PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=155783}

Przygody braci Mario

The Super Mario Bros. Super Show!
6,2 472
oceny
6,2 10 1 472
Przygody braci Mario
powrót do forum serialu Przygody braci Mario

Strasznie tandenty serial nawet jak na animację dla dzieci. Nawet jako dzieciak tego nie lubiłem. Poziom niekompetencji i lenistwa widać gołym okiem, serial była robiony na szybko, na odwal i po łebkach. Jedna postaci przez cały odcinek NIE MA TWARZY !! Głosy postaci są wyjątkowo irytujące (zwłaszcza Toad). Fabuła nie istnieje, ale to żaden minus 90 procent seriali animowanych z tamtych lat miało niestniejącą fabułą. Poszczególne odcinki to zrzynki z najróżniejszych filmów. Obejrzałem tylko z nostalgii do gry i dziecięcych lat. A tak poza serial nie jest warty waszego czasu.

crazy_race

zgadnę że jesteś dopiero po obejrzeniu kolejnego odcinka Nostalgia Critic

konradadam18

Nie tylko. Nostalgia Critic także mi przypomniał, że sam to kiedyś oglądałem.

crazy_race

Leciało to u nas kiedyś? o.O Czy gdzieś zagramanicą pan widziałeś?

ocenił(a) serial na 8
rozkminator

W Polsce serial ten był emitowany na antenie TV4 oraz Polsat.
Wiem, bo w dzieciństwie go oglądałem.

MrLuigi5577

No fakt, nawet sobie wcześniej sprawdzałem na wiki kiedy był u nas emitowany i rozwaliło mnie to, że leciał już dawno po marianowym szale z pegazusa, bo w latach 1997-2004 (na trzech różnych stacjach na przestrzeni tych lat).

rozkminator

Kurcze pomyśl tylko gdyby był nie tylko Polsat ale jeszcze ze 3 stacje ogólnopolskie
Ta animowanka była by na bank już w 1993 roku

rozkminator

Panie w Polsce B to sie grało w mariana na pegazusie przynajmniej do roku 2005

matimat17

Wszystko popaprane, teraz gra się w Polsce A bo Pegazus kosztuje więcej od Xboxa :D

rozkminator

e no co ty
ostatnio kupiłem za 25 zeta z pistoletem i słynnym katridżem 1 in 999 999

matimat17

Chyba jakąś podróbę, bo Pegazusy chodzą w okolicach 200 zeta. A kultowy to jest 168 w 1, który sam potrafi tyle kosztować...

rozkminator

Sorry może się nie znam, ale jest coś takiego jak oryginalny Pegazus? Przecież te same w sobie były już podróbą konsoli Nintendo

matimat17

Cóż, de facto Pegazus jest klonem Famicoma, tak. Ale też sprzedawany był pod taką a nie inną nazwą handlową, tak więc takiego na przykład obecnie panującego na bazarach Polystation nie nazywa się "Pegazusem" - chyba, że potocznie, tak jak na wszelkie buty sportowe mawiało się kiedyś "adidasy" (nawet jak były od Rebooka czy czego tam).

Dodatkowo, Pegazus był dosłownie klonem Famicoma - zawierał wszystkie bebechy konsoli, tylko produkowane "na lewo" gdzieś w Tajwanie. Natomiast dziś sprzedawane "produkty pegazusopodobne" składają się z jednej małej płytki z układem scalonym i gry odpala na zasadzie emulacji, a nie wykorzystania oryginalnego sprzętu.

Generalnie za "prawdziwe", "oryginalne" Pegazusy uznaje się modele MT-777DX oraz IQ-502, które na naszym rynku rozprowadzał Bobmark. Modele te osiągają dziś spore ceny na allegro i stąd ten cały żart :D Sam bym obecnie chętnie przytulił Pegaza, ale mam mimo wszystko opory przed takim wydatkiem. Wypadałoby bowiem zdobyć oryginalny model oraz trzy najbardziej kultowe kartridże: 168 in 1, Złotą Piątkę i Złotą Czwórkę - a to może być razem koszt w okolicach 500-1000 złotych w zależności od szczęścia :/

rozkminator

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź xD

użytkownik usunięty
matimat17

w 2016 widziałem ten serial na kanale Top Kids, nie wiem czy jeszcze jest nadawany; oczywiście bez dubbingu tylko z lektorem; na tej stacji leciało mnóstwo starych animacji

crazy_race

Na youtube jest parę odcinków. Nawet teraz miło na to patrzę. Wstawki aktorskie były ciekawsze niż animowane. I wali mnie czy to zrzynka jak zwyczajnie działa i ma klimat.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones