PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=878161}

Rozdzielenie

Severance
8,4 28 954
oceny
8,4 10 1 28954
8,2 17
ocen krytyków
Rozdzielenie
powrót do forum serialu Rozdzielenie

Specjalnie wykupiłem Apple, aby zobaczyć Rozdzielenie, bo naczytałem się sporo pozytywnych opinii. I nie powiem, oglądało mi się to dobrze, pomysł wyjściowy z rozdzieleniem wspomnień ciekawy, ale po obejrzeniu całego sezonu zastanawiam się... o czym to było? Żadne tajemnice nie zostały wyjaśnione - czym jest firma, co tam robią?

Jeżeli chodzi o warstwę filozoficzną to poza nawiązaniami do Roku 1984 i prawdopodobnie krytyką korporacji to niczego nie wyniosłem. To, że korporacje są niedobre i mieszają w naszych życiach? Okej, ale to wiedziałem już wcześniej, a jakoś ten temat nie został dalej wyeksplorowany, bo nie wyjaśniło się nic na temat Lumon.

Jeśli chodzi o klimat to już kwestia estetyki, mnie jakoś hipsterskie przemieszanie lat 80-tych ze współczesnością (podobnie było w serialu Maniac) i dziwne akcje typu "dzień gofra", albo "muzyczny odpoczynek" po pewnym czasie wymęczyły, bo nie dostawałem żadnych odpowiedzi DLACZEGO, PO CO?

Ale może też nie jest to serial dla mnie i nie wyłapałem jakiegoś ukrytego dna, także jestem ciekaw Waszych opinii na temat tego o czym ten serial był i dlaczego Wam się podobał?

ocenił(a) serial na 7
Blomis

Kolego, to straszne - chyba jestem twoim alterem bo moje wnioski po 1 sezonie są kropka w kropkę takie same.
...Proszę mnie wyłączyć, nie wyrażałem zgody na zabieg rozdzielenia!

ocenił(a) serial na 10
Blomis

UWAGA, MOŻLIWY SPOJLER
.
.
.
.
.
.
- LUMON - w 8 i 9-tym odcinku jest wyjaśnienie, że to firma farmaceutyczna, a ich głównym produktem na tę chwile jest ów czip umożliwiający "rozdzielenie"; Chodziło o testowanie tego czipu i kontroli nad ludźmi. Liczby, które sortowali pracownicy biura były tylko blefem, żeby mieli co robić przez te 8 godzin dziennie. Tak naprawdę byli królikami doświadczalnymi.

- "dzień gofra" czy "muzyczny odpoczynek" - takie rzeczy naprawdę mają miejsce, w tych co bardziej durnych korporacjach; Te motywy są akurat bardziej zrozumiałe dla tych, co pracowali w takiej kretyńskiej korpo albo znają temat z opowieści znajomych; Ja sam znałem osobę, która pracowała w pewnej dużej międzynarodowej firmie ubezpieczeniowej i opowiadała, że u nich tego typu akcje mają miejsce.

Według mnie głównym tematem serialu jest pokazanie, jakie są psychologiczne konsekwencje i niebezpieczeństwa takiego "rozdzielenia". Twórcy ciekawie to pokazali.

ocenił(a) serial na 9
Sony_West

Niezła nadinterpretacja. Nigdzie nie padło, że pracowali tam bez celu i firma tylko testowała chipy. Owszem, zajmuje się nimi i je testuje a co więcej - chce wszczepić je każdemu. Ale nie ma tam ani zdania mówiącego jakoby praca w tej firmie była tylko złudą dla zabicia czasu. I jestem przekonany, że ktoś wróci do tego komentarza za 2,3 lata i przyzna mi rację, że ich praca miała związek z czymś większym, zaplanowanym a nie kompletnie losowym.

Sony_West

Zakończenie jest tak samo debilne jak drugi sezon Alice in Borderland.




ocenił(a) serial na 9
Blomis

..;Ale może też nie jest to serial dla mnie i nie wyłapałem;............dokładnie.

ocenił(a) serial na 8
Blomis

Szczęściarz z Ciebie, nigdy nie pracowałeś w korpo. I tak trzymaj.

ocenił(a) serial na 8
Blomis

A żeby tak jak krowie na ławie ;) Serial jest o tym, na ile Ty to Ty, a ja to ja. Co o tym stanowi, genetyka, wychowanie, wspomnienia, otoczenie? No i jeszcze o paru innych rzeczach.

ocenił(a) serial na 10
aklekot

A powie mi ktoś co oni tam robili w tej firmie lumos? Czemu tam były kozy i dlaczego pete powiedział markowi ze oni tam zabijają ludzi??

Blomis

Serial słaby więc nie masz się czym martwić. To taki pseudo intelektualny kicz dla tych co chcą widzieć więcej od innych. Pisany na kolanie scenariusz nigdy nie pozwolił jeszcze zrobić czegoś fajnego.

ocenił(a) serial na 3
Blomis

12 nudnych odcinków z końcową nutką wrażenia - dziękuję odpadam

qasz666_qwerq

Serial dla filmwebowych „koneserow” co uwielbiają pisać skomplikowane komentarze i zachwycając się wszystkim co … no właśnie skomplikowane.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones