Reacher
powrót do forum 1 sezonu

Jak pół planety jestem fanem Lee Childa i stworzonego przez niego bohatera. Filmy, dwa, z T. Cruisem były niezłe ale w serii książek o Jacku R ten bohater jest najważniejszy. Inteligentny wielkolud którego nie można pobić. Serial jest oparty na 1 szej książce Childa, Poziom śmierci jednej z najlepszych w serii. Jestem po 4 odcinkachi i usatysfakcjonowany całkowicie. Fabułą, aktorami, realizacją i znakomitym odtwórcą roli tytułowej.

ocenił(a) serial na 7
ryssiook

Bohater faktycznie dobrze został dobrany. Niestety wcześniej oglądałem filmy z Tomem Cruisem i bardziej go polubiłem ;)

m_99

Cruise jest dobrym aktorem, ale jego gabaryty bardzo mi przeszkadzały w jego Reacherze. Alan Ritchson jest świetny.

ryssiook

Jakie pół planety? Reacher jest typowo amerykańskim mało strawnym bohaterem, typowym tępym mięśniakiem, który nie raz zalatuje psychopatą, w powieściach tak niewiarygodnych w zakresie przedstawianej fabuły, realiów świata i bohatera, że wręcz zniechęcają do współczesnej literatury sensacyjnej. Popularność mógł faktycznie zdobyć w usa, gdzie 20-30% wierzy kreacjonizm, ludzi houjących dinozaury i to, że stany to najwspanialszy kraj w galaktyce, ewentualne w polszy i tym podobnych demoludach.

ocenił(a) serial na 9
JackCarver

No nie masz racji. Oczywiście z pół planety to może przesadziłem, ale seria Childa jest popularna nie dość, że w całej Europie, także Ameryka Pudniowa. Wydany został i w Japonii, Wietnamie itd. Dla mnie ta seria jest genialna, choć ostatnie trzy plus ta z bratem odstają trochę od reszty. Na minus. Alan Ritchson znakomicie pasuje jako Jack. Ktoś zarzucił bezsensownie, że aktor nie pokazuje swoją grą inteligencji JR. W którejś z książek Child opisuje wyraz twarzy Reachera zbliżony do neandertalczyka... hm....

ocenił(a) serial na 8
ryssiook

Wg. mnie aktor nie do końca dobrany ale i tak lepiej niż Cruise. Taki jakiś mocno wyrzeźbiony. Właściciel siłowni a nie major z woja

ocenił(a) serial na 8
chick75

Hahaha! Byłeś w "woju"? Przez ponad 20 lat w armii widziałem mnóstwo żołnierzy (tak, w tym oficerów) mocno wyrzeźbionych, podobnych do Alana przynajmniej kilkunastu, osobiście znam kilku. Za to właściciela siłowni też znam, tłusta świnia nie mająca nic w spólnego z wyrzeźbieniem... To, że lecisz stereotypami źle o tobie świadczy.

ocenił(a) serial na 8
pooh77

To nie stereotyp tylko statystyka. Kilkunastu na 100 tys. woja to nie ogół.Po za tym niespecjalnie rozumiem twój komentarz pasujący raczej do dyskusji na temat "jak powinien wyglądać żołnierz" na Defence24 czy coś w tym stylu. Child opisuje Reachera jako typ grubokościstego, potężnego, "ubitego" faceta dorabiającego kopaniem basenów.

JackCarver

Tylko ruska onuca może nazwać Polskę "polszą". Dziadziusia przywiało na ruskim czołgu w 39? I jeszcze ta bufonada podszyta efektem Dunninga-Krugera.

ocenił(a) serial na 5
ryssiook

Pół planety ale tej płaskoziemców xD

ocenił(a) serial na 5
ryssiook

Tak średnio. Dużo melancholii i fantastyki ale poza tym może być.

ocenił(a) serial na 5
ryssiook

Poza tym on ma tylko 188cm nie 196cm a to ogromna różnica.

ocenił(a) serial na 5
ryssiook

Ok sorry zmieniam ocenę bo od 7 odcinka to patetyczne guano. Błagam niech nie robią drugiego sezonu.

ryssiook

A za co oni go zamknęli w pierwszym odcinku hahaha

ryssiook

Niestety nie moge sie zgodzic, moze pierwsze 3 odcinki były dobrze zrobione ale reszta to kicz, żenada. Scenariusz i dialogi pierw śmieszyły potem juz tylko doprowadzały do złosci. Gra aktorska na słabym poziomie. Zapewne Amazon kupił recenzje jak w przypadku Pierścienie władzy xDDD. Dno i wodorosty

ocenił(a) serial na 7
ryssiook

Jak mówi powiedzenie, oceniłeś książkę po okładce. Faktycznie pierwsze 4 odcinki przykuwają uwagę, zaciekawiają, może jeszcze nr 5 daje trochę radę, ale potem coraz gorzej. Rośnie nierealność i naiwność plus czuć próbę wydłużenia na siłę serialu.
Pierwsze 4 odcinki to mocne 8/10 kolejne tylko 5/10 bo wychodzą w nich straszne mielizny i słabizny które aż rażą swoją naiwnością, pomimo, że czuję sentyment do filmów z super-żołnierzami/agentami typu Rambo, Commando czy choćby Predator albo z nowszych Punisher, Taken lub Equalizer.

ocenił(a) serial na 7
OmniModo

Jeszcze dopowiem, że drugi sezon trzyma dobrą normę, co w serialach jest rzadkością. Jak ten typ filmu w którym od razu wiadomo kto dobry i zły, kto zwycięży, a kto przegra, to oglądało się nawet z zaciekawieniem.
Dobrze nakręcone, świetna muzyka, a przy prowadzonej intensywnie akcji, wszelkie dziury czy naiwności fabularne można pominąć. W kategorii sensacyjnego kina akcji to zasługuje na mocne 7/10

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones