Reacher
powrót do forum 1 sezonu

Hubble miał z żoną syna i córkę, a nie dwie dziewczynki.
Morrison nie został zamordowany sam, lecz wraz z żoną, która miała w żołądku jego jaja.
Roscoe załamała się i płakała, gdy odkryła, że włamano się do jej domu i próbowano ją zabić - w serialu zaczęła krzyczeć, jak wściekła feminazistka.
Znajoma kobieta-super-detektyw pomagająca Reacherowi od połowy serialu - WTF?!

Ktoś zgwałcił książkę, zanim napisał scenariusz.

Odpadłem po czwartym odcinku. Jak to ktoś pisał w innym wątku, trzeba sięgać po seriale minimum 10-letnie, bo kumulacja popkulturowych, lewackich, równościowych bredni w tych współczesnych urąga inteligencji dorosłego człowieka.

A mógł być męski serial...

sylar_217

Ja mając wiedzę o pewnych rzeczach (np. w.w. Neagley), odpadłem już po pierwszym odcinku. Dodam, że po latach obejrzałem "Jednym strzałem" i uznałem, że większość zmian ze względu na konieczność pokazania w postaci filmu jest na plus, a Cruise jest lepszym Reacherem, niż Ritchson. Nie potrzeba tylko wyglądu wewnętrznego, trzeba również umieć przedstawić pozostałe cechy postaci.

Shiloh

Cruise jest lepszym Reacherem? Chyba inne książki czytaliśmy i inne filmy oglądaliśmy. Dasz radę dorzucić jakąś argumentację do swojej tezy? Wg mnie, Cruise jest dobrym aktorem kina akcji, ale do tej roli zwyczajnie nie pasuje.

czarman

Ritchson to tępy mięśniak. Cruise stworzył przekonującą postać inteligentnego, spostrzegawczego człowieka, który choć nie wygląda jak książkowy bohater, to (w ramach stopnia zgodności z książką rzecz jasna), mogącego uchodzić za wyszkolonego żołnierza. I w przeciwieństwie do Ritchsona, potrafi grać nie tylko mięśniami i jednostajną mimiką. Fakt, idealnym Reacherem (kiedy ten film powstawał) byłby Dolph Lundgren, ale po szerszym spojrzeniu zarówno na sposób stworzenia postaci, jak i na scenariusz filmu, nie jestem w stanie szczególnie wybrzydzać. Jak szerzej spojrzeć, to w wielu miejscach scenariusz filmu "Jack Reacher: Jednym strzałem" poprawił książkę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones