Sandman
powrót do forum 1 sezonu

Ja mam do Was pytanie z innej beczki. Producentem serialu jest Warner Bros, to dlaczego ten serial jest na Netflix, a nie na HBO Max?

ocenił(a) serial na 9
fulan

HBO się pokłóciło z Gaimanem w kwestii Sandmana lata temu, koszty były dla HBO ostatecznie też za wysokie.

ocenił(a) serial na 6
georgia93

Dzięki za odpowiedź. Serial wygląda jak by go wyprodukowało HBO, jestem na drugim odcinku i już szczęka mi opadła, czuję się wkręcony i spłakałem się raz... Serial wywołuje wiele emocji i wisienką na torcie ma być Netflix. Jeden z największych błędów HBO, oby nie odbiło to im się czkawką... I dlaczego Netflix? Dlaczego? Każdy inny tylko nie Netflix... Jak mogłaś zrobić to z cyganem...?

fulan

A dlaczego? HBO ma innych widzów w innej kategorii wiekowej gdzie na HBO się lepiej sprzeda np Sukcesja a na Netflixie Stranger Things

fulan

A czy to pierwszy raz? Przecież zawsze dla Netflixa filmy lub seriale nagrywa ktoś inny czyli jakieś studio. Tutaj po prostu Warner Bros TV się dogadał z Netflixem który wyłożył kasę i poszło. Tak jak inne produkcje. Taki jest biznes

spotify

Tyle że Netflix ma jedynie prawa do dystrybucji.

warpragnarok

Serial powstał na zamówienie i za kasę Netfliksa i Netflix odpowiada za dystrybucje. Natomiast pełne prawa należą do DC czyli do Warner, gdzie mądry Warner tego nie sprzedał

spotify

Bo Netflix tak właśnie robi. Przykład masz już po jednym z pierwszych seriali N (nie pamiętam tytułu), który zleciał od Netflixa niedługo po tym jak zleciały Daredevil, Punisher itd. Netflix chce prawa dystrybucyjne na ileś lat... Może teraz coś się zmieni ale Sandman napewno jest w taki sposób j/w. A ogólnie mówiąc to w Hollywood produkcje robi każdy dla każdego.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones