PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=528992}

Sherlock

8,6 222 506
ocen
8,6 10 1 222506
8,0 19
ocen krytyków
Sherlock
powrót do forum serialu Sherlock

The Final Problem

ocenił(a) serial na 10

O mój Boże. Tak zajebistego odcinka jeszcze nigdy nie było!!! Co sądzicie? Wszystko się wyjaśniło, pięknie ułożyło, emocje od początku do końca, siedziałam jak na szpilakach. Idealnie <3

charmingasia

Kto pamięa serial, mniej więcej z okresu 1987-89, akcja się dzieje w XIXw. chyba wsi, albo australijskiej, nowozelandzkiej, albo angielskiej. Kobieta mieskzająca na wsiopiekowała się niepełnosprawnym, jeśli pamiętam mężem. Leciało to w nocy w soboty lub niedzielę.

charmingasia

Chyba raczej tak durnego...

charmingasia

Jak dla mnie najgorszy odcinek, zahaczający o sci-fi. Ogólnie sezon 4-ty najsłabszy, oczko w dół za cały serial przez ostatni sezon.

ocenił(a) serial na 10
charmingasia

Ja powiem inaczej. Znowu udało się mnie zaskoczyć. Rewelacyjny pomysł z tą siostrą.

charmingasia

To Sherlock czy James Bond? Bo ostatnio to już nie detektyw a jakiś agent...

ocenił(a) serial na 10
charmingasia

Według mnie lepiej by wyszło, gdyby zrobili z niego 2 odcinki, wydaje mi się że pominęli kilka wątków i cały odcinek był taki jakiś... messy

ocenił(a) serial na 10
charmingasia

Genialny odcinek i przykre, że już zakończone. Najbardziej poruszył mnie motyw końcowy na skrzypcach, świetna nuta... Od razu mi się przypomniał Forgiven na fortepianie przez Lucyfera. Ta muzyka klasyczna potrafi poruszyć :)

charmingasia

Dla mnie najgorszy jak do tej pory z całego serialu.

charmingasia

Niby fajny ale... w kilku miejscach dość mocno nie trzymał się kupy. No sorry ale ta siostra to... miałam wrażenie, że do tego uniwersum wkradł się jeden z xmenów czytających w myślach. Naprawdę dziwie się, że jej nie wyeliminowano, że tak powiem, dla większego dobra. Nawet na więcej niż jeden sposób tak dla pewności, że jakimś cudem nie przeżyła.

ocenił(a) serial na 6
szepcik

Wreszcie skończyłem finałowy sezon.Ostatni odcinek momentami przypominał ,,Piłę''.Szkoda,że tak nie wyglądał cały serial,bo miejscami mocno przynudzał.Jednego nie można odjąć ,,Sherlock''.Mamy tutaj do czynienia z rewelacyjną parą głównych postaci serialowych,a zwłaszcza Watsona.

ocenił(a) serial na 1
mackal83

Ostatni odcinek byl strasznie glupi. Tylko naiwne dzieciaki moga sie podniecac taka bajeczka. Panienka opanowala wiezienie normalnie zenada.

ocenił(a) serial na 8
charmingasia

Godny finał. Przy okazji powtarzania nowego "Sherlocka" czytałem sobie "Księgę wszystkich dokonań Sherlocka Holmesa" i choć jeszcze nie skończyłem, bo serwuje sobie od czasu do czasu kilka noweli, to widziałem niejedno nawiązanie w serialu. Ogólnie twórcy podeszli do literackich pierwowzorów z wielkim szacunkiem, sporo zmieniając, ale w zasadzie nigdy na minus, bo konwencja unowocześnienia wątków po prostu tego wymagała.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones