PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=556595}

Rodzina Borgiów

The Borgias
7,8 36 828
ocen
7,8 10 1 36828
5,8 4
oceny krytyków
Rodzina Borgiów
powrót do forum serialu Rodzina Borgiów

Ostatnio kupiłam sobie nad morzem książkę Puzo i wróciły wspomnienia tego serialu, więc robię sobie rewatch. Kurczę, tak bardzo żałuję i wciąż nie mogę się pogodzić z tym, że nie dane nam było zobaczyć 4 sezonu. Ten skrypt wypuszczony przez twórców to jakieś nieporozumienie.
Może to głupie, ale wciąż gdzieś tam we mnie tkwi nadzieja, że nakręcą ten ostatni sezon z całkiem nowym scenariuszem, gdzie serial zakończy się ostatnim odcinkiem ze śmiercią papieża i dalszym knowaniem Cesare z Lukrecją u boku. Na Showtime zawiodłam się po raz kolejny, gdy skasowali Penny Dreadful, również po trzecim sezonie. Seriale tej stacji to jakieś pechowce.

użytkownik usunięty
Ivelise

Wciąż mam tą samą, głupią nadzieję. Tak brakuje mi rozterek tych bohaterów, do których mocno się przywiązałam. Z chęcią ujrzałabym pięknego Cezara w nowej odsłonie. Serial rewelacyjny, bardzo często o nim myślę.
O tak, Penny Dreadful także mi szkoda. Według mnie, zakończenie to jakieś nieporozumienie... Wyobrażałam je sobie inaczej. Scenarzyści poszli na łatwiznę.

Myślałam, że jestem sama ze swoją frustracją odnośnie braku kontynuacji, a tu taka niespodzianka. :D
Ech, w kilku aspektach gorsi (moim zdaniem) Tudorowie doczekali się ostatniego sezonu, historia została opowiedziana od początku do końca, tak jak sobie scenarzyści planowali, a przecież serial też wcale nie był tani. W przypadku Borgiów zaważyły ponoć właśnie pieniądze, bo produkcja była droga i postanowili olać fanów przysłowiowym ciepłym moczem. Naprawę niesprawiedliwe.
Co do Penny to myślę tak samo. Przecież ten serial miał tyle przerwanych wątków, że głowa aż boli.

ocenił(a) serial na 9
Ivelise

'W przypadku Borgiów zaważyły ponoć właśnie pieniądze, bo produkcja była droga' - serial o zakulisowym robieniu kasy przerwany z powodu braku kasy... nieźle :)

ocenił(a) serial na 9
TangoAndWaltz

Mnie cholernie szkoda tego, że nie dali większej roli Derekowi Jacobiemu. Rach, ciach i po sprawie. Chyba nie chcieli, żeby Ironsowi konkurencję robił :D

ocenił(a) serial na 9
Ivelise

Ech, właśnie po raz kolejny skończyłam oglądać serial i nie mogę się nie zgodzić. Urwać w takim momencie to zbrodnia; jedna z lepszych produkcji historyczno-podobnych, jakie widziałam.

Goszka_

historyczny? bardzo bajka, oj bardzo

ocenił(a) serial na 10
Ivelise

Zgadzam się z tobą. Zdecydowanie powinien być czwarty sezon, ale nie taki jak w tym skrypcie ( Lukrecja zwraca się przeciwko Cezarowi ?! W głowie się nie mieści! Nie tylko nie jest to zgodne z prawdą historyczną, ale w świetle tego jaka piękna ich miłość łączyła w serialu, po prostu nie do pomyślenia ) . Ale tobie i wszystkim zawiedzionym brakiem kontynuacji polecam konkurencyjny europejski serial "Prawdziwa historia rodu Borgiów". Na początku wydawał mi się gorszy, ale w miarę oglądania bardzo mi się spodobał i teraz uważam, że jest genialny, aktor grający Cezara jest nawet lepszy niż w "Rodzinie Borgiów" (przede wszystkim w 2 i 3 sezonie gra rewelacyjnie), świetna jest również aktorka grająca Gulię Farneze. Ponadto serial ten ma świetne zakończenie, opowiada całą historię rodu Borgiów (wraz ze śmiercią papieża i upadkiem Cezara).

ocenił(a) serial na 9
Ivelise

A Micheletto wraca w tym skrypcie? Bez niego to już nie to samo.

Agness_92

Wraca, ale z tego co pamiętam to chyba zabujał się w Cesare. :P

ocenił(a) serial na 9
Ivelise

też mi niespodzianka :D Dla mnie to było oczywiste od ich pierwszych wspólnych scen. Chemia między nimi jest niesamowita.

ocenił(a) serial na 9
Ivelise

A da się ten skrypt gdzieś online znaleźć?

Agness_92

Niestety w tej chwili nie mam pojęcia gdzie można go dostać. :(

ocenił(a) serial na 7
Ivelise

Hej Ivelise, Twój polski jest całkiem niezły, serio! Tak przy okazji, to 'rewatch', to po prostu 'ponowne obejrzenie'. Jak masz jakieś problemy z mową, albo pisaniem po polsku, to jest kilka świetnych serwisów dostępnych w internecie. Ze swej strony polecam 'diki'. Pozdrawiam i życzę dalszych postępów w nauce mowy polskiej.

pazurrr1501

Idź do apteki. Chyba skończyła Ci się maść na ból tyłka. Żałosne.

Ivelise

To mam rozumieć, że serial nie jest pociągnięty do końca? Mam ochotę go obejrzeć, ale w takim razie odpuszczę.

kryslav

Po prostu skończył się w dziwnym momencie. Ale obejrzeć nadal możesz. Ja już nie pamiętam wszystkiego, bo pisałam to 7-8 lat temu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones