Rodzina Warrenów (2016)
Rodzina Warrenów: Sezon 1 Rodzina Warrenów sezon 1, odcinek 8
odcinek Rodzina Warrenów (2016)

Sweet Jane

7,8 74
oceny
7,8 10 1 74
Rodzina Warrenów
powrót do forum s1e8

s01e08

ocenił(a) serial na 7

Jak wrażenia po odcinku? Muszę powiedzieć, że z każdym odcinkiem wciągam się w ten serial coraz bardziej ;)

- fajnie, że Ben "Adam" i Claire szczerze porozmawiali, chociaż po ko końcówce odcinka widać, że nadal jest podejrzliwa w stosunku do chłopaka
- córka Warrenów robi się coraz bardziej wkur*****ca- zniszczyła reputację ojca, po to, żeby nie zniszczyć reputacji matki- no co za kochana córeczka ;)
- szkoda, że Jane ( dla tych co nie wiedzą, baba w ciąży z porywaczem Adama i Bena) zabiła tamtego policjanta/ detektywa. Naprawdę lubiłam gościa :(
- A końcówka mnie totalnie zaskoczyła- Hank zna tego porywacza? Z pracy? Czy skąd? Bo chyba ta wizytówka co znalazł Hank dotyczyła pracy u tego zwyrola ?

jesustookmyphone

Mam tak samo, bardzo mnie wciąga ten serial. Może ktoś wie gdzie Ben chodzi w nocy bo nie zrozumiałam chyba...A co do Hanka to jest coraz bardziej znaczącą i interesującą postacią, mam nadzieję, że nie miał nic wspólnego z porwaniem Adama bo nawet go polubiłam

ocenił(a) serial na 7
kswie

Też się właśnie zastanawiałam gdzie ten chłopak się włóczy po nocach. Może to jego były dom czy coś? Bo klucze do niego były przecież ukryte w ścianie, tam gdzie go tamten zwyrol przetrzymywał. Może to były klucze Adama i on mu je dał? Zresztą co do tego domu, to tam tylko pies mieszka czy co? Jak on zaczął szczekać na Bena to myślałam, że zaraz ktoś go nakryje, a tu nic. ;)

jesustookmyphone

Pozostało nam tylko czekać na następne odcinki żeby się czegoś w końcu dowiedzieć bo teraz to zamiast odpowiedzi w serialu jest coraz więcej pytań xd

jesustookmyphone

Doug instalował meble kuchenne w domu Hanka i zostawił swoją wizytówkę z poleceniem się na przyszłość. Hank zadzwonił do niego, żeby naprawił szuflady. Oglądanie ze zrozumieniem to nie jest nic trudnego.

ocenił(a) serial na 7
Rymowanki_Franka_Firanki

Aaa ok teraz rozumiem XD jakoś musiało mi to umknąć :)

Rymowanki_Franka_Firanki

Ale to trochę podejrzane, że oni akurat się znają, nie sądzisz? :)

ocenił(a) serial na 7
kswie

Być może właśnie w trakcie prac nad meblami kuchennymi porywacz upatrzył młodego Adama. Ostatecznie chłopiec mieszkał po sąsiedzku i odwiedzał Hanka. Nie oznacza to, że Asher jest w jakikolwiek sposób zamieszany w porwanie. Wszystkie znaki na niebie i ziemi pokazują, że facet robił i robi wszystko co może, by trzymać w ryzach swoje skłonności. Poczekajmy na ciąg dalszy i na więcej informacji.

ocenił(a) serial na 7
jesustookmyphone

1. Lody zostały przełamane, lecz nie całkiem stopniały. Mimo to znaleźli nić porozumienia.

2. Nie podoba mi się jej niemal fanatyczne dążenie do wygranej wyborów przez matkę. Byłam w stanie zrozumieć jej decyzje dopóki dopisywała do swoich działań troskę o rodzinę. Po tym odcinku diabli wzięli "kochaną" córkę. Nie, nie, nie...

3. Co robisz gdy dowiadujesz się, że twój facet i tata nienarodzonego dziecka porwał małego chłopca i sama możesz być w niebezpieczeństwie? A) Pakujesz walizki i odjeżdżasz w siną dal; B) mordujesz policjanta, który cię ostrzegł. Podkreśl właściwą odpowiedź. Ekhm... Ta cała Jane okazała się nie gorszym świrem co jej facet. Są siebie warci.

kaka0000

3. Tak, Jane mnie nieźle zaskoczyła, ale bez przesady z tym świrem. Kierowały nią emocje, spanikowała. A należy pamiętać że dla niej ten cały Doug to nie świr porywacz molestujący dzieci, którego my obserwujemy od początku serialu tylko kochający chłopak z którym jest od 10 lat i spodziewają sie razem dziecka, więc jej podstawowym instynktem było chronić jego i ich wspólną przyszłość. Myśle, że potem będzie mocno żałować.

ocenił(a) serial na 7
Request_

Zabicie policjanta nie nastąpiło pod wpływem impulsu. Jane zaczęła się domyślać w co może być zaplątany jej partner po pierwszym przesłuchaniu w sprawie akcji w centrum handlowym. Co by nie mówić, potrafi dodać dwa do dwóch, szybko połączyła fakty. Przeszukała jego rzeczy, znalazła w szafie ukryte paczki chipsów (chrupków? Nie pamiętam już co kupowała po dwie paczki, ale i kamera nie pokazała zawartości szafy). Miała czas na przemyślenie swojego położenia. Do myślenia dała mi jej wypowiedź na końcu odcinka, gdy szorowała zakrwawoną patelnię. Wie coś o jego wyczynach sprzed lat - wypominała mu, że obiecał iż "to się nie powtórzy" i zapytała jak mógł porwać chłopca.
Nie wydaje mi się żeby normalna kobieta w tej sytuacji zdecydowała się na zabójstwo, zwłaszcza będąc w ciąży. Za duże ryzyko (skąd mogła wiedzieć, że policjant odwiedzi ją nie powiadomiwszy nikogo na posterunku? - ach ci scenarzyści), nie mówiąc o reakcji nieadekwatnej do zagrożenia. Nie wiadomo czy znaleźliby jakieś dowody na zabicie Adama. Mógłby odpowiadać tylko za porwanie i molestowanie. Jane mogłaby wymyśleć solidne alibi, albo mogliby uciec. Teraz w razie wpadki oboje odpowiedzą za morderstwo. Co dalej będzie z ich dzieckiem?

ocenił(a) serial na 8
kaka0000

No cóż najwyraźniej jest warta tego psychola, stanowią idealną parę. Kto normalny związałby się z facetem, wiedząc, że ma na sumieniu porwanie/molestowania itp.?

konkret_filmweb

Było powiedziane że wiedziała wcześniej ? Oglądałam bez napisów

ocenił(a) serial na 8
Request_

Robiła mu wyrzuty, że obiecał jej kiedyś, że to się już więcej nie powtórzy, że więcej nie będzie.

konkret_filmweb

nie rozumiem co nią kieruje wiedziała że ma ,,skłonności'' do molestowania dzieci ale mimo wszystko była z nim mało tego zdecydowała się na posiadanie z nim dziecka. Nie wiem jak nie równo trzeba mieć pod kopułą żeby w takich okolicznościach nie pomyśleć o swoim dziecku .Przecież je też skrzywdzi

ocenił(a) serial na 8
kat8

Też tego nie ogarniam;/

konkret_filmweb

im dłużej oglądam ten serial to odnoszę wrażenie że bohaterem wygodniej jest żyć w kłamstwie. Oglądam ten mega dołujący serial i zaczynam tracić wiarę w ludzkość społeczeństwo rodzinę prawdę policje i w scenarzystów( od począ€tku wiedziałam że dzieciak nie był tym za kogo się podawał i że był ,, tylko z nim w niewoli'') . Dobrze że to już koniec

ocenił(a) serial na 8
kat8

Mnie zastanawia zachowanie Bena. Czemu nie wydał porywacza? Syndrom sztokholmski czy coś więcej?

konkret_filmweb

może chodzi o to że Ben wydając porywacza musiał by opuścić rodzinę a tak jakoś mi się wydaje że to jedyna znana mu namiastka rodziny poza tym wyszło by że dzieci było dwoje może porywacz dogadał się z nim że jeśli on będzie go krył to nikt nie pozna prawdy o śmierci Adama(porywacz zagroził że ujawni miejsce w którym ukrył ciało) . Choć nie zdziwiło by mnie gdy by się okazało że Adam jednak żyje. Dziwna ta relacja między nimi chłopak powinien go nienawiść choć może być tak że on dobrowolnie z nim był ( a był trzymany w piwnicy ze względu na dziewczynę porywacza no i pedofilia nie cieszy się zrozumieniem w społeczeństwie) . Było powiedziane że chłopak był w rodzinach zastępczych i sam uciekł.

ocenił(a) serial na 8
kat8

Jeszcze kilka dni i poznamy prawdę... oby! Jak nie zamkną tek historii, to się wkurzę!

ocenił(a) serial na 7
konkret_filmweb

Proszę, nie róbcie tutaj spoilerów do dalszych odcinków. Ktoś może zajrzeć do wątku o odcinku ósmym nie obejrzawszy jeszcze kolejnych. Bierzące wydarzenia omawiajcie w odpowiednich wątkach. :)

kat8

Jak nie chciałby go wydawać to po co podał taki dokładny rysopis ?

Jordan66

to by było podejrzane że po tylu latach nie jest w stanie podać rysopisu porywacza jak by to wytłumaczył .. rodzinie''policji ? nie wiemy co porywacz powiedział Benowi gdy był w ,,jego '' domu .

kat8

Mógł wymyślić bajeczkę że zawsze gwałcił go w papierowej torbie na głowie. A w ogóle po co uciekał, jeśli uciekał bo może porywacz sam go wypuścił, jak tak go nagle kocha.

Jordan66

10 lat gwałcił go papierowej torbie :) to naprawdę wiarygodna wymówka.Uciekł bo być może porywacz popełnił błąd i czegoś nie dopilnował. Nie wierze żeby chłopak chciał tam zostać z własnej woli ( mimo że nie miał rodziny chyba nie ma nic gorszego niż bycie regularnie gwałconym szczególnie dla dziecka) . Uważam też że dopiero po wizycie w ,,domu'' Bena porywacz i chłopiec się ,,dogadali''

kat8

Przez 10 lat nie mogło zaskoczyć zboczeńca dwóch nastolatków a tu nagle jednemu się udało. I jeszcze chciało mu się udawać kogoś innego - w jakim celu ?

Jordan66

on nie chciał udawać po prostu nadarzyła się okazja do posiadania rodziny to ją wykorzystał. Było pokazane że chciał tylko powiedzieć o tym co się stało ale ,,siostra '' przejęła inicjatywę i by scalić rodzinę wymyśliła że Ben będzie Adamem . A potem się potoczyło samo

kat8

On już policjantce na komendzie powiedział że to on to Adam - więc od początku chciał być Adamem.

Jordan66

trzeba się postawić w jego sytuacji. Miał kiepskie delikatnie mówiąc życie ( trochę to stereotypowe że rodziny zastępcze to zło -z doświadczenia wiem że to nie każda rodzina zastępcza to potwory bez serca ) nie miał rodziny przyjaciół nikogo bliskiego został porwany i był wykorzystywany .Doskonale wiedział że Adam ma wszystko to czego on nigdy nie doświadczył - kochającą rodzinę do tego dobrze ustawioną materialnie. Było pokazane że najpierw przed komisariatem poszedł po ucieczce do domu i rozmawiał z ,,siostrą '' która wszystko wymyśliła tzn że będzie udawał jej brata opowiedziała mu o rodzinie co i jak ma zrobić.

kat8

To tego jeszcze nie widziałem - ale siostra zdrowo walnięta jednak.

Jordan66

mogę zrozumieć że chce mieć pełną rodzinę chce mieć bliskich blisko siebie ale ona jest dzieckiem a dzieci nie powinny scalać i przejmować rolę dorosłych. Cała rodzina jest dysfunkcyjna . Rodzice po stracie syna radzili sobie różnie często zostawiając dzieci same . Dziewczyna czuła się winna a nikt jej nie dała wsparcia i nie wybaczył jej nie przekonał jej że to nie jej wina była ta cała sprawa z porwaniem. Dla mnie jedynie brat jest jeszcze ogarnięty zawsze mówił w prost co go boli a jego sposobem na traumę po porwaniu ,,leczy'' alkoholem nie zbyt to zdrowe ale lepsze od drogi jaką wybrała siostra.

kat8

Taka to już propaganda - pedofil jeden i drugi (Hank i porywacz) są najmniej porąbani ze wszystkich bohaterów. Tradycyjna rodzina be, tylko pedofil da ci ciepło rodzinne - czy po to powstał ten serial ?

ocenił(a) serial na 7
kaka0000

Nie morduje!

ocenił(a) serial na 7
jacpod

W chwili pisania tamtego komentarza jeszcze o tym nie wiedziałam :D To była wypowiedź świeżo po pierwszej emisji tego konkretnego epizodu.

ocenił(a) serial na 7
jesustookmyphone

Nie zabiła

ocenił(a) serial na 7
jacpod

Haha teraz już wiem :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones