PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=528992}

Sherlock

8,6 222 813
ocen
8,6 10 1 222813
8,0 20
ocen krytyków
Sherlock
powrót do forum serialu Sherlock

Na poziomie naszego Ojca Mateusza.

Zero logiki,Sherlock nie jest geniuszem i nie ma jakiś specjalnych umiejętności nad którymi można by się zachwycić,on po prostu pracuje jak każdy normalny w tej dziedzinie człowiek,jego wiedza nie wykracza ''ponad'' za to jego koledzy to naprawdę osły które nie mają o swoim zawodzie pojęcia.
Na ich tle Sherlock wypada świetnie,gdyby nie zidiocenie postaci niczym by się nie wyróżniał.

Nie będę opisywać każdego odcinka bo przyznam że trochę by mi to zajęło a poza tym musiałabym je raz jeszcze pooglądać na co nie mam ochoty.

Odcinek z porwanymi dziećmi,sprawca zostawia odcisk buta,Anderson stwierdza że nic im to nie daje,błyskotliwy geniusz Sherlock informuje o czymś o czym każdy jeleń w tym zawodzie nawet najbardziej niekumaty powinien wiedzieć:wzrost,waga,płeć,to się nazywa traseologia.

Człowiek zabity przez ( to chyba był )bumerang.
Na podstawie ran zadanych nożem można stwierdzić jaki to był nóż czy kuchenny czy myśliwski jaką miał długość i szerokość,dla specjalisty stwierdzenie że kogoś zabił bumerang to żaden wyczyn.Poza tym zawsze się przeszukuje miejsce zbrodni,bumerang nie był specjalnie daleko.

Strzał w głowę,kolejne ''mądrości'' Sherlocka,specjalista może stwierdzić czy to było samobójstwo(którą ręką),w którym miejscu stał sprawca podczas morderstwa.

Ten serial by miał sens gdyby ekipa Lestrada funkcjonowała normalnie,czyli jak to robił Sherlock a Holmes byłby mądrzejszy od nich,wtedy to by miało jakiś sens,a tak mamy kogoś kto coś wie wśród tych co nie wiedzą nic,w takim towarzystwie każdy mógłby zostać uznany za geniusza.

aranelelbereth

Jak miałem 12 lat to byłem nim zachwycony. Wróciłem po 6 latach i ledwo przebrnąłem przez pierwszy odcinek. Całkowicie się zgadzam

aranelelbereth

Mam dokładnie takie same przemyślenia. Obejrzałam pierwszy sezon wraz z pierwszym odcinkiem drugiego sezonu i czuje się znudzona. Szczerze mówiąc nie miałam pojęcia, że akcja serialu dzieje się w czasach współczesnych, co moim zdaniem zupełnie niszczy klimat Sherlocka. Nowatorskie eksperymenty i ciekawy sposób dedukcji były naprawdę interesujące w czasach książkowych, a tutaj? Wszystko to kwestia wygooglowania jakiegoś adresu i użycia szarych komórek, których wszyscy poza głównym bohaterem nie posiadają. Scena gdzie detektyw strzela do ściany, bo nie ma nic innego do roboty to chyba jakiś żart. Facet dosłownie strzela w budynku, który znajduje się przy ulicy i nikogo to nie obchodzi. Traktowanie Watsona jak upośledzonego już totalnie przemilczę, bo jego postać jest zupełnie niepotrzebna, bo nasz bystry detektyw robi wszystko sam.

marza4366

Oczywiście że mógłby natomiast tego nie robił, przeniesienie akcji akurat niczego nie zmieniło dalej głównie opierał się na swojej dedukcji.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones