PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=87721}

Prawo ulicy

The Wire
8,5 37 722
oceny
8,5 10 1 37722
9,4 23
oceny krytyków
Prawo ulicy
powrót do forum serialu Prawo ulicy

Witam wszystkich! Mam pytanie, jaki wg was jest serial? Jak go odbieracie? Generalnie trzyma w napięciu czy opiera sie na interesującej historii? Obecnie jestem fanem 24 godzin z sutherlandem, wiecie lub nie, ale produkcje jego zakonczyli i szukam nowych wrażeń.
Dlaczego tego serialu nie puszczali na polskich stacjach skoro taki dobry?

Gallardinho

Puszczali swojego czasu, ale później zdjęli z anteny. W Polsce masa woli House'a i Lostów, więc nie ma co się dziwić.
Czy trzyma w napięciu? Nie powiedziałbym, to nie jest produkcja tego typu. Interesująca historia? The Wire ma najbardziej skomplikowany, wielopoziomowy i realistyczny scenariusz jaki kiedykolwiek się chyba pojawił na ekranach TV/kinowych. Przeczytaj sobie recenzje na filmwebie, to dowiesz się co w nim jest takiego niesamowitego. 24 godziny mu do odcisków na piętach nie dorasta. Polecam również temat na forum KMF: http://forum-kmf.fc.pl/viewtopic.php?t=2093

ocenił(a) serial na 9
Wojtky

hehe, nie pisz ze jest lepszy bo się obrażę, nie wyobrazam sobie serialu lepszego niż 24 godziny ;)

czytalem tego bloga co linka dałeś, no może byc mi go ciężko oglądać, jak film jest ospały, leniwy i stopniowo wciaga... nie wiem czy podołam, tym bardziej ze party filmu są długie do ściągania... ale spróbuje, niedlugo obejrze pierwszy odcinek

Gallardinho

Wątpię żebyś po pierwszym odcinku wciągnął się na maksa, więc daj mu szansę: jeśli po 8mym-10tym odcinku nie poczujesz zmiany, to daj se spokój.
Jest lepszy, jest bez wątpienia. Prawdę mówiąc seriali o wyższej jakości od 24 (widziałem 3-4 serie) jest dość sporo. Z samej stajni HBO znalazłby się tuzin.

ocenił(a) serial na 9
Wojtky

ok, niech ci będzie, ale tą wypowiedź akceptuje, ale tylko i wylacznie jako twoją własną ;) wg ciebie 24 godziny sa gorsze od wiele innych seriali i niech Ci będzie, Twoja opinia ;)

tak, czytalem gdzies ze hbo robi swietne seriale, bo to prywatna telewizja, i ma dupie poprawnosc polityczna i tego podobne bzdury
przyznam ze nie ogladalem prawie zadnej produkcji hbo jeszcze, teraz ogladam pacyfik, ale on jest slabiutki, zwlaszcza 3 odc., ale bede ogladal dalej, wierze ze sie rozkręci

jeśli chodzi o the wire, to nie spodziewam sie ze sie wkrece od pierwszego odc., dam mu szanse, obejrze caly I sezon, i wtedy jakieś wnioski wysnuje (ambitne plan, ciekawe jak bedzie w rzeczywistości)

a tak na marginesie, jakie seriale w klimacie sensacji, thrillera, dramatu, akcji polecasz? z gory odrzucam wszysctkie csi, ncis, jakieś kości, bo preferuje seriale ktore maja jedna glowną oś fabuły, a nie ze kazdy odc. jest o czymś innym (oprócz x-files, ktore kocham)

ocenił(a) serial na 9
Gallardinho

dodam ze jeszcze telewizja hallmark robila dobre produkcje, ale to raczej filmy niz seriale

swoja droga, nie wiem czy jeszcze hallmark istnieje, bo cos cicho o niej...

Gallardinho

The Sopranos i The Shield gniotą całą konkurencję. Chyba najbardziej pasują do opisu "dramat/sensacyjny"

Zupełnie jednak inne są niż 24. Zapraszam na swój profil, może znajdziesz jakąś interesującą Cię pozycję, pozdrawiam.

Wojtky

Dodam że wspomniane przeze mnie seriale moją mega-intrygi rozciągnięte niekiedy na 2, czy 3 i więcej sezonów. Mniam.
X-Files też kocham.

ocenił(a) serial na 9
Wojtky

obejrzalem 2 pierwsze odcinki, powiem Ci że w porządku mi się oglądało, w porownaniu z 24 godziny to mega spokojne, ale nie wynudzilem sie zbytnio, nawet z uwaga ogladalem, myslalem ze bedzie gorzej ;)

ocenił(a) serial na 10
Gallardinho

Mnie praktycznie cały pierwszy sezon nie specjalnie zaciekawił, ale po obejrzeniu drugiego, trzeciego n ie mogłam się otrząsnąć. A czwarty to dopiero mistrzostwo. Człowieku obejrzyj sobie go, mimo początkowej nudy - nie będziesz żałować !! ;)

ocenił(a) serial na 9
Maharet_Pelous

no obejrzalem 5 pierwszych jak na razie, zle sie to nie oglada, nie powiem, fajne dialogi mają i teksty ;) ale jesli chodzi o tlumaczenie to tragedia, napisy zle zsynchronizowane, do tego bledy (ortografia to juz zapomnij, interpunkcja czy duze i male litery), duzo kwestii jest tez nieprzetlumaczonych, a z angielskiego trudno m sie domyslec o co im lata, bo jadą slangiem w większości, wiec czasem nie za bardzo wiem co sie dzieje

jesli chodzi o fabule to na razie nic odkrywczego

jesli natomiast chodzi o postacie to nie kazdego potrafie rozgryźć, widac ze maja zlozona osobowość jak np. d'angelo barksdale

ocenił(a) serial na 9
Gallardinho

teraz ogladam dalej i na szczescie tlumaczenie się polepszyło,
serial super jak na razie, wciaga mnie coraz to bardziej

ocenił(a) serial na 10
Gallardinho

The Wire to najlepsze co kiedykolwiek powstalo w tv
Po obejrzeniu ostatniego genialnego epizodu bylo mi smutno, ze to koniec tego arcydziela.

Oprocz tego polecam w zasadzie wszystko od HBO(szczegolnie oz i sopranos)
jest masa lepszych seriali od 24(ktore nawet lubie ale na pewno nie ocenilbym na wiecej niz 7/10)

ocenił(a) serial na 10
Gallardinho

Dla mnie również serial nr 1.
Skończyłem oglądać całość jakiś rok temu i znów chyba sięgnę po niego.
Chciałbym, żeby to wyszło w boksie dvd, ale to raczej pobożne życzenie. Muszę sobie to kupić na wyspach, albo poprosić kogoś.

ocenił(a) serial na 9
Gallardinho

Taki:
https://www.youtube.com/watch?v=jHYAAR1fl58
https://www.youtube.com/watch?v=rj0IrLTJ4b8

"SHOW ME A HERO" (Kto się odważy) Paula Haggisa i Davida Simona!
https://www.filmweb.pl/serial/Kto+si%C4%99+odwa%C5%BCy-2015-722893?ref=ls_d_3_sh owmea

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones