie kombinezonu, i masz rację nie cała planeta jest skażona nanotechnologią bo to bronią nanotechnologiczną zniszczono świat

bogdanbodzio

W takim razie musieli mieć niezłe wytłumaczenie na wyjątkowy materiał kombinezonów, bo nano to przedział wielkości na poziomie atomu węgla i jeśli istniałyby na tym poziomie wyjątkowo agresywne nanoboty ... to zwyczajnie w świecie nic (może poza specjalnym polem elektromagnetycznym) nie byłoby w stanie ich powstrzyma, nawet ich śmieszne śluzy.

ocenił(a) serial na 7
bonekinc

Jeżeli nano bierzesz jako wielkość czysto fizyczną to masz rację ale funkcjonuje też pojęcie nano cząsteczka ,gdzie tych atomów są setki tysiecy a nawet miliony i też jest to nano.Komórka ludzka składa się z milionów atomow i żeby ją zobaczyc trzeba mikroskopu elektronowego.I tego typu nanocząsteczki jako bron są przedstawione w powieści i serialu,ale to dopiero w kolejnych sezonach

ocenił(a) serial na 6
Ybor

Ciekawe gdzie biegl Tim Robins pod sam koniec odcinka,do jakies aparatury,cos przelaczyc?

aronn

Mam książkę jeszcze jej nie czytałem, można sprawdzić w sumie bo nic to nie wniesie a jedynie odpowie :P

aronn

Według książki, to on tam nie pobiegł nic przełączać. Poszedł zrobić o wiele bardziej ciekawą rzecz, która wywracała nieco pojęcie świata w Silosie do góry nogami, ale więcej nie zdradzę.

aronn

Książka różni się od serialu i serial bardzo szybko się kończy - J wychodzi z silosa na stronie 250 a tom 1 ma stron 650. Warto wypożyczyć np z biblioteki. Jeden minus książki jest taki że niektóre opisy mocno usypiają. Mogłoby być więcej dynamiki.

Pobiegł do serwerowni żeby zadzwonić i powiedzieć że mają problem.



ocenił(a) serial na 7
link69

Żeby czyścili obraz. Mnie bardziej zastanawia skoro w silosie widzą zwłoki, a ona ich nie widziała to o co chodzi?

ocenił(a) serial na 5
arasik

Może hologram zwlok zostawał w razie czego jak by się komuś udało żeby nie kusiło w razie czego

ocenił(a) serial na 8
arasik

Przecież ona nie widziała zwłok tylko przez ten narzucony obraz wirtualnej rzeczywistości. Ale wyglądało to tak jakby pamiętała, gdzie mniej więcej leżały. Dlatego położyła tą odznakę na tym "kamieniu", który był po prostu zakamuflowanym ciałem Holstona (dlatego pojawiły się "lagi", kiedy weszła z nim w interakcje).

ocenił(a) serial na 9
aren_filmweb

W 2 sezonie Ona przeżyje i wejdzie od góry do innego silisu gdzie ja wpuszcza bo zobaczą ja na ekranie innego silosu.Bedzie próbowała się skontaktować że starym silosem i tak zacznie się kolejna akcją.W kolejnym sezonie pójdą do , miasta".

ocenił(a) serial na 7
leonit

częściowo się mylisz owszem wejdzie do innego silosu ale nie dlatego że ją zobaczą tylko że ten silos jest pusty wszyscy poza kilkoma osobami nie żyją, zostali zatruci

bogdanbodzio

Rozumiem, że silos w założeniu wcale nie miał być schronem dla ludzkości w razie globalnego kataklizmu, tylko czymś zupełnie innym?
Taka ilość silosów, jeden obok drugiego sugeruje bardziej jakąś farmę ludzi albo eksperyment...
Dlaczego w takim razie ten fałszywy obraz raju? Po co sztucznie tworzyć plotkę, że na górze jest bezpiecznie? Po co zachęcać ludzi do rebelii? To też część eksperymentu?
Wszystkie pozostałe silosy są puste? Ten jest jedyny, gdzie ostała się populacja?
Czy można taki silos zagazować od wewnątrz, czy tylko z zewnątrz przez "władze" na powierzchni?

ocenił(a) serial na 8
bogdanbodzio

Oczywiście że nie zostali otruci, wybili się nawzajem a gaz(nanoboty) które zostały wpuszczone miały wlasciowsci lecznicze, ale dlaczego tak się stało to już polecam przeczytać książki.

ocenił(a) serial na 7
leonit

A nie ma żadnego miasta ,są tylko ruiny

ocenił(a) serial na 9
bogdanbodzio

Tak zgadywałem. Dlatego też napisałem ,,miasto".W książce tak jest jak piszesz?

leonit

Mnie nurtujące jedno po co nie pamiętać i zamazywać myśleć o świecie pięknym z przed apokalipsy przecież to daje nadzieje i inspiruje do działania w kierunku lepszego jutra...rozumiem obostrzenia związane z poruszaniem się po silosie ale zakaz lupami o powiększeniu więcej niż dwa razy...po co???? Żeby nie można było odczytać jakiś oznaczeń elektroniki...nie czytałam książki może ktoś to wyjaśni...Poza tym ten świat w silosie trochę naciagany w sensie realnym nie mogło by to tak wyglądać...po pierwsze człowiek nie może żyć w dobrym zdrowiu bez dostępu światła słonecznego chyba ze będzie suplementował witaminy i mikroelementy...poza tym produkcja leków....jak to robić w takich warunkach ...duzo można dyskutować...

ocenił(a) serial na 9
meagol5

owszem czlowiek moze zyc bez swiatla slonecznego, powiem wiecej, bez jego wplywu bedzie wygladal mlodziej a skora bedzie starzala sie wolniej

ocenił(a) serial na 8
Vancore


Co za bzdury wypisujesz, słońce oznacza życie, nie tylko nas ludzi.

ocenił(a) serial na 9
Martinez08

To wspaniale, podales potezne argumenty, wszystkie zwierzeta glebinowe czy ssaki, ptaki i owady ktore prowadza tylko i wylacznie nocny tryb zycia klaszcza nad geniuszem tego komentarza

ocenił(a) serial na 8
Vancore

Geniuszu, w serialu chodzi o ludzi nie o jakieś nocne zwierzęta, zresztą sporo zwierząt prowadzi dzienny tryb życia, więc słońce to życie.

ocenił(a) serial na 8
Vancore

Gdyby nie słońce, to na naszej planecie nie byłoby życia, w formie jakiej jest, to proste jak budowa somalijskiego cepa.

ocenił(a) serial na 9
Martinez08

Jakie to ma w ogole znaczenie na wplyw slonca na ludzka skore... Ty piszesz o czyms calkiem innym niz ja.

"Światło słoneczne jest jednym z głównych czynników sprzyjających przedwczesnemu starzeniu się skóry. Pod wpływem promieniowania UV uszkodzeniu ulegają kolagen i elastyna odpowiedzialne za utrzymywanie prawidłowej struktury tego narządu."

To nie jest jakas wiedza tajemna. Jak chcesz walczyc to nie ze mna a z wlasnym brakiem edukacji...

ocenił(a) serial na 8
Vancore

Masz tu pierwszy lepszy tekst z netu, widać kto jest niedouczony:

ocenił(a) serial na 8
Vancore

Słońce jest źródłem energii, niezbędnym do życia wszelkich organizmów na Ziemi. Gdyby zniknęło, nie tylko stracilibyśmy nasz tor w układzie słonecznym, ale również główne źródło światła i ciepła. Nasza najbliższa gwiazda to innymi słowy życiodajna siła, która dba o fotosyntezę roślin i stanowi źródło witaminy D.

ocenił(a) serial na 7
aren_filmweb

Skad wiesz? Moze burmistrz potrafi przelaczac widok w serwerowni na dowolny swiat?

ocenił(a) serial na 8
q_ba87

Burmistrz był takim samym pionkiem jak cała reszta, poza tym że miał dostęp do większej ilości informacji.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones