Przyjaciółki (2012)
Przyjaciółki: Sezon 15 Przyjaciółki sezon 15, odcinek 12
odcinek Przyjaciółki (2012)

odcinek 12

44m
7,9 20
ocen
7,9 10 1 20
Przyjaciółki
powrót do forum s15e12

Serio?

użytkownik usunięty

- Inga w kolejnej ciąży - mogli sobie odpuścić. Googlowałam, Socha w ciąży nie jest (chyba że tym razem postanowiła tego nie ogłaszać), więc nie ma potrzeby usprawiedliwienia brzucha. Inga i Maks się rozstaną, to chyba bardziej niż oczywiste. Ze względu na Hanię albo znajdzie się jakiś inny powód jak to było z poprzednimi. Troje dzieci, każde ma innego ojca - to nie brzmi dobrze. Jak ona znajdzie następnego typa?
- Ciekawe czy Zuza przyjmie propozycję pracy. Po tej sprawie z akcjami tonie w długach, ale będzie daleko od dzieci. Trudna decyzja. Swoją drogą, starszy syn nie jest dzieckiem Jaśka, więc czemu jego też zabrał? Ojciec tego chłopca nie miał nic do powiedzenia? Scenarzyści znowu się pogubili w fabule.
- Ta akcja Tomka z kitem o martwej narzeczonej wydała mi się okropnie wymuszona. Przecież widać było, że Anka bez tego chciałaby z nim współpracować, a nawet o wiele więcej. Ewidentnie chodziło o to, żeby na koniec sezonu Anka i Paweł byli razem.
- Dalej w sumie nie wiemy kto jest ojcem Klary. Ciekawe jak potoczy się sprawa z adopcją. Choroba Patrycji pojawia się w sumie tylko wtedy kiedy scenarzystom się o niej przypomni, bo potrzebna jest na szybko jakaś drama. Przecież to nie jest pierwsza stresująca sytuacja! Była śmierć Michała i wiadomość o jego niewierności - nic. Były wyskoki Jeleńskiego i jego zniknięcie - nic. Był wypadek i pobyt Klary w szpitalu - nic. Koniec sezonu - trzeba wcisnąć jakąś dramę - odrzucony wniosek o adopcję i omdlenie na koniec! Wpisuj to, ale się będą widzowie stresować! Tylko że nie. To chyba oczywiste, że nic jej nie będzie. Podejrzewam, że przeciągną trochę sprawę z adopcją, żeby mieć na czym oprzeć następny sezon i albo skończy się happy endem (pewnie w jeszcze późniejszym sezonie, żeby pozostawić widzów z jakimś pytaniem pod koniec jesieni) albo będą próbowali powtórzyć motyw utraty dziecka albo szybko o tym zapomną jak o tym chłopcu, którego Michał i Patrycja chcieli adoptować, ale nie wyszło, bo matka się ogarnęła (już nawet nie pamiętam jak ten dzieciak miał na imię, taki był niby dla nich ważny a nawet nikt o nim nigdy później nie wspomniał).
- Mam nadzieję, że nie spieprzą postaci Marka Mostowiaka (no sorry, to już zawsze będzie Marek Mostowiak). Jego związek z Dorotą to chyba jedyne światełko w tunelu jeśli chodzi o ten sezon.

Mogliby już zakończyć ten serial. Widać, że brakuje im pomysłów, gubią się w fabule i wymyślają coraz to nowe absurdy. Szczerze mam nadzieję, że następny sezon będzie ostatnim.

ocenił(a) serial na 6

Eh, też jestem dosyć zawiedziona ostatnim odcinkiem, zwłaszcza, że ten sezon całkiem mi się podobał z tego względu, że bardziej postawiono na komedię niż dramat (z kilkoma wyjątkami), a w finale twórcy nagle sobie przypomnieli, że PRZECIEŻ COŚ MUSI SIĘ DZIAĆ!!
Może skupię się na tym co mi się w tym sezonie podobało:
- tak jak mówiłam wątki komediowe: Dorota i Sławek ( w końcu para, której naprawdę kibicuje, a ich ostatnia scena w aucie jest takim pięknym nawiązaniem do filmu "Pół żartem, pół serio", że ojej <3), księgowy Mariusz (scena na kursie tańca-złoto xD) no i duet Andrzej- Robert ( wiadomo)
- w końcu więcej Dagmara!!
- wątek tego chłopaka z poprawczaka ( czy skąd on tam był)
- zero Wiktora ( nareszcie!)

Na minus:
- ciągle wałkowany wątek Wiki, no ile można!
- związek Ingi i Maksa ( wiadomo, szczerość w związku to podstawa, heh) w ogóle samo potraktowanie postaci Maksa w tym sezonie- równie dobrze mógłby grać kanapę, i tak by nie wniósł nic do fabuły xD
- konflikt Igi z Hanią- myślałam, że kiedy Iga odkryje prawdę, to skonfrontuje córkę, czy chociaż z nią o tym pogada, ale jak widać wystarczyło tylko powiedzieć, że bardzo ją kocha i sprawa załatwiona xD
- wątek Anki taki dosyć nijaki

ocenił(a) serial na 4
jesustookmyphone

a jak skonczyl sie zwiazek Dagmara z Kate? bo przeciez w tej serii on byl z tą kelnerką z restauracji, A gdzie Kate?

ocenił(a) serial na 6
zrodlana_woda

Było gdzieś na początku wspomniane, że Kate rzuciła Dagmara dla jakiejś innej kobiety :D

jesustookmyphone

Dokładnie, ile można wałkować temat Wiki. Co do Andrzeja i Roberta, wątek w porządku, ale mam wrażenie, ze z Andrzeja zrobili takiego idiotę. Jasiek też się zmienił totalnie. W ogóle w tym serialu większość bohaterów zmienia charakter, ktoś już to zauważył, ze np Paweł co sezon to inna osoba, Zuza straciła swój wigor i ten pazur.
Jak Maks chciał związek bez zobowiązań, to Inga chciała coś więcej, jak on się zdecydował na coś więcej, to ona chce związek bez zobowiązań. :D Ja wiem, ze się ludzie zmieniają, ale jednak tu jest straszna niekonsekwencja.

Dorota jest świetna i choć czasami przegina, to jednak ma w sobie to coś i jej wątki są rzeczywiście ciekawe.
Całe szczęście, ze Wiktora nie ma, zgadam się z Wami. Ten wątek był zły, pokazywał manipulację, bicie, a Patrycja jak zakochana owieczka. To jest niestety szkodliwe. Ich związek z Michałem był bardzo dobry, pomijając oczywiście jego zakończenie - tę wymyśloną na siłę zdradę jakby śmierć nie była wystarczająca.;)

Oglądam z przyzwyczajenia i trochę dla odprężenia po pracy z lampką wina, ale teraz to już szału nie ma. Pewnie dopóki będzie oglądalność, będa kolejne sezony. Innych seriali flagowych póki co Polsat nie ma.

ocenił(a) serial na 4

Inga nie bedzie w ciązy. Aktor grający Maksa odchodzi z serialu. pewnie sie okaze ze test byl stary czy cos takiego. Zreszta ona nawet jakby miala 10 dzieci to zaraz by sie znalazl jakis frajer. A co to za roznica czy zuza jest w Warszawie czy w Wiedniu jak dzieci i tam ma ojciec? Zreszta zuza to jest dno. Gdzie ta przebojowa babka. Powinna zglosic tego Jaska na policje. z jakiej racji on niby zabral te dzieci? nie placil na nie ani nic i jeszcze się rządzi.

ocenił(a) serial na 6
zrodlana_woda

A co do tego Maksa to potwierdzone to? Jakieś źródło? Bo jeśli tak, to będę przeszczęśliwa xD

Prawda. Wątek z ciążą durny, że słów brak. Może poroni, a może stary test. Osobiście nie wyobrażam sobie u niej kolejnej ciąży :D
Na plus, że ten caly, durny Maks odchodzi, bo jest mdły jak flaki, już serio, Andrzej jest ciekawszy i mogliby ich połączyc :P Przynajmniej coś by się działo.
Córka Hanka to jeden wielki koszmar, oddałabym do szkoły z internatem :D Jej wątek też jest durny, zadnej przemiany w tym dziecku nie widać od lat, błędy wychowawcze są popełniane nadal, to ryje mózgi matkom które to oglądają :D
Wątek o adopcji jest niedorzeczny, wydaje mi się, chociaz moge sie mylić, ale dziecko dają temu, kto je ma od poczatku i o nie dba, do kogo jest przywiązane. Wyrywanie dziecka w tym momencie z rodziny nie ma logicznego uzasadnienia, zwlaszcza, ze to dziecko powinno mieć juz z 8-12 mies, tylko wydaje mi sie na sile wciąż jest pokazywane jako niemowle. Przeciez tam czas jakoś leci, a urodzilo sie dosc dawno.
Tym latwiejsza powinna być adopcja, jesli rodzice nie są znani (ojciec nn matka nie żyje) na sile kreowana drama....
Wątek Zuzy jest pokazywany w szkodliwy sposob - taka ogarnięta kobieta, zaradna itd a nie wie, ze ojciec ma obowiązek alimentacyjny i z tym idzie się do sądu? W tym wypadku alimenty placilby nawet na nią, bo ma klopoty finansowe. Ogólnie okazal się być obrzydliwym typem, wyżywa się na niej w najgorszym momencie. (Sam też nie jest bez winy, bo i on ją równolegle zdradził, więc dlaczego tak się mści?). Mam nadzieje, ze ona zostawi mu dzieci na jakiś czas i wezmię tą lukratywną posadę. On probuje ją teraz postraszyć odebraniem dzieci, ale nie spodziewa się, że zostanie z nimi na serio. Mloda panienka pewnie go zostawi, a on dostanie po dupie, bo nie bedzie mu sie chcialo tyrać przy dzieciach. Odda je z ulgą, zobaczycie.
Dagmar - nie mogę patrzeć na tego gamonia. Choć Zuza zawsze może na niego liczyć, to naprawdę dziwne, że ta życiowa łamaga jeszcze żyje i nie spadł mu na głowę jakiś meteoryt.
Wątek Dorotki fajny i ona sama nareszcie doszła do wniosku, że nie pieniądze określają wartość człowieka. Mam nadzieję, że będzie z tego związek.

Ogólnie z większością się zgadzam. Oglądam od początku i w ostatnim sezonie moje oczy się kręciły wkoło przy jakiejś połowie scen... Ale co czytam z Patrycją na 16 sezon to już ręce opadają kompletnie. Zrobili z tego taki serial sci-fi trochę już :/

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones