PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=868116}

Sceny z życia małżeńskiego

Scenes from a Marriage
7,8 13 604
oceny
7,8 10 1 13604
7,3 12
ocen krytyków
Sceny z życia małżeńskiego
powrót do forum serialu Sceny z życia małżeńskiego

Oglądając serial, zwróciłam uwagę na kilka powtarzających się motywów, sądzę, że nieprzypadkowych (nie oglądałam oryginału, więc nie wiem, czy i tam były obecne):
1. Strych. W 1 odcinku para z inicjatywy Miry planuje remont strychu, w drugim remont jest rozgrzebany, a Jonathan mówi, że chce jednak wrócić ze swoim biurem na parter, zaraz po tym Mira mówi mu, że się zakochała. W kolejnym odcinku okazuje się, że Jonathan z córką przenieśli się w całości na parter, dopiero w ostatnim odcinku para ogląda strych już wyremontowany i zamieniony w piękną przestrzeń przez kogoś innego, i to tam spędzają noc, jakby oglądając życie, jakie mogliby mieć, gdyby nadal byli razem? Wszystkie sceny z okresu rozstania dzieją się na parterze, jakby to był ten "najniższy" punkt ich życia i relacji, a strych – nieosiągalnym dla nich etapem w małżeństwie.
2. Rozmowa o poliamorii w 1. odcinku i imię kochanka w 2. – Poli.
3. Ciepła, obrzydliwa ananasowa wódka pita podczas kłótni w odcinku 4. i imprezowe, brokatowe okulary w kształcie ananasa założone (znowu - na strychu) w odcinku 5.

ocenił(a) serial na 10
monikastogowska

Wow ,gratuluję spostrzegawczości ,na pewno nie przypadkowe! Dla mnie serial 10/10 !

monikastogowska

Fakt, że bohaterka wchodzi w romans z Izraelczykom, który ma 29 lat. Czy tyle nie miał jej mąż jak zaczęli się spotykać? Sam jest też Żydem.
Zmiana wyglądu bohaterki z odcinka na odcinek, nie wiem czy tyko ja to zauważyłam; te jasne stroje, brak makijażu, gdy była z mężem. Potem ten bardzo kobiecy i efektowny wygląd jak zaczęła spotykać się z Polim. W końcu kolorowe stroje i grzywka gdy zaczęła być sama (jakby w końcu była ,,na jej" i nikt jej nie definiował.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones