Romans
powrót do forum 2 sezonu

SEZON 2 I KILKA UWAG

ocenił(a) serial na 8

Rzadko się udzielam na forum Filmwebowym, ale tym razem postanowiłem napisać kilka słów odnośnie serialu a w szczególności sezonu 2.

Serial jak już wiele osób zauważyło bardzo wyjątkowy, przez klimat jaki oferuje.
Niesamowita Ruth Wilson i niesamowicie odpychający DominiC West, którzy wciągają nas od pierwszego odcinka w niesamowitą historię ich romansu, który na pierwszy rzut oka niczym szczególnym się nie wyróżnia, jednak ma w sobie jakiś mroczny pierwiastek, który każdy z nas chciałby odkryć w swoim życiu, jednak kryjemy go w najciemniejszych pokładach naszego umysłu.
Muszę dodać iż głowni bohaterowie wykreowani na antybohaterów, mimo swoich ciemnych stron budzą w widzach wielką sympatię, nie wiem jak autorom serialu udało się taki efekt uzyskać, ale nawet Joshua Jackson w swojej żałosnej roli budził u mnie pozytywne odczucia. Sezon pierwszy bardzo klimatyczny, melancholijny i romantyczny oceniłem bardzo wysoko, bo uwielbiam Ruth i już w Lutherze pokazała że jest świetna do takich ról, ponad to pasuje tutaj idealnie.

Niestety nie mogę powiedzieć dobrego słowa o 2 sezonie. Miałem wielkie oczekiwania, jednak wyszło jak zawsze... Tragiczna fabuła, chaotyczne wątki, przemieszane z nudnymi retrospekcjami. jednym słowem dno, nie mogłem dobrnąć do końca 10 odcinka, jak myślę o 11 to przychodzą mi tylko do głowy myśli samobójcze... A tak dobrze się zapowiadało, dawno nie było serialu o tak prostej formie a zarazem tak głębokiego w przekazie.

Ps mam nadzieje że Noah w ostatnim odcinku ginie tragiczną śmiercią... Amen.

rbnyggah

Co do ostatniej linijki fakt Noah jest okropną postacią ;))

Co do reszty jak dla mnie 2 sezon jest tak samo dobry jak sezon 1 z tym, że nie do końca realistyczny. Nie wiem czy świeży związek przetrwałby tyle prób ile mieli Noah i Alison i co tak naprawdę nie było pokazane mianowicie działo się cos, a w następnym odc zobaczyliśmy przeskok w czasie i wszystko było na lepszej drodze niż by się to mogło pierwotnie wydawać. Mnóstwo sytuacji zostawało ucinanych i niewyjaśnionych do konca.

Generalnie myślałam zanim obejrzałam, że to jakieś takie typowe romansidło, a tu sie miłe zaskoczyłam :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones