PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=841981}

Rozkwit imperiów: Osmanowie

Rise of Empires: Ottoman
7,3 1 796
ocen
7,3 10 1 1796
Rozkwit imperiów: Osmanowie
powrót do forum serialu Rozkwit imperiów: Osmanowie

Niestety ale historia nawet z tureckiego punktu widzenia traktowana po łebkach. Mehmet był gejem, największy zdobywca islamski to homoseksualista. W odc 5 jakoś pod koniec jest ukazany rzekomy cud dotyczacy opuszczenia bazyliki przez Maryje. Nic takiego w źródłach nie znalazłem.

ocenił(a) serial na 6
canaan

W pierwszym odcinku mówią, że miasto nigdy nie zostało zdobyte, a to nie prawda, bo zdobyli je krzyżowcy w 1204r.

tomeczekxxx_fw

a kilkadziesiąt lat pozniej bizantyjczycy 'odbili" puste miasto i restaurowali ces. bizantyjskie.Paradoksalnie najwiekszą twierdze ówczesnego świata zajeto bez walki.
Z tymi 26 armiami co oblegaly wczesniej Konstantynopol to tez przesada.

ocenił(a) serial na 9
tomeczekxxx_fw

Zgoda podczas IV krucjaty ale zdaje się, że jest to wspomniane w serialu.

ocenił(a) serial na 8
canaan

To, że był gejem jakie ma znaczenie w tym przypadku? Przecież nie pokazywali w tym serialu orgii z kobietami z jego udziałem, więc temat seksualności nie był w ogóle poruszany. Tak na marginesie to miał chyba z 6-7 żon (tak wiem, że nie oficjalnych ) i kilkoro dzieci, więc był raczej biseksem jak jego idol Aleksander. Zgadzam się, że jest wiele uproszczeń i udziwnień w tym serialu odbiegające od historii. Polecam chociaż być może czytałeś książkę Babingera " Z dziejów imperium Osmanów" Jest tam przedstawiona szerzej historia ojca który podłożył podwaliny pod sukces syna no i późniejsze czasy, ale mam nadzieję, że Netflix to będzie kontynuował.

canaan

Sugerowali, że był gejem w scenie, w której bawił się ptaszkami.

ocenił(a) serial na 9
canaan

Pisze o tym(cudzie) chociażby Roger Crowley w swojej książce pt 1453 gdzie stara się przedstawić naukowe wytłumaczenie tego zjawiska.

canaan

Największym zdobywcą był Sulejman Wspaniały. Serial jest wart obejrzenia?

canaan

Canaan, to jest Netflix. Na pewno szykują gejowską ofensywę na drugi sezon, także nie martw się!

canaan

- Jestem zdania że przedstawili jego postać tak że można się tego domyślić, natomiast pokazanie tego wprost już by było przez niektórych krytykowane.

ocenił(a) serial na 8
canaan

Taaaaaa, według poprawnej politycznie historii wszyscy zaraz będą homo. Nawet jeśli jak się to ma do podboju Konstantynopola ? Wcale. Ale propagandowa tuba byłaby połechtana

canaan

Bzdura jakaś. Gość był ciągle na wojnie to spędzał czas wśród fatetów. Na tej podstawie ktoś wymyślił że widocznie wolał czas spędzać z mężczyznami to był gejem. Żadne źródło o tym nie pisze. Wówczas w wojsku nie było kobiet tak jak dzisiaj. Niestety

zmoorka

"Gość był ciągle na wojnie to spędzał czas wśród fatetów. Na tej podstawie ktoś wymyślił że widocznie wolał czas spędzać z mężczyznami to był gejem."

Nie kupuję takiego wytłumaczenia. Gdyby tak było, to o każdym wielkim wodzu, czy generale krążyłyby podobne historie. A jakoś się tak nie dzieje.
Co więcej, całkowite ograniczenie dostępu do płci przeciwnej faktycznie sprzyja powstawaniu relacji homoseksualnych, co zostało potwierdzone już na wielu gruntach.
P.S. Teraz rozumiem jego fascynację Alexandrem;) A naiwny myślałem, że chodziło wyłącznie o podboje;) No... to wciąż mogą być... "podboje";)

zmoorka

Ponoć armia zabierała ze sobą kobiety tyle że z zapasami dodatkowo najeżdżany teren nie ma kobiet? Raczej najeźdźca im nie odpuszczał. Aleksander Wielki był gejem i też nie musiał tego ukrywać bo w tamtym czasie było to akceptowalne z tego co wiem, a żony posiadał by mieć dziedziców w Islamie patrząc po dzisiejszych muzułmanach homoseksualizm raczej był mocno potępiany jak w sumie we wszystkich religiach mojżeszowych.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones