PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=862320}

Sandman

The Sandman
7,1 23 798
ocen
7,1 10 1 23798
6,1 11
ocen krytyków
Sandman
powrót do forum serialu Sandman

Sandman to arcydzieło kultury popularnej, będąc jednocześnie reprezentantem sztuki wysokiej. Mam tak samo ogromne wymagania jak i obawy względem serialu. Będzie niesamowicie karkołomnym zadaniem przenieść ten oniryczny, specyficzny klimat na ekran. Być może okaże się, że poza komiksem nie ma w ogóle możliwości pokazać historii Kształtującego (i wielu innych opowieści z tych zeszytów) poprzez inne medium. Obym się mylił i aby serial był przynajmniej przyzwoity, gdyż dzieło to zasługuje jak żadne inne aby trafić do każdego możliwego odbiorcy. Oby również twórcy się nie zagalopowali i nie psuli zbytnio tego, co zostało już przedstawione. Lepsze wszak jest wrogiem dobrego. Chyba, że to Gaiman doda od siebie coś ekstra. On i tylko on. Pozostaje czekać.

Kto nie czytał, powinien to zrobić koniecznie i jeśli nie będzie zachwycony, to z pewnością co najmniej zadowolony. Nie trzeba być fanem komiksów. Wystarczy lubić obcować z dobrą sztuką, czy to literaturą, czy filmem.

sajgon87

Mnie zastanawia jak zmierzą się z Karczmą na krańcu światów ...

ocenił(a) serial na 2
bonekinc

To musiałoby być co najmniej kilka odcinków i astronomiczny budżet. W sumie każdy zeszyt to przynajmniej dwa lub więcej odcinków. Mam nadzieję, że niebawem się przekonanamy.

ocenił(a) serial na 6
sajgon87

"Być może okaże się, że poza komiksem nie ma w ogóle możliwości pokazać historii Kształtującego (i wielu innych opowieści z tych zeszytów) poprzez inne medium. "

I tutaj jest sens wielu ekranizowania wielu dzieł. Po prostu nie da się i uważam, że tak samo będzie z Sandmanem. tzn wielu fanom lub ludziom którzy nie znają być może spodoba się i uznają za arcydzieło, ale sam już sceptycznie podchodzę do kreacji z trailera. :) Tak samo nie wyobrażam sobie ekranizacji AKIRY. No nie. Coś co jest sztuką w anime, mange, komisie czasami powinno tak pozostać bo wszelkie inne próby są czysto komercyjne, a nie nakierowane na cudowne odwzorowanie detali. Wystarczy spojrzeć na Cowboy Bebop... Wspomniałem o CB nie bez powodu bo nowy Sandman nosi te same objawy co CB. Obym się mylił, ale raczej sobie odpuszczę.

ocenił(a) serial na 8
thomas_anderson_ux

Też tak uważam. Tego wyjątkowego klimatu Sandmana po prostu nie da się przenieść na ekran. A jak zabiera się za to Netflix, to już w ogóle jestem pełna wątpliwości. Po obejrzeniu trailera nie jestem nastawiona pozytywnie.

ocenił(a) serial na 9
thomas_anderson_ux

Jako fan sandmana, najpierw kop na twarz przy Lucyferze.
Tu niczego nie zakładalem ani nie oczekiwałem.
Za tydzień premiera, wszedłem w obsadę i wymiękam.
lucyfer kobietą a śmierć zamiast bladą gotką jest murzynką...
wysiadam.

ocenił(a) serial na 8
blakfish

No cóż autor Gaiman tak na Twoje rozterki odpowiada:
"Nie mam wyj**ane na swoją pracę. Spędziłem 30 lat na udanym zwalczaniu złych ekranizacji Sandmana. Mam za to wyj**ane na ludzi, który nie rozumieją albo nie przeczytali tego dzieła, a następne narzekają na niebinarne Pragnienie albo niewystarczająco białą Śmierć. Obejrzyjcie serial, a zmienicie zdanie."

https://twitter.com/neilhimself/status/1398500390912413698

ocenił(a) serial na 8
sajgon87

I co powiesz po sensie?

ocenił(a) serial na 2
dawid1015

Powiem, że to żenująca profanacja. Właśnie skończyłem ostatni odcinek. Idę spać i chcę zapomnieć.

sajgon87

Ale wiesz, że podział na szutka wyższa/niższa to archaizm?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones