Rozdzielenie
powrót do forum 1 sezonu

Zobaczyłem ostatni odcinek i ja tu kurna nie mam słów do opisania zaje^*&ci tego serialu. Właśnie podwyższyłem z 8/10 (u mnie bardzo wysoko) na 10/10 (może ze 20 pozycji, a dużo widziałem). Klimat, tajemnica, problem egzystencjonalny, aktorzy. Niesamowity SZTOS - dziękuję Pan Apple. :) Ufff: jest potwierdzony drugi sezon! Ja CHCĘ JUŻ!

ocenił(a) serial na 9
WILUsiek

Pomyłka, z 9/10 na 10/10 ;) Dlaczego nie można edytować, nawet Twitter o tym już poważnie myśli i zaraz wprowadzi.

WILUsiek

Tak wysoko może bym nie ocenił, bo jednak z niektórymi osobami się zgodzę, że serial jest trochę rozwleczony. Spokojnie można byłoby go skrócić do 6 odcinków, Najlepsze epizody były jednak te od Bena Stillera, ten wątek homoseksualny Irving-Burt, też jest dodany na siłę, raczej nie ma on żadnego wpływu na fabułę. Co do finału się zgodzę, dobry, nieco przewidywalny, ale tempo było inne niż w pozostałych odcinkach. Nic tylko pozostaje czekać na kontynuację.

Taio

Spoilery.
Wątek homo jest po to, by Irving mógł się zmotywować do ucieczki. Zaraz po złączeniu, udał się do Burta. Co ciekawe, zastanawiałam się czy obaj są homoseksualni poza biurem. Myślałam, ze może okaże się, ze Burt ma żonę.

Jeffrey_Goines

Tak naprawdę impuls do ucieczki dała na początku Helly, a potem Dylan. Według mnie ten wątek między Burtem i Irvingiem był niepotrzebny, rozwleczony jak większość scen w biurze. Bardziej mnie interesowało jednak to co się dzieje poza Lumon, ale i tak czekam na kolejny sezon.

ocenił(a) serial na 10
Taio

Wątek homo jest po to by serial mogl byc uwzgledniany do nagrod. Tak samo jak to ze musieli sie pojawic mniejszosci murzyn/azjatka/hindus.

Mistrz_Juliusz

nie rób wiochy i wracaj spać pod kamień

ocenił(a) serial na 9
kacjusz

Ma trochę racji, te punkty praktycznie w każdej produkcji Apple TV muszą być odhaczone.

Po za Azjatyckimi (głównie Koreańskie) produkcjami, tam mają na to wyjebondo.

Starają się być bardziej subtelni niż Netflix ale jak znasz narzucane kryteria na reżyserów to na krótkie chwile wybija to z rytmu przedstawianej historii.
Bez wplecenia tych punktów nie będą mieli po prostu pracy.

Gdyby obsada była z za dużą przewagą jednej narodowości i samych hetero związków szansa na nagrody drastycznie spada plus pojawia się opcja na hejtowanie i rasizm na co nie mogą sobie pozwolić bo PR.

ocenił(a) serial na 7
andorek

Mi sie watek Burta i Irvinga bardzo podobal, kto uwaza ze jest niepotrzebny, albo slabo ogladal serial, lbo oburza sie watkami homoseksualnymi dla samego oburzania. Mega mi sie pododobalo, ze zamiast oczywistego rozwoju relacji Mark- Helly - mlodzi, ladni ludzie, ktorzy na poczatku sie nie lubia (widziane milion razy) dostajemy dwoch starszych nieco stetryczalych panow;) po pierwsze ekstra, ze pokazali rozwoj relacji u osob starszych, niezbyt pieknych - to bylo cos swiezego. Po drugie bardzo poszerza to nam perspektywe - Irving i Burt to przykladowi pracownicy miesiaca - wierza i wyznaja ten caly bullshit od Kiera, cytuja ten caly podrecznik, ale dopiero ich zauroczenie popycha ich do zlamania zasad i buntu. To ze mloda Helly i reszta sie buntuja jest oczywiste, ale ze Irving po przykladnej pracy i wyrzeczeniach zostaje najbardziej zraniony - zabijaja mu jego milosc. Ma sens ze sie buntuje;)

ocenił(a) serial na 9
kundzia44

Mi też nie przeszkadzało, to było mimo wszystko świeże spojrzenie na ten temat. Zgadzam się również, iż to była istotna część dla plotu, żeby właśnie wyłamać go z bycia wiernym korpo-szczurem.

Dodam z innej beczki, że cholernie mnie Ben Stiller zaskoczył jako reżyser.

kundzia44

Zgadzam się co do słowa. Dodam jeszcze, że może mieć to również związek z tym że tato Irv'a byl wojskowym, widać wojskowe wychowanie w jego zachowaniu, poukładanie, przestrzeganie zasad, a bycie gejem mogło mieć znaczenie w jego decyzji o rozdzieleniu.

ocenił(a) serial na 9
kundzia44

tak, bardzo zgrabnie to posumowałaś, miałam napisać coś podobnego, ale nie ma co się powtarzać ;)

ocenił(a) serial na 10
andorek

Pitolicie hipolicie. To nie to, ze Apple czy Netflix musza odhaczyc w kazdej swojej produkcji watki homo ale zwyczajnie probuja odzwierciedlic otaczajace zycie. To, ze w Polsce co ktoras osoba to nie azjata, murzyn i homo ktory nie wstydzi sie swojej orientacji to wasz szokuje ale w wiekszosci te filmy sa produkowane w stanach i t ow stanach sa najchetniej ogladane.

marti_no

Jestes, jak widac, niezorientowany w rzeczywistosci: jest obowiazek dodawania lgbt, kolorowych, kobiet itp., jesli sie chce byc uwzglednionym w przyznawaniu nagrod, np. Oskarow: https://dorzeczy.pl/swiat/152861/szokujace-zasady-przyznawania-oscarow-bez-kobie t-lgbt-mniejszosci-rasowych-film-nie-bedzie-sie-liczyl.html

kacjusz

@kacjusz wiochę to ty robisz

kacjusz

on ma niestety racje ignorancie

kacjusz

Wioche to robia ci ktorzy wymyslaja, ze aby dostac nagrode musza zostac spelnione wymyslone przez nich kryteria rasistowskie. Poczytaj sobie np. ten artykul, bo widac, ze spod swojego kamienia, pod ktorym siedzisz, nie widzisz co sie dzieje:
https://dorzeczy.pl/swiat/152861/szokujace-zasady-przyznawania-oscarow-bez-kobie t-lgbt-mniejszosci-rasowych-film-nie-bedzie-sie-liczyl.html

ocenił(a) serial na 9
Mistrz_Juliusz

Niematuralny był stan kiedy w filmach byli tylko biali hetero, bo tak nie wygląda świat.

ocenił(a) serial na 9
Mistrz_Juliusz

Myślenie trochę stereotypowe ale popieram bo ma dużo racji. Dodałbym jeszcze obecność różnych ras w celu zwiększenia oglądalności na świecie ale jak wiadomo Stany to tygiel kulturowy a malkontenci powiedzą że obsadzenie tych ról nie miało znaczenia jednak to i wątek homo trochę rzucają się w oczy co nie znaczy że mi to przeszkadzało ponieważ wszystko miało wyjaśnienie i było czymś zmotywowane w tym serialu który jest świetny 9 ode mnie.

ocenił(a) serial na 10
Taio

Myślę, że jak na dzisiejsze czasy to ten wątek homoseksualny nie jest nachalny, czy zbędny, raczej subtelnie dodany. Niczego nie psuje, nie jest rozwleczony a dobrze opisuje postać Irvinga, który pewnie dlatego w życiu prywatnym jest odosobnionym starcem. W każdym serial genialny, od dawien dawna nie widziałem czegoś lepszego. Paradoksalnie zrobiony przez Apple, korporację, która jako pierwsza mogłaby być Lumon w naszej rzeczywistości. :D

GozdiM

Właściwie oglądałem to pół roku temu, ale nie wiemy czy Irving tak naprawdę był gejem poza Lumon, dlatego według mnie jest to doskonały powód, żeby twórcy dodali taki wątek do serialu. Dla mnie osobiście to nic nie wnosi do fabuły, równie dobrze mógłby być hetero i też bym pisał to samo, bo zajmowało to aż za dużo czasu antenowego, dlatego jak wcześniej pisałem, dało by radę zmieścić całość w 6 odcinkach.

ocenił(a) serial na 8
Taio

Straszne bzdury gadacie. Serial rozwleczony? Chyba temat i okoliczności są na tyle skomplikowane, że nie można tego skrócić bo właśnie chodzi o to, że ta droga dojścia do prawdy musi być długa bo z byt wiele przeciwności na to wpływa i sam fakt "rozdzielenia". Jeśli ku uciesze gawiedzi takiej jak twoja skróciliby to do mniejszej ilości odcinków to zaraz by się pojawiło twoje alter ego w postaci kogoś ,że spłycili ta historię i serial. Druga sprawa wątek gejowski jeżeli uważasz, że nie ma wpływu na fabułę tego serialu to chyba przysnąłeś na paru odcinkach.

MisHeLLo

A jaki według ciebie ma wpływ na fabułę ten wątek gejowski? Czy jeśli postać Burta byłaby grana przez kobietę, a Irving byłby hetero, to sądzisz że cokolwiek by to zmieniło? (poza tym, że serial byłby o tę część przyjemniejszy w odbiorze, bo oglądanie dwóch starszych panów miziających się wzajemnie i bawiących się w zaloty bynajmniej nie jest dla mnie żadną przyjemnością).




Tak samo, o ile finałowy odcinek naprawdę trzyma w napięciu i został dobrze zrealizowany, tak zawarty w nim wątek Irvinga (którego cała tożsamość serialowa oparta jest na jego orientacji seksualnej, więc siłą rzeczy nie dało się z tej postaci nic więcej wyciągnąć) jest nudny i płaski, zupełnie nie pasujący do dość emocjonujących i angażujących historii Marka oraz Helly.

kamilfsu

No tak, bo dwoch starszych panow zapewne będzie emanować identyczną ekspresją w uczuciach, jak dwojka młodych ludzi. Irving przedstawiony w takim układzie jest postacią całkiem spojną i ten aspekt gejowski jest tu jak najbardziej konsekwentny. A że nie zgadza się z twoją wizją świata, to coż zrobić. W sumie większość par hetero na świecie miziających się rownież nie sprawiłaby ci wizualnych rozkoszy... Umowmy się - większość ludzi na świecie nie jest filmowo ładnych:)

WILUsiek

serial zostal niepotrzebnie rozwleczony bo oczywiscie nie mogli sobie podarowac i odpuscic wciskanie kolejnych wokowatych motywow do swoich produkcji. za takie cos jest calkowita dyskwalifikacja juz na starcie. no ale ktos tak napisal wczesniej ciekawy scenariusz zanim go upaprali mainstreamem.

ocenił(a) serial na 9
ssijto

Nie został. Po "wokowatych" przestałem czytać. Bez odbioru.

ocenił(a) serial na 10
WILUsiek

Mógłbyś się podzielić twoimi 20 pozycjami 10/10?

ocenił(a) serial na 9
komornik

Tak skopiowałem z mojego Filmwebu - seriale. Byłoby tego trochę więcej, ale nie chce mi się uzupełniać. A, no na pewno jeszcze serial Wathmen!

The Boys
Peacemaker
Stranger Things
Kompania braci
Z Archiwum X
Miasteczko Twin Peaks
Orły z Bostonu
Californication
Przyjaciele
Rodzina Soprano
Latający Cyrk Monty Pythona
Dr House
Battlestar Galactica
Hotel Zacisze
Szōgun

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones