Silos (2023)
Silos: Sezon 1 Silos Sezon 1, Odcinek 1
Odcinek Silos (2023)

Dzień Wolności

Freedom Day 59m
7,6 635
ocen
7,6 10 1 635
Silos
powrót do forum s1e1

Coś mi to przypomina ?

ocenił(a) serial na 7

Czuję dużą nutkę podobieństwa do naszej Polskiej produkcji w samych zarysach "Seksmisji".
"Świat pod ziemią ułożony, a zarazem kontrolowany poprzez wprowadzaniem strachu na ludziach tym, co jest, co się dzieje na powierzchni ziemi ..."
Ciekawi mnie tylko jak fabuła zostanie rozwinięta?
Obejrzymy, zobaczymy ....

ocenił(a) serial na 7
k_tabor

Też miałam to skojarzenie.

ocenił(a) serial na 7
k_tabor

To częsty motyw w sci-fi, film "Wyspa", czy "Paradyza" Zajęła.

ocenił(a) serial na 7
jedrzejg77

"Paradyzja" Zajdla oczywiście.

jedrzejg77

No właśnie - ktoś tu czytał Paradyzję?!

ocenił(a) serial na 7
tony76

Czytałem, wiele razy.

ch25

To było również moje skojerzenie - Paradyzja i Sexmisja. Finalnie okazało się jednak, że twórcy z nas zakpili, choć można było to przeczuć w ostatnich odcinkach, biorąc pod uwagę, że takie rozwiązanie byłoby zbyt proste.

k_tabor

No jak to co przypomina? Sytuację jaka miała miejsce jeszcze dwa-trzy lata temu na świecie.

ocenił(a) serial na 7
Bokciu

No wlasnie ja tez tak odczytuje ten serial, przynajmniej do 4. odcinka, na ktorym na razie sie zatrzymalem. Spolecznosc trzymana w ryzach, z policja, ktorej mamy sie bac i utwierdzaniem w przekonaniu, ze na dworze czyha niewidzialne niebezpieczenstwo. Choc jestem pewien, ze tworcom nie chodzilo o taka interpretacje - nie w mocno lewicowym medium, ktore powstalo w kraju pelnym gorliwych covidian.

k_tabor

Przeczytajcie trylogię. Z Sexmisją nie ma nic wspólnego ;) Pozdrawiam Marcin

Marcin_GALAXY

Przepraszam - jakieś dziwne znaki się wkradły w mój post...

ocenił(a) serial na 7
Marcin_GALAXY

Nie twierdzę, że jest "Seksmisją" tyło zarys jest jak w Seksmisji (jest silos pod ziemią z ludźmi i grupą rządzących, która okłamują mieszkańców, że na ziemi jest źle i nie warto wychodzić, bo grozi to śmierdzą), a akcja po kolejnym odcinku jest jak widać inna.

ocenił(a) serial na 7
Marcin_GALAXY

Od biedy trochę ma. Ale wątki w książce są lepiej prowadzone, szybciej dzieją się rzeczy które powinny się wydarzyć, że tak powiem ;)

Marcin_GALAXY

oj bardzo dużo ma wspólnego. W seksmisji po wyjściu również wydawało się że na zewnątrz jest świat zniszczony przez apokalipsę. W Silosie prawdziwy świat został ukryty za pomocą sztuczki komputerowej a w seksmisji za pomocą mankiety ale podobieństwo jest ogromne.

ocenił(a) serial na 6
k_tabor

No właśnie dla mnie serial bez zaskoczenia, często przerabiany motyw, najwieksze skojarzenia do Seksmisji i 1984

ocenił(a) serial na 6
k_tabor

THX 1138

ocenił(a) serial na 8
k_tabor

Moim zdaniem znacznie większe podobieństwo jest z krótkometrażówką Palę Cocoon

k_tabor

Zgapione z City of Ember. Nawet scenografia identyczna. I Tim Robbins w obu.

k_tabor

Dorzucę podobieństwo do klimatu narysowanego przez Grzegorza Rosińskiego w komiksie Yans (Hans).

ocenił(a) serial na 9
k_tabor

Ja po finale miałem z kolei mocne skojarzenia z serią gier Fallout =D

ocenił(a) serial na 6
k_tabor

Mnie z kolei serial Snowpiercer

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones